Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet egy alkoholistával...

Hogy lehet egy alkoholistával együtt élni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én már lassan elmegyek innen, elvégzem az iskolát, nem is zavar már hogy a szüleim rendszeresen munka után isznak,csupán nem tudom megérteni. Amikor gyerek voltam ez borzasztó nagy fájdalom volt nekem minden nap, de mára már teljesen leszarom. Felőlem ihatnának annyit amennyit szeretnének, de a pénz.. Az nagy gond. Heti több mint 10 ezret költenek piára, ez nagyon sok! Ha nem innának mindketten egész biztos az átlagnál is jobban élnénk, de így még anyagi gondjaink is akadnak, amiért hallgatnom kell a napi siránkozást hogy milyen rossz. Még az hogy a kaján spórolják be ezt leginkább.. De miért pont azon?! Rendszeres vita van belőle , köztük. A válasz arra hogy miért isznak az: -Nyugtatót kéne szednem, ami nagyon káros , inkább iszok, mert te azt szeretnéd hogy a nyugtató tegyen tönkre?

- Mert finom.

Nagyobbik testvérem állandóan vitázik emiatt. Mégis valahogy hatni kéne rájuk, ez egyszerűen így már nem állapot. Nagyon rossz hogy a mi jólétünkön spórolják be mindezt. Említettem már hogy menjenek el orvoshoz, mindig azt mondják majd.. Nem rángathatom el őket! El sem tudom képzelni hogy nem veszik észre magukat.

Valami tipp?



2013. dec. 21. 18:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

Honnan tudod, h mennyit költenek mire?

Bemutatják a számlát?

Na nem tetszik, mehetsz diákmunkára és élhetsz az átlagnál jobban, már akkor is, ha csak havi 20.000 Ftot keresel.

Mert "10.000 Ftnál többet költenek piára"

Legyen akkor a duplája, 20.000 Ft, heti 1-2 nap munkával simán megvan, hajrá!

2013. dec. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
11: egy átlagos 16 éves diák hol keres nettó 2500 Ft órabért?
2013. dec. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
2013. dec. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

20.000 Ft/hó, mint említettem, (a szülei által heti több, mint 10.000 Ft/hét elköltése, 4 fő esetén havi fejenként 20.000 Ft nagyon felfelé kerekítve)

500 Ft órabérrel

500x8 óra= napi 4000 Ft

1 hónapban 5 nap alatt megszerezhető.

De teljesen felesleges ezen vitatkozni, hogy az anyja és az apja a saját fizetését mire költi.

Dolgozni járnak, van fedél a feje felett, internet (nekem 16 évesen álmaimban sem volt) étel, nem bántalmazzák.

Isznak, igen, ez van, de nem agresszívak, nem akarják az utcára tenni, nincs veszélyben az iskoláztatása.

Majd a kérdező szuperul fogja csinálni a saját életét és nem "pazarolja" a fizetését.

2013. dec. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Gondolom fogalmad sincs milyen a szüleid ittas képét bámulni egész nap... Hogy mennyire fájdalmas...
2013. dec. 22. 16:46
 16/16 anonim válasza:

Mennyi hülye idióta barom válaszoló van itt.


Ezeknek még nem volt dolguk alkoholista szülővel, biztos otthon ülnek anyuci szoknyája alatt és kényelmesen élnek.


Így osztjátok az észt szerencsétlen kérdezőnek?


Majd a karma visszaüt!


Kérdező: ahogy saját lábra tudsz állni és anyagilag is meg tudod tenni, azonnal költözz el és éld a saját boldog életed. Én is ezt tettem, és azóta mindketten boldogok vagyunk a feleségemmel, van 2 szép gyerekünk is.

Hidd el, kár bajlódni.. én is próbáltam annak idején mindent, nem jött össze. Külön élünk, külön városba, építjük a saját életünket és így már minden rendben van. És a kapcsolatot teljesen megszakitotam anyámmal.

2022. máj. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!