Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan gyozzem meg a szuleim?...

Hogyan gyozzem meg a szuleim? Ti mit mondanatok a szuleiteknek?

Figyelt kérdés

Arrol lenne szo,hogy egy baratnommel megbeszeltuk,hogy talalkozunk egy hotelben nyiregyhazan nagyon regen lattuk egymast es baromira hianyzik mar, ezert talaltuk ki ezt. A gond csak az,hogy nem tudom,hogy meggyozni a szuleim,hogy elengedjenek es elvigyenek,mert eleg messze van innen 3 ora hossza az ut, szoval kellene vmi hatasos szoveg,tanacs,hogy beleegyezzenek.:/ Amit en talaltam ki az szerintem eleg gyenge es nem egyezzenenek bele.:///

Szoval varom a tanacsokat! Koszonom! :)



2013. dec. 8. 20:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Ugy beszeltuk meg,hogy 3 napot ott lennenk a szallodaba, azutan meg ertem jonnenek.Hat gondolom ennyit megerdemeltem volna ha mar nemsokara karacsony is es panasz sincs ram, es tisztara idegbeteg vagyok mar a sok tanulas miatt..de nem ez a lenyeg! At gondoltuk es lehet tenyleg jobb lenne ha ezt most el halasztanank,nem olyan eletbe vago,ugyhogy jovore talizunk :/ Addig marad a skype...

Koszonom a valaszokat!

2013. dec. 9. 00:00
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek azzal, aki leírta, hogy azért elég nagy áldozat ez a szülőktől időben és pénzben is. Tehát 2*6 óra elmenne a vezetéssel, plusz a benzinköltség és a szálloda ára, ami azért nem olcsó. Nem tudom milyen az anyagi helyzete a szüleidnek, de tényleg nem biztos, hogy Karácsony előtt ekkora pluszt be tudnak vállalni.


Az meg a másik, hogy alap, hogy tanulj, hiszen ez a kötelességed és nem azért tanulsz, hogy anyuci örüljön, hanem a te saját jövőd miatt. Tehát nincs olyan, hogy megérdemlem, mert sokat tanultam....


Viszont érthető, hogy szeretnél együtt lenni a barátnőddel. De ez csak szállodában oldható meg??? miért nem tud hozzátok utazni? Kicsivel többet kellene mennie, nincs szállodai költség, együtt vagytok..

A 15 éves gyerekemet tuti nem engedném el így, szállodába, ellenben ha vendégül szeretne látni valakit nálunk, akkor megoldnám azt.

2013. dec. 9. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Tényleg menjen inkább ő hozzátok. Gondolom ilyen ukrajnai magyarokról bszélünk, tehát van ez a csodálatos magyarigazolványuk. Azzal lehet venni 90%-os kedvezményű vonatjegyet. Kb max 1500 Ft-ba kerülne oda-vissza barátnődnek az út.

De azt te sem várhatod a szüleidtől (ha nem olyan az anyagi helyzetetek), hogy 50e Ft-ot kidobjanak az ablakon egy találkozóra.

Másik, amivel csökkenteni lehet a költségeket: menj vonattal! Kicsit hosszabb az út, de harmadannyiba kerül a diákkedvezményed miatt, mint autóval. 15 évesen már nem kellene, hogy gondot okozzon a vonatozás.

De a szálloda költségire még így sincs megoldás sajnos...


A legjobb lenne tényleg, ha elmenne inkább hozzátok.

2013. dec. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha szülő gyereket szül akkor vállalja azt is, hogy (főleg ha költözik is a gyerek kárára) akkor elvigye vagy legalább karácsonyi ajándéknak fizesse az útját, a barátnőjéhez. Kérdem a szülőket: Saját magatokért vezetnétek oda-vissza 8 órát, igaz? És még mennyire igaz! (Saját és a barátnőm szüleiből kiindulva)...
2013. dec. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocs utolsó de nem, a szülő nem úgy szüli a gyerekét, hogy aztán az ugráltathassa arra hivatkozva, hogy te szültél, most vigyél wellness-szállóba is. :D Kicsit el vagy tévedve.
2013. dec. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem tegyétek át a találkozót nyárra. Ha mindkettőtök szülei belemennének akkor aludhatnátok egy-egy hetet a másiknál. Jelentősen kisebb költség lenne mint szállodát fizetni. Csak a jegy kellene nektek, meg egy adaggal több étel. Na meg több mindent is tudnátok csinálnia a jó időben.

(Ha belefér a keretbe akár családostul egy helyen is nyaralhatnátok.)

2013. dec. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!