Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kuldjem el anyut illedelm...

Hogy kuldjem el anyut illedelmesen a fenebe? Vagy en menjek el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

22 eves vagyok. Van egy 2 es fel honapos kisfiam. A parommal kulon alberletben elunk, egyaltalan nem rosszul, meg felre tenni is tudunk igy is, hogy csak 1 keresetunk van. Anyam belekotnyeleskedik az eletunkbe. Mar nagyon kezd tele lenni vele a hocipellom.

Ott kezdenem, hogy a kisfiam 26 ora vajudas utan szuletett meg amibol 2 ora volt csak a kitolas ennek kovetkezmenye, hogy inkubatorba kerult, holott nem volt koraszulott, majd meg 1 hetet korhaban toltott. Nagyon feltem!!! Tudom magamrol, hogy neha tulzasba is viszem, de egyszeruen nem tudom kontrolalni, rossz volt latni ah szenvedett(orrszonda stb) es nem akarom, hogy barmi tortenjen vele. Igy is nem reg kozoltek, hogy hypoton (izomgyengesege van).

Na mar most anyam bevan sertodve, ha ramerek szolni vmiert, ot folhaborodik, kikeri magnak.

Pl. raszoltam, hogy ne szaladjon at a gyerekkel a piroslampan, vagy hasfajos volt a pici es kulon erre a celra valo masszazskremet hasznaltam a pocijara. Erre o csak azert sem azt hasznalta mondvan en ne parancsoljak neki...! A legujjabb, hogy szerinte elKELL! mennem dolgozni vagyis o ugy fogalmazott, hogy : de akkor is menni fogsz!!! heti 5 ora hosszara es, hogy addig majd o vigyaz a gyerekre. Tudom, hogy a kicsit is becsulni kell es az a kis penz is sokat szamitana... de cicil a babam es fejni nem tudok mert mar bealt a kereslet-inalat dolog es akar, hogy facsarom tobb oran keresztul nem tudok egy etkezesre valot ossze hozni. Erre o kozli nem baj akkor az ido alatt eszik majd tapszer.... WTF? Normalis? Hat akkor meg kb elmenne tapszerre a penz amit 5 ora alatt keresek...! Komolyan mar idegosszeroppanast kapok tole...! Megertenem, hogy ha o tartana el de errol szo sincs. Ha megis szorulunk max 1 hetre kerunk toluk (egy evbe max 2szer) es altba mi tobbszor segitettuk mar ki oket. Szal nem igazan ertem ... kiborit, hogy parancsolgatni probal. 16 eves korom ota nem elek vele... nem ertem miert most kezdene el nevelni, vagy parancsolgatni amikor mar kulon csaladom van.

Mit kezdjek vele? Tulreagalom? Oruljek, hogy "segiteni" probal?


2013. dec. 20. 02:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha "illedelmesen" teszed, abból valszeg hatvanhatodszorra sem fog érteni. Tedd egyértelművé, hogy a te családodban a tiéd a döntés meg persze a párodé, és nem az övé, ennyi.
2013. dec. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon durva,nem is tudom mit tennék a helyedben,de nem hiszem,h túl finoman tudnám rendezni,még ha 1x 2x fordult vna elő,akk jó,de úgy néz ki nem fog leállni magától. AZ én anyám hál'Istennek nem ilyen,se anyósaim,meg is bolondulnék tőlük hamar. H illedelmesen h küld el a fenébe? Hát....fogós kérdés. Legyél határozott mindenképp,mond el neki,amit gondolsz,ne legyél kedves,de azért durva se,ha még ebben a helyzetben ez lehetséges. Nem irigyellek.
2013. dec. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%
Egyáltalán nem éltek rosszul,még félre tenni is tudtok.Akkor minek is kell tőle külcsön kérni még ha 1évben 2szer is?:))nagyon unatkozól,
2013. dec. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha KÜLÖN albérletben laktok, akkor hogyhogy anyukád folyamatosan ott van?!?!?!

Mert a ke´rdésedböl ez derül ki,ö hozza-viszi az utcán (mert különben nem tudna piroson átszaladgálni vele), ö ápolja (masszázskrém), stb.


Egyszerüen közöld vele (a pároddal közösen), hogy ti a saját életeteket élitek, ha ELÖRE bejelenti, akkor eljöhet egy-két órára látogatóba, ha nektek is megfelel, de ez a maximum.


Semmi szükség arra, hogy valaki állandóan ott legyen veletek, még a baba miatt sem.

Nekem soha nem volt sem anyukám, sem anyósom nálunk a szüléseim után, kezdettöl én láttam el a gyereket, ök meg néha eljöttek látogatóba.

2013. dec. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22 évesen, főleg ilyen helyzetben azért elég gáz, hogy nem bírsz kiállni magadért. Az ilyet nem lehet finoman közölni, mert anyád nem lát az orránál tovább, ez elég evidens. Vagy megmondod kerek-perec, hogy felnőtt ember vagy, majd TE eldöntöd, mikor mész dolgozni, mi jó a fiadnak stb. Tanácsot szívesen fogadsz, de kioktatásra és cseszegetésre semmi szükséged, nevelje, gondozza a fiadat úgy ő is, ahogy azt te eldöntötted. Meg elvégre te jársz haza parancsolgatni neki, ő milyen jogos teszi? Az meg megint más kérdés, hogyha ennyire az idegeidre megy, minek csüng ennyit rajtad, ha nem dolgozol, bőven van időd ellátni a gyereked egyedül is.
2013. dec. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérlek, menj a büdös pi.csába.
2013. dec. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!