Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az gáz, ha úgy...

Szerintetek az gáz, ha úgy lettem nevelve, hogy 24 évesen se tudok anyámnak nemet mondani?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok és egyszerűen nem tudok szembe menni anyámmal. Konkrétan úgy érzem, hogy nem akar elengedni ő se, már inkább ma is berúgtam mert szétb...z az ideg. Barátnőm felajánlotta, hogy költözzek hozzájuk. Azért lakok még otthon, mert lassan végzős msc-s hallgató vagyok. Szó szerint mondom, nem tudok anyámnak ellent mondani, vagyis tudni tudok, de tudom, hogy nem vagyok képes megvalósítani. Olyan mintha még gyereknek kezelne (én vagyok a 3 testvér közül a legkisebb), és ha mondom, hogy tudnék munkát vállalni, akkor mindig lebeszél róla, és én vagyok olyan balf..z, hogy hallgatok rá...Remélem értelmes a kérdés, mert már eléggé e vagyok nyomva...Igazából a kérdést se tudom minek teszem fel, jó ötletnek tűnt hirtelen, a barátnőmmel már megbeszéltem, csak érdekelne olyanok véleménye is, akik nem ismernek. És az ku..a vicces, hoyg van egy márnök szakmám, hát szétcsesz az idfeg.
2013. dec. 25. 22:18
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
10-es nem égek, én inkább úgy gondolom az a gáz, hogy egy ember életét ennyiből elásod. :) Persze munka híján még függök az otthontól, de az élet más területén egyáltalán nem kapok korrekciót. Ez a dolog is inkább most lépett fel azóta, hogy elvégeztem a Bsc-t. (vagyis nem egész 1 éve) és nem tudok még mit kezdeni vele. Én választottam középsulit, én választottam egyetemet, szakot, nem is arra mentem, amit anyám tanácsolt, mert ő orvost akart belőlem, de engem az nem érdekel...
2013. dec. 25. 22:45
 12/18 anonim ***** válasza:
Képzeld el, milyen lesz az életed, ha nem változtatsz.
2013. dec. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem úgy nevelt anyám, hogy kb a klónja legyek. Mint egy zombi, ne legyen önálló gondolatom, véleményem semmiről, mert azzal őt bántom. Máshogy nem tudsz kitörni ebből, csak úgy, hogyha következetesen nem hagyod magad és fontos, hogy akármit előad, tartsd magad ahhoz, amit mondtál. Pl ha elkezdi mondani, hogy ne menj dolgozni és te mondod, hogy anyu, szeretném már élni az életem, el fogok menni dolgozni, akkor utána akárhogy könyörög, zsarol, akármit csinál tartsd magad hozzá, akár ismételgesd, amíg meg nem érti, hogy anyu, én el fogok menni dolgozni. Ha ő "bekeményít" és te megadod magad azzal nagyon sokat rontasz a helyzeten. Ne veszekedj, ne kiabálj vele, csak tartsd magad ahhoz, amit szeretnél és abból ne engedj.
2013. dec. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja és azért írtam, hogy az én anyám is ilyen, mert tudom, mennyire rossz, amikor bűnösnek érzed magad azért, mert szeretnél leválni róla. Ez szerintem senkinek nem könnyű, de így, hogy csak hátráltatnak, sokkal nehezebb, normális esetben segítenie kéne a szülőknek (lelkileg, nem pénzre gondolok) és nem visszahúzni. De a döntés a tiéd, maradsz így, hagyod magad és sokáig szenvedsz, a látszólag könnyebb utat vállalod, vagy bevállalod a rövid ideig tartó rossz érzést, ami most nehezebbnek tűnik, de utána sokkal jobban érzed magad.
2013. dec. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát... 39n vagyok, hasonló anyával, hasonló nehézségekkel... Még én sem tudtam ezt a kapcsolatot egészen helyrehozni. Most pl.nem merem bemutatni neki a páromat,mert rettegek a véleményétől...
2013. dec. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva azért nem mondasz neki nemet,mert nem is akarsz.Kerülöd a konfliktust,gyáva vagy,ugyanakkor lusta is kiállni a saját elképzeléseid mellett.Amint úgy fognád fel a dolgot,hogy igen,nemet fogok mondani,ami konfliktusokat fog eredményzeni,és meg kell majd dolgoznom az álmaimért,de véghez viszem akkor is,mert megéri,rögtön egész más életed volna.Próbáld ki.
2013. dec. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Csoda egy bnőd lehet, ha ezek után még elvisel és veled van.



24 évesen diplomás felnőtt emberként ideje lenne megtanulni nem-et mondani.


200e-es állást ajánlanának nekem, akkor 3x röhögném körbe azt, ki azt mondaná hogy ne vállaljam el.

2013. dec. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Azt írtad,hogy 3-an vagytok testvérek, és Te vagy a legkisebb. A tesóid,hogyan tudtak kiszakadni (ha kiszakadtak) otthonról?
2013. dec. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!