Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Két éves kislányom köztünk...

Két éves kislányom köztünk szeretne aludni. Megengedjük neki?

Figyelt kérdés
Attól félek, hogy így nem fog hamar elaludni mert lássa, hogy mi is tv-zünk. Nem tudom most mi van vele, hogy köztünk akar aludni. A páromhoz is bújik, pedig nem szokott. Csak nem lesz beteg?
2014. jan. 2. 20:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%
Ha kivételes alkalom akkor hagyd had aludjon. Csak ne szokja meg. Max vidd a szobájába, ha elaludt.
2014. jan. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
50%

A gyerekeknek ebben a korban jön ilyen ötlete. Ha megengeded neki, akkor nem fog a kiságyába visszaszokni.

Nem is egészséges, sem ő, sem ti nem fogtok nyugodtan aludni.

Ne engedjétek, akkor sem, ha hisztizik miatta. Ha rájön, hogy a hiszti nem hatásos, elalszik majd a saját ágyában is.

Esetleg hétvégén reggel engedjétek odabújni hozzátok.

Nálunk ez vált be.

2014. jan. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%
Másodikkal nagyon egyet értek ilyenkor sok gyerek megpróbál beférkőzni a "szülők közé" (lehet ez ronda megfogalmazás), ha most hagyjátok akkor nagyon nehéz lesz visszaszoktatni a saját szobájába. Hétvégén lehet hogy egy napot ott aludjon, vagy reggel átjöjjön és közétek bújjon, de jobb ha most megszokja a külön alvást mert később nehezebb lesz.
2014. jan. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
42%
Igaz csak évente karácsonykor.
2014. jan. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
Ja és annyit hozzátennék hogy nálam is itt tolták el a szülők 14 éves koromig nem mertem egyedül aludni.. Utólag úgy gondolom jobb lett volna ha már gyerekként rászoktatnak. :)
2014. jan. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
54%
csak ritka esetben ha nem tud elaludni, legalábbis nálam így volt
2014. jan. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Olyan furi most. Nem szokott a páromhoz bújni és még sosem mondta, hogy köztünk alszik. Lehet beteg lesz?
2014. jan. 2. 20:49
 8/23 anonim ***** válasza:
64%
Erre válaszolta annak idején Ranschburg Jenő, hogy nyugodtan lehet hagyni, hogy együtt aludjon a gyerek a szülővel. Majd eljön az a kor, amikor már nem igényli ezt és akkor magától elmegy külön aludni. Persze tv nézéssel tarkítva a dolgot, az már más kategória, mert akkor valóban nem fog megfelelő időben elaludni.
2014. jan. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Most azon aggódom, hogy nehogy beteg legyen.
2014. jan. 2. 20:59
 10/23 anonim ***** válasza:
58%

Nehogy megengedd, hogy erre rákapjon, az isten se tudja majd leszoktatni róla, és ezentúl mindig veletek fog majd aludni!! Az egy dolog, hogy a szexuális életetek ettől teljesen ellehetetlenül, de ugye ti sem akarjátok, hogy a nászéjszakáján is közétek feküdjön a vőlegényével?! :D


Viccen kívül, nem hinném, hogy baja származna belőle, de ha eddig nem akart veletek aludni, akkor nem valószínű, hogy most fog rászokni. Lehet, hogy beteg lesz, vagy valamiért fél egyedül, stb. Szerintem engedd meg neki - nekem szörnyen rosszul esne, ha szükségem van valakire, és az illető "nevelési célzattal" elküldene engem.

2014. jan. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!