Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? A párommal öt éve vagyunk együtt. Előző házasságából van 2 gyermeke. A nagyobbikkal jól kijövünk, jó a kapcsolatunk. Viszont a másik gyerek egy rémálom. Már odáig jutottunk, hogy veszekszünk a gyerek miatt.

Figyelt kérdés

Pedig egyetlen vita sincs köztünk a napi életben, teljesen jól működik a kapcsolatunk.

A gyerek, aki már 16 éves lesz nemsokára, pokollá teszi az életünket mikor nálunk van. Csak árt nekünk, összetöri a bútorainkat, kerti lámpát, sorolhatnám, ilyenkor azt mondja van pénzetek, majd vesztek másikat. De ezek csak a szelídebb dolgok azokból, amiket csinál. Korábban próbálkoztunk mindennel, közös programokat szerveztünk, kirándultunk, moziba mentünk, de mindig veszekedés lett a vége, mert direkt olyanokat szólogat be, hogy épeszű ember nem tudja tolerálni. Próbálkoztunk kedvességgel, szigorral, semmi nem jó, a párom teljesen kiakad tőle, és nagy veszekedések lesznek a végén. A gyerek mindig azt mondja, hogy milyen jó az anyjánál, csak akkor azt nem értjük miért akar jönni hozzánk. Szerintem csak azért, hogy bekavarjon az életünkbe. Odavágja a hangulatát és a kedvét mindenkinek, hetekig nyomottak vagyunk. Ilyenkor pár hétig, hónapig nem jön, aztán újra kezdődik előröl minden. A párom olyankor mindig megígéri, hogy többet nem hozza el, ez az utolsó eset stb... aztán újra. Most megint előállt azzal, hogy hétvégén elhozná a gyereket. Én mondtam, hogy rendben, de én elmegyek itthonról, nincs kedvem a szenvedéshez. Nemrég halt meg anyukám, nagymamám én idegileg nem vagyok most úgy, hogy egy ilyen agresszív, rosszindulatú gyereket tolerálni tudjak. A párom besérült azon, hogy elakarok menni otthonról a hétvége miatt.


2013. nov. 28. 07:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%

Teljesen igazad van. És még örüljön neki, hogy nem ultimátumot adtál, hogy ha még egyszer elhozza, akkor vége, elköltözöl örökre, hanem csak a rémálom napokat oldod meg így toleránsan.

Én lehet nem lennék ennyire toleráns. Én megértem, hogy a gyereke, de mindennek van határa!

2013. nov. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy vannak ésszerű határok, ez pedig már nem az. Persze mindig azzal jön, hogy nekem még nincs gyerekem, nem érthetem ezt meg, de szerintem ez már nem normális. Ha nem róla lenne szó, akit így szeretek, akkor már menekültem volna. De amúgy meg minden okés, csak hát ez a gyerek...
2013. nov. 28. 07:44
 3/21 anonim ***** válasza:
29%
Nem lehet hogy a gyerek még nem tudta feldolgozni a szülei válását? Lehet így bünteti az apját, és téged amiért ki lépett az életéből és az anyja helyett téged választott? Az apjának kellene elbeszélgetni a fiával erről az egész viselkedésről.
2013. nov. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Még kicsik voltak mikor elváltak. Kezdetben jobb volt a viszony, viszont az sem segít/segített a helyzeten, hogy az édesanyja egyfolytában minket szid. Minden amit csinálunk az rossz, amit ő csinál az jó. Ebbe szocializálódik a gyerek szinte minden nap. Sajnos a beszélgetések sem jönnek be. A párom minden alkalommal mondja neki, hogy csak úgy jöjjön, ha van kedve, hogy öröm legyen a gyereknek is és nekünk is, ha már jól érezzük magunkat otthon, akkor belerondít az életünkbe...
2013. nov. 28. 08:45
 5/21 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező, szerintem ne a párod büntesd azért, mert az exe idióta, és ellenetek uszítja a gyereket... meg lehetőleg a gyereket se...

Szerintem ti itt addig tökéletesen vesztes helyzetben maradtok, amíg "normálisan" kezelni egy abnormális helyzetet, ahol az anya a gyerekét eszközként használja a saját bosszúhadjáratához... az ellenséget csak a saját fegyverével lehet legyőzni általában...

2013. nov. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%
Na ezt sosem értettem meg, ha a két szülő viszonya annyira megromlik hogy elválnak miért szidja az anya az apát, nálam ez nem működött sosem, mindig kíváncsi voltam a másik fél magyarázatára is gyerek ként. Példát megpróbálhatnál neki esetleg felhozni, ültessétek át a problémát úgy hogy ő az akit bántanak tehát ő lenne apa és hogy esne neki ha minden ok nélkül őt állítanák be fekete báránynak, egyedül őt lehetne hibáztatni, hátha kicsit elgondolkodik ezen, szerintem nagyon hiányzik neki az apja, és dühös amiért nem mondhat el neki fiús dolgokat, lehet a baráti körében van olyan ahol jól meg van apa fia és ez frusztrálja. De az amit leírtál nagyon komoly probléma érdemes lenne egy pszichológus véleményét kikérnie az apának, tanácsot kérni.
2013. nov. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Hjaj, nehéz ez... Nem akarom a páromat büntetni, szegényt is sajnálom, de valahol most már önzőnek kell lennem úgy érzem, mert különben én bolondulok bele idegileg...
2013. nov. 28. 09:08
 8/21 anonim ***** válasza:
86%

Anyám is állandóan apamat savazta, közben ő tett tönkre, nem apám....

Meg tudlak érteni hogy elmész, hatalmas fájdalom két családtagot elveszíteni (őszinte részvétem! :(), ilyenkor még kevésbé tolerálnék egy rosszindulatú kis férget.

2013. nov. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező (#7), na ja... csak hát azzal szemben kellene fellépni, aki a konfliktust okozza, és nem azzal szemben, aki szintén elszenvedi... ahogy mondtam, az ellenséggel szemben akkor van esélyed, ha a saját fegyverét használod ellene...
2013. nov. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Igen, értem, megfontolom hidd el, most olyan állapotban vagyok, hogy minden tanács jól jön, és átgondolok mindent.
2013. nov. 28. 09:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!