Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ekkora probléma lenne hogy...

Ekkora probléma lenne hogy megvettem magamnak, mivel kéne kiengesztelnem őket?

Figyelt kérdés

Már tavaly igértek nekem szüleim egy laptopot elöször szülinapomra,majd húsvétra és karácsonyra is,hogy majd könyebben ki dolgozom rajta az érettségi tételeket,és jó lesz majd az egyetemen,stb...

Idén le érettségiztem persze gépet nem kaptam. Másik városba járok egyetemre,már szeptemberbe mondtam anyuéknak h jó lenne az a laptop,de nem foglalkoztak vele. Sikerült diák munkázni,igy karácsonyra vettem magamnak egy használt gépet 40.000FT-ért. Tegnap jöttem haza,mutattam a szüleimnek h mit vettem magamnak és ki voltak akadva. H az ő pénzüket költöm erre a szarra,szoktak adni havonta 15.000FT-amiből a haza utazásomat szoktam fedezni. Mondtam h nem ezért megdolgoztam,és azt is mondták h akkor amit ők vettek az mehet a kukába,meg h ezért rinyáltam már tavaly óta,többet ne számitsak tőlük semmire.

Mondtam nekik h nem tudtam h venni fognak nekem most tényleg,mert jó ideje igárgetik már,és nem is rinyáltam érte,hanem ők ajánlották fel még anno. Meg most szeptemberbe is ők kezdték el mondani h könnyebb lenne tartani a kapcsolatot ha lenne gépem,amire mondtam h igen már párszor be igárték h kapok egyet,amivel nem is foglalkoztak.

Most komolyan rájuk kellett volna várnom?


2013. dec. 20. 11:25
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Igen,lehet h tényleg szólnom kellett volna nekik.


De pl tavaly karácsonykor is az volt h tudtam pénzt kapok a keresztszüleimtől,meg mamáméktól és mondtam h mivel ők ugyis elöbb adják oda-már mikuláskor veszek magamnak egy használtlaptopot karácsonyra,mondták h ne vegyek,vegyek ruhát meg ami kell télre,meg hát ott a szilveszter stb... ők vesznek nekem.

2013. dec. 20. 11:45
 12/16 anonim ***** válasza:
77%

Ebben a helyzetben a szüleiddel van a probléma.

Nem megfelelően reagáltak.(Mi az hogy:Jól van,akkor megkapja más?! :O)

Amúgy meg ők szúrták el az ígérgetéssel.

Ne csodálkozzanak.

Hát ez lett az eredménye:Hogy a sarkadra álltál és elintézted magadnak.

Nem te vagy a hibás!


ui:Nálunk is ez a helyzet(anyagi helyzet jó,ennek ellenére nincsenek extra igényeim)és állandóan csak ígérgetnek,így én magam "intézkedek". :D

2013. dec. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
55%

Mondd meg a szüleidnek, hogy el tudod adni használt laptopot, amennyiben kapsz újat karácsonyra.

Semmi probléma...

De ha ilyenek, akkor mondd egész nyugodtan nekik, hogy csak adják annak akinek akarják, neked nincs már szükséged rá.

2013. dec. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
55%

Hát szerintem nem vagy gondolat olvasó,hogy a régóta ígért dolgot,ők mégis mikor teljesítik,úgyhogy egy szavuk sem lehet,még,ha sajnálatos is,hogy valószínűleg mostanra sikerült összehozniuk.


De én ezt már úgy hidalom át,hogy azt mondom a gyerekemnek.:


-Nem tudom még mikor lesz,de majd lesz,minden a pénztől függ,hogy jön össze...


Aztán eddig nálunk is mindig összejött,de sosem akkorra,mikorra eredetileg akartam,csak nem mondtam ki.

2013. dec. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem probléma, beszélj velük, ha hajlandó vagy a használtat eladni. De amúgy nálunk pl. kimondott szabály, hogy karácsony előtt az ember nem vesz semmi olyasmit magának, amiről a család tudhatja, hogy szüksége van rá, pont az ilyen helyzetek elkerülése végett.
2013. dec. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az ő hibájuk.Nem lett volna semmibaj ha nem ígérgetik 1.5 éven keresztül.Nem te tehetsz róla hogy egy idő után megvetted magadnak.Én akkor ígérek valamit ha be is tudom tartani.Tök mindegy hogy mért nem vették meg neked eddig.A lényeg hogy addig nem kellett volna ígérgetni.Ha folyton csak ígérgetnek persze hogy egy idő után nem lehet őket komolyan venni.
2013. dec. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!