Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet egy alkoholistával...

Hogy lehet egy alkoholistával együtt élni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én már lassan elmegyek innen, elvégzem az iskolát, nem is zavar már hogy a szüleim rendszeresen munka után isznak,csupán nem tudom megérteni. Amikor gyerek voltam ez borzasztó nagy fájdalom volt nekem minden nap, de mára már teljesen leszarom. Felőlem ihatnának annyit amennyit szeretnének, de a pénz.. Az nagy gond. Heti több mint 10 ezret költenek piára, ez nagyon sok! Ha nem innának mindketten egész biztos az átlagnál is jobban élnénk, de így még anyagi gondjaink is akadnak, amiért hallgatnom kell a napi siránkozást hogy milyen rossz. Még az hogy a kaján spórolják be ezt leginkább.. De miért pont azon?! Rendszeres vita van belőle , köztük. A válasz arra hogy miért isznak az: -Nyugtatót kéne szednem, ami nagyon káros , inkább iszok, mert te azt szeretnéd hogy a nyugtató tegyen tönkre?

- Mert finom.

Nagyobbik testvérem állandóan vitázik emiatt. Mégis valahogy hatni kéne rájuk, ez egyszerűen így már nem állapot. Nagyon rossz hogy a mi jólétünkön spórolják be mindezt. Említettem már hogy menjenek el orvoshoz, mindig azt mondják majd.. Nem rángathatom el őket! El sem tudom képzelni hogy nem veszik észre magukat.

Valami tipp?



2013. dec. 21. 18:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Normálisan sehogy sem.
2013. dec. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nagyon sok mindent megpróbáltam hogy legalább javítsak a helyzeten, de sajnos eddig nem sikerült
2013. dec. 21. 18:47
 3/16 anonim ***** válasza:
33%

Ha dolgoznak akkor vannak elvárások, és nem is lehetnek alkoholos mámor hatása alatt!


Akkor nem is alkoholisták!

2013. dec. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hát ha másokat nem akkor magunkat tudjuk megváltoztatni hány éves vagy?
2013. dec. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
16%

"Ha dolgoznak akkor vannak elvárások, és nem is lehetnek alkoholos mámor hatása alatt!


Akkor nem is alkoholisták!"


Te is csak tévében láttál alkoholistát.

2013. dec. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem kell és nem lehet egy alkoholistával együtt élni, hacsak nem a sziámi ikertestvéred! Márpedig nem az! Lépj le!
2013. dec. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha muszáj (mert kiskorú vagy és az apád vagy anyád, akiról szó van), akkor elég nehezen. Ha nem, akkor sokkal könnyebben, mert le lehet lépni.
2013. dec. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
45%

"Heti több mint 10 ezret költenek piára"

(havi 40.000 Ft)

"Ha nem innának mindketten egész biztos az átlagnál is jobban élnénk, de így még anyagi gondjaink is akadnak"


40.000 Ft választja el az "átlagnál is jobbat" az anyagi gondoktól? (4 fő esetén, 1fő 10.000 Ft/hó, napi 333 Ft)

2013. dec. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Amúgy, amíg itt az interneten írogatsz, nem hiszem, hogy az éhenhalás fenyeget...

Költözz el, majd a saját keresetedet jobban beosztod.

2013. dec. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem írtam olyan hogy éhenhalás fenyeget. És 10 ezernél Többet.. Olykor jóval többet. Még van két évem az iskolából , aztán nyilván elmegyek innen, de lehet előbb is sikerülni fog.
2013. dec. 21. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!