Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hagyjam had dolgozza fel...

Hagyjam had dolgozza fel magatol vagy tennem kene vmit?

Figyelt kérdés
Tegnap mondtam el anyanak hogy lefekudtunk a baratommal, akivel ot honapja vagyunk egyutt. Nem eppen ugy reagalt ajogy egy anyukatol vartam :( azt mondta, hogy csalodott bennem.es jobb lett vna ha tartom a szamat. Megharagudott mert meg nem vettem fel a hpv oltasbol csak kettot es, hogy nem birtam kivarni a harmadikat (amit marciusban kapnam meg....) es azt mkndta nagyon kicsi vagyok meg ehhez (lassan 18). Szerintetek o tulozza el vagy van benne igazsag?

2013. dec. 31. 09:37
 1/8 intrepid ***** válasza:
53%
Eltúlozza.
2013. dec. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Eltúlozza, és borzasztó, hogy így áll a dologhoz...nem 15 éves vagy már azért..

17 évesen annyira nem korai a szex, de csak felelősen..

A hpv oltást nem csak szűzen adják be..

2013. dec. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Mivel nem kaptad meg a 3 oltást, amíg szűz voltál, ezért nem leszel védett HPV ellen, hiába adták be az első kettőt. Anyukád ezért lett nagyon mérges. Valóban kicsi vagy még.
2013. dec. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Igen valószínű, hogy ezért mérges. Ha a párod véletlenül terjeszti a HPV-t, akkor semmit nem ér az oltás. ÉS feleslegesen kifizettetek nem kis pénzt a semmire. Édesanyád meg akart védeni a HPV okozta súlyos betegségektől, de te helyette azt választottad, hogy nem vársz 3 hónapot. Most mondhatod, hogy de hát védekeztetek. Az óvszer nem véd a HPV ellen 100%osan.
2013. dec. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

A kérdező csak 18 éves, a párja sem lehet sokkal több. Kevés esélyt látok rá, hogy olyan előélete lenne, hogy HPV-t, vagy más nemi betegséget terjeszt.

Anyukád reakcióját nem értem. Örülhetne, hogy vártál majdnem 18 éves korodig, manapság nem ez a tendencia. Másrészt annak is örülnie kellene, hogy ezt elmesélted neki, tehát megbízol benne. Pont ezzel a viselkedéssel alapozza meg, hogy a későbbiekben inkább mindent a barátnőkkel beszélj meg, és ne vele.

2013. dec. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem igaza van. Ha az oltást szűzen kell beadatni és megbeszéltétek, akkor te nem tartottad be a szavad. Nem tudom kell fizetni érte, de ha kell, akkor azért is.
2013. dec. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Igen, kell fizetni fél éven belül 3 oltás, ami összesen 90ezer forint körül mozog. A szüzesség megléte olyan formában számít, hogy egy szűz nőnél kicsi az esélye a HPV-nek. Míg aki már elveszítette, az akár az első aktusnál is megkaphatja.


Ezt az egyet értsd meg kérdező, hogy édesanyádnak nem az a baja, hogy lefeküdtetek, hanem hogy nem voltál képes várni még 3 hónapot arra, hogy biztosan védett legyél.

2013. dec. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon kicsi vagy még ehhez. Ez a "lassan 18" is azt mutatja, hogy felhúznád a korodat, de csak 17 vagy azért. És ha 18 vagy, akkor mi van? Van rendes, tisztességes, stabil kapcsolatod, ne adj'Isten, férjed? Nem? Egy öthónapos ismerkedésben, 17 évesen odaadni magad nem szól másról, mint az élvezetekről. Aztán majd a következővel, aztán megint a következővel, és mire megérnél rá, már el is használódsz. Ez a divat manapság. Szomorú. Anyukáddal maximálisan egyetértek.
2013. dec. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!