Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el anyanak hogy...

Hogy mondjam el anyanak hogy megertse?

Figyelt kérdés
Rettegek emberek koze menni, maga a gondolat hogy nekem kozejuk kell mennem olyan gyomorgorcsot okoz, sirhatnekom lesz es teljesen felidegelem magam. Ez leginkabb az iskolaval van igy. Nagyon szeretnek magantanulo lenni, ez tenyleg konnyitene a helyzetemen tudnek vegre koncentralni, nem kene idgeskednem. Ezt egyszer egy eve mar probaltam anyanak elmondani de azt mondta majd kinovom. De nem lett igy. En tenyleg probaltam oda bemenni jol erezni magam de egyszeruen rettegek! Es erre anyaek azt szoktak kerdezni hogy ki piszkal... De hiaba mondom hogy senki, egyszeruen csak nem akarok oda tobbett menni hasztalan. Tehat egyedul iskolaba nem merek menni, egyedul nem merek az iskolaba maszkalni sehova nem merek egyedul elmenni de viszont mas emberek tarsasagaban meg kenyelmetlenul erzem magam. Az utobbi idoben mar annyira lestrapaltam magam idegileg hogy konkretan semmit nem eszek, ideges es hulla faradt vagyok mindig, aludni nem merek mert ugy hamarabb ott a holnap. DE en tenyleg jol akartam magam erezni, probaltam az utobbi egy evben sajat magammal is elhitetni hogy jol vagyok,de nem megy. Az igazsag az hogy nagyon rosszul vagyok! Kesz idegroncs vagyok. Amit amugy senki nem lat rajtam, meg igy is csak mosolyogni probalok de ugy erzem hogy ennek itt vege. Nem birom ezt az egeszet tovabb! De felek, rettegek elmondani anyanak mert rettegek a valaszatol. Hogy mi lesz ha azt mondja akkor is be kell mennem mert majd kinovom. Miota az eszemet tudom ez van. Mindig is rettegtem negyedik osztalyos koromig meg sem szolaltam az iskolaba. Ritka volt amikor meg is. Ma akartam anyanak elmondani ugy hogy behivom a szobamba es tenyleg komolyan elmondom neki mi is van. De nem ment egyszeruen nem talaltam megfelol pillanatot ra! Bejott terigetni es en meg vegig azon gondolkoztam itt az ido! Gyerunk! De nem ment. Majdnem elbogtem magam, anya ezt latta es megkerdezte miert vagyok igy elanyatlanodva. Mire ravagtam hogy "en ? Megis miert lennek? Nincs semmi bajom!" Olyan rosszul erzem maga, mint ha barmikor osszeomolhatnek.. Hogy kene neki elmondanom? Szerintetek megertene? Vagy megint az lenne a valasz hogy kinovom majd idovel ezt? Meg pszichologushoz is elmegyek ha kell! Pedig ennek a gondolatatol hanyingerem lesz, pedig tudom hogy baj van el kell menni de faj a tudat hogy nekem erre szuksegem van. Es en egy evig tenyleg probalkoztam de csak rosszabb lett minden! Koszi a valaszokat elore is. 14 eves vagyok.
2014. jan. 2. 19:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Ha magántanuló lennél, akkor sem lenne megoldva a probléma.

"Bejott terigetni es en meg vegig azon gondolkoztam itt az ido" Ne gondolkozz ezen, szólj neki hogy üljetek le megbeszélni. Osztályfőnöködnek vagy tanáraidnak egyáltalán nem tűnt fel?

2014. jan. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Mindenképpen mondd el neki, ha nehéz, akkor is. Meg kell hogy értsen, főleg, hogy nem előszörre fakadsz ki neki. A pszichológus pedig szerintem nem lenne rossz...Főleg, hogy ezek szerint gondolom nincsenek barátaid, illetve olyan emberek, akikhez közelinek érzed magadat. A pszichológus miatt nem ítél el senki negatívan, sőt. Szerintem ehhez nagy erő kell, hogy rá tudj érezni, mikor jött el az a pont, mikor nem lehet tovább csinálni segítség nélkül. Szerintem lehet, hogy akkor kellett volna beszélned anyukáddal, mikor ő rákérdezett. Nehéz ezeket a helyzeteket megtalálni, de így csak te szorongasz.
2014. jan. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Senkinek nem tunt fel semmi. Igyekszem a leheto legkevesebb erzelmet kimutatni. Azon kivul hogy neha elosolyodok(hogy ne nezzenek valami fele szobornak) nem szoktam semmi erzelmet mutatni. Ezekrol a dolgaimrol, erzelmeimrol senki sem tud. Amikor egy eve vegre sikerult elmondanom akkor is mindossze annyi volt a valasz "majd kinovod" az akkor nemtudom miert de nagyon rosszul esett. Azota soha senkinek egy szoval se szoktam megemliteni mit erzek. De ne is szoktak kerdezni. Anya meg azt hiszi azert vagyok fent mert gepezek, azert nem eszek mert fogyokurazok es azert vagyok mindig ideges mert kamaszodok es tinedzser vagyok. A tanarokat meg en erdeklem a legkevesbe, teljes mertekben hidegen hagyja oket az en hulye lelkiallapotom ami a beka fene alatt van, vegleg.
2014. jan. 2. 19:31
 4/11 A kérdező kommentje:
Masodik valaszolo: Elsore nagyon konnyunek tunt a ondolat hogy elmondom neki, de szerintem teljesen osszeomlanek ha megint egy "majd kinosz belole" fele valaszt kapnek. Az meg hogy pszichologushoz menjek tudom hogy kell, mar kene kulonben hamarosan levetem magam valahonnan ha ez sokaig igy folytatodik. Vagy legalabbis felrobban ettol a sok rossz erezstol ami bennem van, de valahogy szegyennek erzem hogy elmenjek, serti a buszkesegemet a dolog. Lehet hogy el kellett volna neki mondanom, en is igy gondolom de mar teljesen mindegy.
2014. jan. 2. 19:35
 5/11 A kérdező kommentje:
Es tenyleg nincsenek barataim, nehany ember van akik "kisergetnek" de ennyi a max. ami tolem kitelik. Es ez mindig is igy volt, es magantanulo azert szeretnek lenni mert ilyen idegallapotban egyszeruen nem tudok tanulni se! Meg semmi masra sem vagyok kepes! Ha magantanulo lennek es kozben jarnek a dilidokihoz akkor a helyzetem is javulhatna. Szerintem.
2014. jan. 2. 19:39
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Pánikbeteg vagy, orvosi segítségre van szükséged.
2014. jan. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, anyukád előtt mindig legyél őszinte, mindig mondd el neki a problémáidat!Ezt szépen mondd le neki mind amit leírtál, és mondd meg neki, hogy ne legyen az a válasz, hogy majd kinövöd, mert egyszerűen már belebetegszel ebbe...

Nem tudom, hogy ez a szorongás hogy jött neked, mert azt mondják mindennek van valami lelki oka.Én is jártam régebben pszichológushoz, és segített, végre kitudtam mondani mindent ami bántott, az nagy megkönnyebbülés, neked most erre van szükséged.Én is ugyanígy szorongtam, és nem akartam semmin sem mosolyogni, de egyszerűen nem is tudtam, semmi nem volt vicce.Most jobb a helyzet...Figyelj, anyukádtól ne tarts, ne félj a válaszán, ő az anyukád, aki szeret Téged, és tudom, hogy ezután amit múltkor mondott, elment teljesen minden bizalmad, hogy talán most jobb lesz a beszélgetést, de akkor is mondd el, legalább neki, ha nem is pszichológusnak!Ne tarts magadban, mert csak rosszabb lesz, ezt hidd le nekem, engedd ki magadból! Ha szeretnél beszélgetni írj nyugodtan privátban!

2014. jan. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat adtatok valamennyi batorsagot nekem:)
2014. jan. 2. 19:56
 9/11 Janiakemény:D válasza:
100%

Nem ígérem,hogy én hozom a megnyugvást,de mindent megteszek érte...Szóval: Ebbe a "gödörbe" én is majdnem belekerültem. Sőt,mondhatjuk úgy is,hogy a mai napig nem sikerült kimásznom belőle.Azonban van egy lehetséges megoldás,legalábbis bízom benne,hogy Neked is fogok tudni segíteni vele...még mielőtt megijednél,nem magamról fogok mindent leírni,csupán felvázoltam a helyzetem,hogy érezd,nálam is hasonló a helyzet.Tehát amit tanácsolok:1.) Édesanyáddal MINDIG,KIVÉTEL NÉLKÜL legyél közvetlen,őszinte és bármi is történik veled,MINDENT ossz meg vele,ezzel is erősítheted a kettőtök közti érzelmi kapcsot,amennyiben erre szükség van. Ha nincs,ez akkor is érvényes! Nem tudom mennyit próbáltál meg elmondani neki ebből az egészből,amin keresztül mész,de miután ezt végigolvastad,legalább egyszer próbáld meg:). Ja és persze mondanom sem kell,hogy ha mindent "kitálaltál" neki,valószínűleg át fogja érezni a helyzeted és meg fog próbálni segíteni rajtad.

2.) Ha ez megvolt,de nem csillapodtak a "hullámvölgyeid",nincs más megoldás,KÜLSŐ segítségre lesz szükséged. Fontos,hogy SOHA ne félj segítséget kérni egy szakértőtől,hiszen tőle semmi okod félni,ellenben ő lesz az,akinek minden bizonnyal a megoldás nyitját fogod köszönni. Ha esetleg nem szimpatikus,vagy úgy érzed nem tesz meg mindent a megoldás elérésének érdekében,nyugodtan fordulj másik pszihológushoz,hiszen itt fontos,hogy tudjatok személyesen,MINDEN tabut félretéve beszélgetni. Ugyanez igaz édesanyádra is,csak nem biztos,hogy minden anyuka a helyzet magaslatán tudna állni. Vissza a tárgyhoz...ezek a beszélgetések a hozzáértőkkel nem kizárt,hogy TÖBB alkalomból fognak állni,erre készülj fel.De hidd el megéri,ezt a végén Te magad is be fogod látni:) Egy minimális bátorsággal az összes problémád megoldható,ennek az egésznek a központja sokkal "könnyebb",mint a tünetek,amiket okoz. Ezért kell a problémáidtól a kezdetüktől fogva megszabadulni és ezek az emberek ebben fognak Neked segíteni.

3.) És egyben utolsó: SOHA NEM SZABAD FELADNI,CSUPÁN MEGFELELŐ SEGÍTSÉG KELL,AMIT NEKED KELL ELÉRNED,HISZEN MÁSOK NEM LÁTJÁK RAJTAD.Rajtad áll vagy bukik az egész történet,de kívánom Neked,hogy minden jól végződjön és sikeresen szabadulj meg minden gondodtól!

...azok után amiket leírtam kétlem,hogy elhinnéd,de egy 14 éves srác voltam :) Remélem tudtam segíteni!

2014. jan. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt:)
2014. jan. 5. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!