Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha kiderülne,...

Mit szólnátok, ha kiderülne, hogy az apátok börtönviselt? Még a szülők házassága előtt történt,3 évet ült. (állítólag ártatlanul még a 70'-es években)

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogyan dolgozzam fel. Nem tőle tudom, (sőt, soha nem volt ez téma)egy "kedves" rokon avatott be. Én már külön élek a párommal, 24 vagyok.
2013. dec. 25. 12:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
75%

nekem is ült a faterom, de ő nem ártatlanul. még születésem és anyám megismerése előtt pár évvel. nem vagyok rá büszke, de igazából nem érdekel különösebben, lévén hogy nem vett részt az életemben érdemlegesen.


ha politikai okokból vagy ittas vezetés miatt hűsölt, akkor könnyebb neki megbocsájtani, mintha köztörvényes lett volna.

2013. dec. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Mirk ***** válasza:
45%

Azért fura, hogy majdnem minden válaszoló le van pontozva, attól függetlenül, hogy mit írt.

Vagy mit kéne írni, hogy az apád egy mocskos emberi hulladék és megszakítanék vele minden kapcsolatot és folyamodnék a pápához, hogy átkozzák ki?

Mit szeretne hallani a titokzatos lepontozó - feltéve, hogy nem a kérdező az?

Vagy ez csak ilyen karácsonyi lepontozási virtus, mindegy mit írnak a válaszolók, csak menjen az a piros kéz?

2013. dec. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Mindenkinek zold kezecsket adtam, mert mindenki valasza hasznos volt. Amugy semlegesen erzek, es az eddigi valaszokban is ezt latom.

Egyebkent minden kerdesnel van egy elegedetlen valaszolo, aki felhaborodik azon, ha lepontozzak. Harom eset van:

1. ok nelkul pontozta le a kerdezo

2. ok nelkul pontozta le egy ismeretlen

3. valoban haszontalan valaszt adott.

En ismetlem, mindenkinek zold kezet adtam! Csak azt nem ertem, hogy megis mit szamit ez????? Minek vered itt a nyalad?

2013. dec. 25. 14:55
 14/22 Mirk ***** válasza:
51%

"Csak azt nem ertem, hogy megis mit szamit ez????? Minek vered itt a nyalad?"


Teljesen igazad van.


Viszont látásra.

2013. dec. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
92%

Megbeszélném vele a dolgot. Megkérdezném, mi történt, miért történt, hogy viszonyul hozzá, kik tudnak róla, ők hogy viszonyulnak hozzá, milyen következményei lettek stb. Esetleg másokkal, akikkel erős bizalmi kapcsolatban vagyok illetve tudnak róla is beszélnék. Kialakítanám a saját véleményem, majd lezártnak tekinteném az ügyet. Apámról való személyes véleményem úgyis az alapján dőlne el, ami a saját életemben történt, de ha volt egy ilyen dolog a múltjában, arról jó, ha tudok. Kifelé, ha emiatt támadnák, én megvédeném. Ha helytelen is volt, régvolt, a büntetését megkapta, most meg 2013 karácsonya van.


A te élethelyzetedbe nehezebben élem bele magam. Ha valamilyen szinten fontos apádhoz való viszonyod, talán érdemes neked is hasonlóan megbeszélned vele. Ha nem fontos - nincs meg az a kötelék, ami titeket mint családtagokat összekötne - akkor legjobb nem tulajdonítanod ennek különösebb jelentőséget. A 3 év börtön nem volt apád ivarsejtjébe bekódolva. Te nem vagy ettől semmivel sem értéktelenebb ember.

2013. dec. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
50%
El sem tudom képzelni, mivel anyám szoba sem állt volna egy börtönviselt emberrel az biztos.
2013. dec. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
56%
Hát attól is függ, miért ült, mert ha tényleg ártatlanul, vagy ha mondjuk ittas gázolás vagy hasonló, akkor nem zavarna. (jó, gázolni se szép, de akkor tanult belőle.)
2013. dec. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
51%
Ha ennyire érdekel, kérdezd meg, de majd 40 éve történt, mit számít már?
2013. dec. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
56%
Az én apám is ilyen, szerencsére nem ismerem csak tudom. Ez a te életedre nincs hatással.
2013. dec. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
73%
Nem hiszem, hogy bármit is változtatna. Attól még az édesapám és olyan gyerekkort és családi hátteret kaptam tőle ami keveseknek adatik meg (legalább is ha körbenézek akkor nem igazán láttam hasonlót), arról nem beszélve, hogy fiatalon könnyen csinál az ember hülyeséget, ráadásul a '70-es években nem volt nehéz börtönbe kerülni, szóval szerintem ezzel ne foglalkozz.
2014. febr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!