Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családom szarba se néz...

A családom szarba se néz szinte. Egy fikarcnyi beleszólásom sincs semmibe. Már az öcsém szava többet ér itthon mint az enyém. Mit tegyek, hogy ezen változtassak? Vagy hagyjam a p*csába és húzzam ki így, míg el nem költözök?

Figyelt kérdés

Azt hiszem, tavaly nyáron kezdett komolyan eldurvulni a helyzet, amikor a szüleim elmentek 1,5 hétre nyaralni. Apám az öcsémnek adta oda a pénzt, amit itthon hagytak kajára. Nem is értettem, miért neki adja, hisz én vagyok az idősebb és jobban bánok a pénzzel. Azt aláírom, én dolgoztam, de csak 14ig, utána én is el tudok menni kaját venni. Azóta tesómnak úgy kinyílt a csipája, mintha ő szarta volna a spanyol viaszt. Ha segíteni kell neki a háziban, tud jönni (ha elzavarom anyám rám ripakodik), de ha nekem kell valami magasról tesz a fejemre. A szüleim mindig őt védik, pedig őket is leszarja. Itthon nem csinál semmit, se takarításban, semmiben nem veszi ki a részét. Állandóan a szobájában gépezik vagy a haverjával lóg. Persze neki minden el van nézve.

Én már ezt nem igazán bírom. Kezd betenni az a bizonyos bili. Elköltözni nem tudok, még tanulok és munkát nem igazán találok. De az én türelmem is a végéhez közelít! Mit gondoltok, tanácsoltok?!

Én 25L, a kis hülye 18F.


2013. júl. 14. 14:38
1 2
 1/15 Lakatos Nintendó Pik ***** válasza:
57%
tessék dógozni, elkőőtözni
2013. júl. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
olvass be nekik rendesen én is ebben a helyzetben voltam csak én a tesóm még el is vertem
2013. júl. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
Költözz el, utána rájuk se nézz. Majd meglátjuk, hogy boldogulnak a kis hülyével. Gondolom, nem tanul, így nem is lesz belőle senki, csak egy kukás.
2013. júl. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
3as: igen. egy nagyon lusta hülye gyerek. olyan szar jegyei vannak hogy na csak. azon izgulnak, még ne bukjon majd az érettségin. az enyémet csak szapulták, pedig az átlagom 4 feletti lett. úgy hogy én se tanultam magam szarrá középsuli alatt, se érettséginél.
2013. júl. 16. 11:19
 5/15 anonim válasza:
100%
Probald meg ezt felvezetni a szuleidnek mert ez tenyleg gaz:/ nehogy mar a tesod erezze nyeregbe magat. Hajraaa:)
2013. júl. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
dolgozz, szerezz egy pasit és költözz el...a őasi részét vállalom, már másfél éve egyedül lakok, saját magam tartom el 17F
2013. júl. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Borsodban a munkaszerzés nem olyan könnyű mint máshol, főleg Pesthez képest!

Millió meg egy helyre beadtam már az önéletrajzom! Télen végzek az egyetemen és még csak be se kell járnom, de így se kapkodnak utánam. Pedig szeretek dolgozni, mióta egyetemre járok mindig dolgoztam valamit. A családomnak sose kellett pénzt adnia az egyetemre vagy a szórakozásomra. A ruháimat is én vettem mindig a saját pénzemből, az első kocsimat is.

De most semmi. A diákszövetkezeteknél is csak lumpolnak. Már nem tudom hány hete jelentkeztem minden irodába és még mindig semmi. A tandíjamat se tudom, hogy fogom kifizetni, nem hogy elköltözzek...

2013. júl. 19. 16:28
 8/15 anonim ***** válasza:

Valamit valamiért.

Ha csak a házi segítésbe kellesz neki, akkor mond meg hogy járhatna külön tanárhoz is ha ennyire hülye, vagy csinálja maga, vagy keressen valakit magának.(egyik se lesz ingyen) Ha nem tetszik ez a megoldás perkáljon.(neked)

2013. júl. 20. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Jobb lett azóta a helyzet?
2013. szept. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Augusztus óta egy gyárban. Nem egy álommeló, de valamennyi pénzt félre tudok tenni legalább. Az egyetemet a félévre talomba tettem, mert emellett a munka mellett nem lenne könnyű tanulni. Majd következő félévben befejezem a sulit, addigra megszokom ezt a robotmunkát.


Itthon sajnos semmi nem változott. Pont a napokban volt ismét egy nagyobb balhé, hogy mért nem jöttem haza meló után rögtön. Hol jártam, kivel és mit csináltam?! Már rosszul vagyok ettől. Mintha még mindíg középiskolás lennék. Persze, mivel nem jöttem haza, tuti pasi van a dologban, stb, stb.

Szóval semmi nem változott.

2013. okt. 4. 23:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!