Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem ezt meg a...

Hogyan értessem ezt meg a szüleimmel, hogy nekem már saját életem van?

Figyelt kérdés
A szüleim, már az én és a férjem idegeire mennek. Karácsonykor közöltük velük, hogy a kisfiunk első karácsonyát, hármasban szeretnénk tölteni, persze csak a szentestét, első nap majd átmegyünk a szokásos ebédre stb. De mintha meg se hallották volna 24-én du. 2 kor már csengettek mint a hülye, a gyereket szó szerint ki kellett könyörögnünk a kezükből, mindenbe belekötöttek, hogy ezt meg azt miért így. Este kilenckor, már a gyerek üvöltött a fáradságtól, na nálunk is eddig tartott a tolerancia, és megkértük őket hogy menjenek haza. Másnap ugyanez eljátszódott a családi ebédnél úgy állított be a rokonság előtt, mintha sík hülye lennék, és nem tudnám hogy kell gyereket nevelni. Már előre rettegek, hogy nemsokára itt az első születésnapja, és már reggel hétkor az ajtón fognak dörömbölni! Hogyan értessem meg velük, hogy nekem már saját családom van, nem nekik szültem azt a gyereket, és egy családi ünnep nem azt jelenti, hogy egész napra övék az unoka? Anyósomék már egy párszor be is szóltak anyáméknak, hogy nem vagyunk idióták, ezért össze is vesztek, nem is beszélnek egymással, mondjuk ők ritkán jönnek mert elég messze vidéken laknak. Egyedüli gyerek vagyok, kisfiam a családban az első pici baba, de ezt már akkor sem tudom tovább tűrni, a férjemről inkább nem is beszélek, mert ő már egy párszor tudtukra adta véleményét , ezzel kapcsolatban, annyi volt erre a reakció, hogy férjemet nem tudták anno megnevelni!
2014. jan. 6. 11:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hú, az én férjem nem lenne ilyen jámbor. Ennél kevesebbért is kikísérné őket az ajtón...

Határozottabban kell fellépni, nincs olyan, nem adja vissza a gyereket, odamegyek és elveszem. Ha pedig fáradt a baba és velük nem tud aludni, akkor el kell menni.

Alapvetően hozzánk senki nem jön bejelentés nélkül. Aki megpróbálja ezer évben egyszer, meglepődik, mert kiköszönök, megmondom, hogy most nem érünk rá, és elköszönök. Nem bírom a pofátlanságot. Ez már egy másik család. Néhány csalódás után nekik is le fog esni, maradjatok következetesek.

2014. jan. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Megmondod szüleidnek, hogy ha meg akarnak benneteket látogatni, akkor elöre kérdezzék meg telefonon, hogy nektek megfelel-e. Amennyiben nem, akkor ne jöjjenek.


2. Ha várható, hogy mégis beállítanak (vagy esetleg az ajtó elött vannak és csengetnek), akkor kapcsoljátok ki a csengöt és ne engedjétek be öket.


3. Ha belekötnek abba, hogy ti mit hogy csináltok, akkor EGYSZER megkéritek, hogy ne szóljanak bele, ha nem hagyják abba, akkor kinyitjátok az ajtót és megköszönitek a látogatást. (Ekkor garantáltan megsértödnek - de NE kérjetek tölük bocsánatot)

2014. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!