Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek igaza van anyának?

Szerintetek igaza van anyának?

Figyelt kérdés

Holnap karácsony, én nem kértem tőlük semmit, összesen 20e forintot kaptam tőlük abból barátom ajándéka lesz 10e szóval nagyon elkölteni se akarom. Tesóm samsung ace-t kap karácsonyra + egy kabátot, és csizmát de ne menjünk jobban bele.

Már 5 éves az asztali gépem, és nem is férek el tőle mert ez az íróasztalom is és nézegettem laptopokat. 90e forint, teljesen megfelel tud mindent, tetszik is. Mondom anyának hogy jó lenne karácsonyra, ha hitelre vennénk mert az oldalon van olyan opció és megbízható oldal, ismerem is, mert havi 5ezret simán ki tudok fizetni, de szülinapi ajándéknak is jó lenne, most leszek 18, és eddig egyik évben se kaptam tőlük szinte semmit a tortámon kívül amit anya csinált... Anya erre kiakad hogy ez milyen drága, hoy képzelem hogy az ő nyakába hitelt akarok rakni, hogy lehetek ilyen? mégis hogy gondoltam?? majd ha szépen összegyűjtöm az árát akkor magamnak megvehetem, amúgy az ő nevére én aztán nem iratok semmit. (nincs hitelünk)

Én itt bőgök már 1 órája nem hiszem el hogy hogyan lehet ilyen velem, mindent elront, nagyon szép karácsonyom lesz mondhatom.

Tényleg olyan nagy dolgot kértem tőle?

Havonta olyan 35-40ezret össze tudok gyűjteni magamnak, abból ők 20at szokatk zsebpénzt adni, tehát 5000ret ki tudnék fizetni havonta, bár nem hiszem hogy ez lenne a baja, csak imádja érezni a hatalmat ha nem enged meg valamit és rossz kedvem van


2013. dec. 23. 10:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi pénzt félre tudsz tenni havonta, akkor már rég megvethetted volna magadnak azt a laptopot HITEL NÉLKÜL!
2013. dec. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van anyukádnak! Hitelt csak ostoba ember vesz fel laptopra.

De ha havi 20 ezret kapsz zsebpénzt (ami elég sok), és össze tudsz gyűjteni 35-401 ezret, akkor két hónap alatt meg van a laptopod ára.

2013. dec. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
a havi 20 az úgy zsebpénz hogy abból veszek mindent ami kell! Pl. cipőt, ruhát, kaját, néha kozmetikus, vagy félévent fodrász, értitek én nem kapok mellé több pénzt, azt a + 20at úgy tudom összegyűjteni hogy régi tárgyaimat adom el.
2013. dec. 23. 10:13
 4/18 A kérdező kommentje:
és így nehezen jövök ki belőle, főleg hogy anya tartozik nekem, mert volt hogy megígérte,hogy kifizet nekem egy 12ezer forintos dolgot, amúgy nem vettem volna meg ha nem ígéri meg, csak aztán letagadta és elfelejtette kifizetni!!!
2013. dec. 23. 10:14
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van anyukádnak, teljesen felesleges hitelt felvenni azonnal mindenre, ami megtetszik. Ha hitelt kell felvenned valamire, az azt jelenti, hogy nem engedheted meg magadnak.

Ha ennyi pénzt össze tudsz spórolni, akkor 3 hónap alatt meg lehet a laptop hitel nélkül!!!

2013. dec. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
3-4 hónapig lemondasz pár dologról, pl. új ruháról, és aztán megveszed hitel nélkül a laptopot. Tanuld meg beosztani a pénzt.
2013. dec. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
71%
Ti szoktatok kapni zsebpénzt?? :DDD Mert én nem :D
2013. dec. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz!


Laptopot szerintem is hülyeség hitelre venni. Szóval ebben igaza volt anyukádnak. Ha most nem tudjátok kifizetni, akkor most még ne vegyétek meg.


De azt elhiszem, hogy anyukád ezt neked nem valami szépen reagálta le. Sajnos sokan nagyon feszültek, idegesek ilyenkor, amikor éppen békében kéne megpróbálni együtt lenni. Sajnos ez ilyen. Egy csomó házaspár összevész karácsonykor.


Szóval, én pár óra múlva megpróbálkoznék azzal, hogy oké-oké, akkor azt szeretnéd, ha kb. annyi értékben, mint amennyi a tesód új ruhája volt, félretennétek pénzt a te új gépedre. Aztán a szülinapodkor ugyanígy, meg mindig amennyit tudsz a zsebpénzedből, félretennél. Szerintem így gyorsan összejönne a gép ára.

2013. dec. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
83%
De jól megy valakinek hogy minden hónapban új cipőre meg ruhára van szüksége. Én havi 3000 ft kapok és az is csak vonat jegyre és mégis szépen meg vagyok. Szerintem SIMÁN ÉS EGYSZERŰEN összetudod te azt hozni. Nem muszáj hitelt felvenni ahhoz hogy minden hónapban hozzá rakj egy 5000-t elég, hogyha készítesz egy kis dobozkát és minden hónap végén a spórólt pénzt belegyűjtöd.
2013. dec. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
Hány éves vagy, hogy zsebpénzt kapsz, de a kaját abból kell megvenned? Konkrétan csak azt eszed amit ebből megveszel, vagy pl a suliban a büfére kapod?
2013. dec. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!