Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem veszi az anyám...

Miért nem veszi az anyám komolyan a lelki gondjaimat, és hogy pszichológushoz szeretnék menni sürgősen?

Figyelt kérdés

Pedig egyre nagyobb szükségem lenne már a pszichológusra, és én nem nagyon tudom hova mehetnék el, nem ismerek egyet se.

Itthon folyamatosan aggódok, főleg esténként az anyám betegsége miatt, súlyosan hipochonder vagyok, szóval néha meg a saját egészségem miatt is.

Ha meg iskolában, vagy máshol vagyok, ott meg kb. szociális fóbiám van, nehezen szólítom le az embereket, nem vagyok képes egy normális kapcsolatot kialakítani senkivel.

Emellett úgy érzem egyre jobban depressziós vagyok a sok kellemetlen érzés, meg a magány miatt.

Mindezek ellenére, bár már mondtam az anyámnak a pszichológust párszor, hogy keressünk egyet és had menjek el, de nem nagyon érdekli a dolog úgy veszem észre.

Engem meg már hamarosan kinyírnak a lelki problémáim úgy érzem, nem bírom tovább segítség nélkül.

17/F


2014. jan. 6. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen betegsége van anyukádnak?

Ha háziorvoshoz elmész, ő ad beutalót pszichológushoz.

2014. jan. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam a házi orvos be tud utalni egy pszichológushoz, ami ingyenes. És nem kell tudnia róla a szülőknek, pláne ha családi okok miatt.
2014. jan. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Magasvérnyomás betegsége van, és azon aggodalmaskodok hogy bár kezelve volt, és gyógyszert is esik, nehogy megint rosszul legyen mint régebben, meg ilyesmi.

De pár hónapja ha itthon vagyok folyton ezen rágom magam, főleg esténként.

2014. jan. 6. 22:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Sok iskolában van iskolapszichológus. Érdemes lenne utánaérdeklődni, hogy a te iskoládban van e.

Ha nincs akkor menj el a háziorvoshoz, ő beutal egy szakemberhez.

Mindkettő ingyenes és nem kell hozzá szülői engedély.

2014. jan. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A konzervatív emberek általában nem hisznek,nem törődnek annyira az érzések fontosságában/fontosságával.
2014. jan. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 zabmester ***** válasza:
100%
Jól írták a többiek, vagy az iskolapszichológust keresd meg (ha van), vagy a háziorvosodat, aki át fog irányítani a TB-s pszichológushoz (vagy ajánlani fogja valamelyiket), és mehetsz :) Bár az nem túl jó indítás, ha magadat diagnosztizálod, ezt bízd a szakemberre :) Anyukádat meg ha nem érdekli a dolog, hát ez van, a lényeg, hogy neked fontos a saját lelki egészséged, és 17 évesen már egészen nyugodtan a kezedbe veheted ezt a kérdést, sőt, szerintem éppen az visz előbbre, hogy magadtól mész, és keresel megoldást (segítséget).
2014. jan. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
menj el háziorvoshoz, kérj tőle beutalót pszichológushoz, anyukádnak nem kell se a háziorvosrol tudnia se arról ha jársz pszichológushoz. Attól,hogy nem megy veled, te még el tudsz menni!
2014. jan. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!