Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet, hogy az apám nem is...

Lehet, hogy az apám nem is apám? 23 évig hitegetett anyám?

Figyelt kérdés
Érdekes szituációba keveredtem. Nagyon sokat gondolkoztam, de egyszerűen, fogalmam sincs, hogy mit tehetnék. Teljesen össze vagyok zavarodva. Kezdeném ott, hogy a mi családunk mindig is egy összetartó család volt, nagyon ritkán volt nézeteltérésünk, a szeretet nálunk nagy úr. 4en vagyunk lány testvérek, legidősebb nővérem, anyukám előző házasságából van, de mi mindig édestestvérünként tekintettünk rá, mivel pici korunk óta velünk élt. Anyukámnak 2 testvére van, egy bátyja meg egy nővére. Ők a keresztszüleim. Ma keresztanyám elmondott valamit, vagyis a férjemnek, és megígértette vele, hogy senkinek nem mondhatja el, de a férjemmel nem titkolódzunk, és amúgy se titkolna el ilyet. Szóval, k.anyám azt állítja, hogy én meg húgom nem aputól vagyunk, és ezt a keresztapám is tudja, mivel állítólag egyszer megfenyegette anyámat, h adjon neki pénzt vagy mindent kitálal és ekkor mondta el anyukám keresztanyámnak, hogy mekkora bajba keveredett. Felvetettem, h k.anyám be akar kavarni, de miért? Vagy mi oka lenne rá? Meg ilyet nem találunk ki csakúgy! Aztán gondolkoztam, h amikor még élt apukám anyukája és megtudtam, h anyukám terhes lett húgommal, akkor kitört a botrány és végig azt állította, h az a gyerek nem az ő fiától van. Akkor lehet, hogy annó mamám is tudhatot valamiről? Igaz, mindig téma volt, hogy a fiatalabbik nővérem kilóg a sorból, mert én meg húgom nagyon hasonlítunk egymásra, de ő nem hasonlít ránk. Én mindig azt hittem, hogy ő lóg ki. Sokat hülyéskedtink, h őt biztos a postás hozta, de sose gondoltam volna, hogy egyszer tényleg ezen agyalok, hogy anyám félre lépett. Mit tegyek? Ha oda állok eléjük akkor bemártom a férjemet meg a keresztanyámat. De ha mégse igaz? De ilyet nem talál ki az ember, vagy mégis? Utána néztem az apasági vizsgálatnak is, de nem tudnám megcsinálni úgy, hogy ne tudódna ki, hogy mégis mire kellene apukámnak a nyála...

2014. jan. 7. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
beleegyezése nélkül amúgy sem tudsz vizsgálatot csinálni, legalábbis legálisat nem... Na... hát tényleg érdekes szitu alakult ki. Szerintem anyukáddal beszélj erről mielőtt bármit tennél vagy bárkinek beszélnél róla... Sajátjaként szeretett apukád, nem? Akkor meg nem teljesen mindegy hogy ki a biológiai apa? Jó...nyilván nem, de azért ne bántsd meg az apukádat, mert valaki épp bogarat ültetett a füledbe.
2014. jan. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Édesanyámmal nem igazán lehet beszélni. Valamiért az elmúlt 1 évben nagyon megváltozott, valaki azt mondja, hogy változó korban van. Nem akarom megbántani apámat, nagyon szeretem, ráadásul szegény sok mindenen van túl, szívroham, tüdejét műtötték. Szóval nem tenne jót ez neki. De ez nagyon nyomaszt ez egész. Egész nap fájt a fejem és a gyomrom. Van egy 2 éves fiam is és nagyon össze kellene szednem magamat...
2014. jan. 7. 16:55
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Meg tudlak érteni, én nemrég, lassan 22 évesen tudtam meg, hogy lehet, hogy az apám nem is az igazi apám. Bár anyám persze mindent tagad, de apám egyszer - amikor hetekig hatalmas cirkusz volt nálunk - elmesélte nekem, hogy anyám rengeteg férfival megcsalta, volt, hogy rajta is kapta valakivel anyámat, és eközül 1-2eset akkoriban történt, amikor velem terhes lett, úgyhogy senki nem tudja, ki az apám. Anyám azt tagadta, hogy más lenne az apám, de azt nem, hogy többször félrelépett, úgyhogy az előbbi tagadása sem jelent semmit. Először még gondoltam, ezért volt mindig a húgom a kivételezett, ezértszerettek engem mindig is kevésbé, meg akartam keresni az igazi apám, hátha majd ő elfogad és szeretni fog, legalábbis ilyen reményeket kergettem. Aztán rájöttem, hogy csak egy idegen, aki annyira volt hajlandó, hogy talán felcsinálta anyámat, miközben sokéves kapcsolata volt, a következmények meg nem érdekelték. Aki ilyen ember, arra inkább nem vagyok kiváncsi.
2014. jan. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, megcsinálják a vizsgálatot szinte mindenféle mintából, hajszál hajhagymástul, cigarettacsikk, pzs, akármi, csak némi felárral... és de, teljesen legális, csak mivel nem kontrollált a mintavétel, így a labor nem azt fogja kiadni leletben, hogy X.Y. és Y.Z., hanem azt, hogy "az általad beküldött "A" és "B" jelzésű minta"... szóval perben bíróságon nem fogadnák el... de neked nyiilván nincs is ilyen célod, csak kíváncsi vagy... nos erre meg untig elég, ha van rá 40-50 eFt-d...

Egyébként tényleg ennyire érdekel? Én látatlanban megmondom, hogy a fő hibás a keresztanyád, mert minek állt le xart keverni....

2014. jan. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy most, hogy írtad, hogy veled kevésbé foglalkozta, ez nálunk is így volt. Én mindig le voltam sz@rva. És nagyon sokat panaszkodtam ez miatt. Emlékszem, gyerekként is megkérdeztem anyámat, hogy miért kivételezik nővéremmel. Mindig azt mondta, h ő nem kivételezik. Pedig nővérem csettintet egyet megkapta a számítógépet 14 évesen, csettintett még egyet, meg kapta a netet rá, és ez így ment tovább, ga műkörmöt szeretett volna, megkapta, ha tetkót akart megkapta. Én ezek közil semmit! Mindig azt kaptam, h dolgozzak meg érte. Mindig nekem kellett kimennem dolgozni, akár krumpli szedés, akár kkoriva törés akármi volt, nővérem mindig otthon maradt. Sőt, még mindig otthon lakik, anyám tőle nem kér pénzt se, pedig dolgozik, én elkezdtem melózni, akkor folyamatosan kellett leadnom a p
2014. jan. 7. 17:31
 6/8 A kérdező kommentje:
Folyamatosan leadnom a pénzt. Nővéremnek egy fillért nem kell leadnia!
2014. jan. 7. 17:31
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem is értem, hogy miért most mondta el? Nem értem, hogy mi oka van erre. Egyszerűen kiborít ez az egész. De nem akarom tönkre tenni se a családomat...
2014. jan. 7. 17:33
 8/8 anonim ***** válasza:
13%

Most őszíntén, számít ez valamit?


Egyrészt nem is biztos, hogy igaz, kettő, ha igaz is lenne, ki nevelt fel benneteket, a postás vagy az apátok?


Na, ennyi, téma lezárva.


Úgy, hogy meg már neked is van családod nem is értem mit rágódsz ezen.


Még ha ha igaz is lenne, és csak nevelőapátok, akkor is, aki az igazi, az maximum biológiai apa. Ennyi.

2014. jan. 8. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!