Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nevelö anya, pótanya? Mit...

Nevelö anya, pótanya? Mit mondjunk a gyereknek? Kije vagyok? Részletesebben lent!

Figyelt kérdés
Párom kislányát mi neveljük,közös fiúnkkal. Újszülött korától ismer a gyerek,neki apa párja vagyok,a testvére anyukája.A keresztnevemen szólít,nem akarom,h.úgy érezze,átveszem anya helyét!De ha anyának akarna szólítani jól esne,nem bántana.Most kezdtük az iskolát és a tanító néni mesélte,h.rajzoltak a családról.Lerajzolt Minket egymás mellé anyát pedig a lap másik részére egyedül.Kérdezték,h.ki kicsoda.Az iskolai nyilt napra,szülőire én járok,de anyát is ismerik.Felmerült bennem a kérdés,mikor egy napon a kis osmztálytársa megkérdezte,h.én ki vagyok és hogyan?!Gyerekszáj...Hogy mondjam,h.megértsék?Hogy és mit mondjak egy 7éves gyereknek?Leblokkoltam!Segítsetek!
2013. nov. 13. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak egyszerűen, xy apukájának a párja/élettársa. Megértik a gyerekek is, nem kell túlragozni. Ha megkérdezi egy másik gyerek, hogy azt hogyan? Akkor azt is egyszerűen elmagyarázod, hogy a lány anyukája és apukája nem voltak jóban, így külön mentek, ti pedig megismerkedtetek utána. Nem kell túlkomplikálni. :)
2013. nov. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen rendben van, ha azt mondja, hogy te az apukája felesége, barátnője vagy. A gyerek csak gyerek, de nem hülye, megértik már, hogy mi a helyzet, főleg, hogy sok kisgyerek hasonló helyzetben van.
2013. nov. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tőled kérdezte meg? És mit feleltél?
2013. nov. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha a keresztneveden szólít, nem kell cifrázni:

pl.: én vagyok Ágnes, aki Pannika apukájával együtt szeretetben neveljük együtt Pannikát.

(ha a rajzon anyuka külön egyedül, a gyerek is ezt érzi: ti együtt nevelitek. A gyerek saját magát és a testvérkét hova rajzolta?)

2013. nov. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha anyukájával tartja a kapcsolatot, akkor valószínűleg téged nem fog anyának hívni. Bár van egy ismerősöm, aki az apukájához költözött, akinek már volt új párja, és ő apukája feleségét is anyunak hívja és az 'igazi' anyukáját is.

Szerintem nyugodtan mondhatja, hogy apukája felesége/barátnője vagy. Szerintem is megértik, főleg ha elmondja, hogy a szülei elváltak és most új felesége van apukájának.

2013. nov. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Igen,tőlem kérdezte az egyik kislány h.én xy-nak kije vagyok.Mondtam a nevem és,h.az apukájának a felesége.Höm-höm!De hogy?Nem az anyukája???Mondtam,h.nem,de a kislány nem tágított!Kezdtem azt érezni,h.falhoz állít:-) Majd megmenekültem...


Minket négyünket egymás mellé rajzolt.

2013. nov. 13. 13:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Ennek a kislánynak tanítsd meg, hogy ennél részletesebben nem illik megkérdezni ismeretlen emberektől a dolgokat.:)

Vagy csak mondd meg, hogy ennyit elég tudnia, vagy nem mondod meg a többit.:)


Nehogy már megijedj tőle! Te vagy a felnőtt, Te tanítod őt.:)

2013. nov. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Minket négyünket egymás mellé rajzolt."

Ez a lényeg, biztonságban érzi magát a kis családotokban.

(A kis kíváncsi osztálytárs meg nem kell zavarjon:)

2013. nov. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na jó,nem ijedtem meg!:-)

Csak tartottam attól,h.otthon mit mond a szüleinek,Ők mit mondanak a gyereknek,Ő másnap mind mond a Mi gyerekünknek?Nem szeretném,h.emiatt kevesebbnek gondolják(nincs elvált szülő az oszt2álytársak szülei között)Emiatt nem tudom,h.a többi gyerek mennyire tudja megérteni a mi kis családi felállásunkat.Szóval értitek?

Próbáltam úgy magyarázni,h.lásd milyen szerencsés vagy,h.ennyien szeretnek,úgy mond két anyukád van.Persze elmondva azt is,h.nem ez a természetes,tehát akinek egy apukája-anyukája van nem kevesebb.Na ebbe belebonyolódtam,neki azért részletesebben mondtam,jobban elmagyarázva több oldalról.Ami a helyzetet ugye bonyolítja,h.pici korától jelen vagyok az életében,tehát neki természetes minden.Más lenne ha apa bemutatott volna neki,h.ő xy,mostantól a párom és pont.Így neki egy természetes smzemély vagyok az életében,egy rokon,mint anya,apa,tesó.Még emiatt köztünk sem merült fel a téma,h.részletesebben kifejtsük a ki van kivel kérdést...

2013. nov. 13. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!