Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy csináljam ha anyámnál...

MsMaxmotives kérdése:

Hogy csináljam ha anyámnál akarok élni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Apám az évek során bemóserolta anyámat hogy iszik ivott is de csak azért mert ő folyton erőltette míg rá nem szokott és elhitette velem hogy anyám egy alkoholista.

Mellé álltam teltek az évek apám egyre lejjebb ment az alkoholtól míg nem idáig. Hepatitis-t kapott azaz májgyulladás. Anyum pár hónap után ezen a hétvégén jött haza. Minden nagyon jó volt vele. Mint egy álom. (Azt megjegyzem apám rühelli mert a múlt hét elején nem küldött neki pénzt hogy kifizesse a lakást mert ő folyton vette a feleseket (hepatitis ellenére is).

Szóval most hétfőn annyira anyuval akartam lenni de nem engedte hogy itthon maradjak. Így (ma) kedden saját döntésemmel kiveszek egy napot a 3 igazolható közül mivel anyum ma utazik haza. ((megjegyzem hogy vasárnap este lek**vázta az anyámat meg a nővéremet, és elhordta mindennek) És még abból is elegem van, hogy eszközként használ meg hallottam amikor mondta. "Csak azért próbálom őket nevelni, hogy valami hasznom legyen belőlük.

Ennél már megértettem apám kihasznált, és eldöntöttem ha anyum beadja a válópert anyummal akarok élni. Békességben nyugalomban. Mellesleg a barátja anyumnak tök rendes. Nem volt vele semmi gond. Szóval ma kivettem egy napot és azzal már tudatban vagyok hogy apám le fog kiabálni mert az engedélye nélkül itthon maradtam. De anyumat jobban szeretem mint őt. Ő soha nem kérdezi meg mi volt velem, hogy vagyok, maximum hetente 1-szer ha igen.

Na és akkor hogy tovább? Ha beadja anyum a válópert és megegyeznek. Akkor csak simán elköltözhetek hozzá?

Köszi a válaszokat. Azért írtam le ezt a hosszú történetet, hogy képbe legyen a válaszoló.

Ez egy komoly téma.. Az idétlen IQ Fighterek kíméljenek.

Válaszokat még egyszer is előre köszönöm!



2013. okt. 1. 10:02
 1/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha még nem váltak el a szüleid, akkor akár most is mehetsz az édesanyáddal (persze, ha ő is akarja), semmi sem akadályozza meg abban, hogy ő neveljen tovább. Ha elválnak, akkor a bíróság téged is meg fog kérdezni arról, hogy kivel szeretnél élni.
2013. okt. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A korodat igazán odaírhattad volna!

Így csak tippeli tudok. A fogalmazási képességeid alapján nem vagy még 12. Ha nem vagy, nem kérdez meg a bíróság, hogy te mit akarsz.

Ha mégis elmúltál, akkor megkérdeznek.

De ehhez anyukádnak is akarnia kell téged, illetve megfelelő körülményeket kell tudnia biztosítania a nevelésedhez.

2013. okt. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van, mehetnél már most is anyuddal. A bíróság oda fog helyezni, ahol jobban tudnak gondoskodni rólad. Hepatitises, alkoholfüggő apuka nem sok eséllyel indul.
2013. okt. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

" Így (ma) kedden saját döntésemmel kiveszek egy napot a 3 igazolható közül mivel anyum ma utazik haza. ("


Honnan veszel ki? Ha iskolából, akkor a szülőnek kell igazolnia. Munkahelyen meg ilyen nincs,

2013. okt. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen anyuka az, aki hónapokra elmegy "haza" a gyereket meg ott hagyja egy alkeszre???
2013. okt. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pc, konfiguráció mint kulcsszavak??? Így hogyan venném komolyan a témát??
2013. okt. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem odaírni nehezebb volt a gyerekkorom mint az átlag gyerekeknél. Ezért eléggé rossz a megfogalmazásom.

16/f vagyok. És anyum azért ment el mert apumtól függött folyton küldött pénzt 100 ezreket de neki sose volt elég.

És így pedig nem tudott minket elvinni. De most már szembe szállt apummal és mondta ha nem javít magán minket is elvisz mert ez nem állapot. És ezt vagy fél éve mondta azóta nem javult. Igen kijelentette, hogy nem lehet alkoholt bevinni a házba. És a hülye fejemmel még el is hittem, hogy nem iszik. Persze le megy a barátjához és ott is iszik nyugodtan.

2013. okt. 1. 11:31
 8/10 A kérdező kommentje:
Amúgy kedves "11:04"-es válaszoló. Fentebb leírtam, hogy azét ment el. Mert még függött apumtól és bemószerolta anyámat, hogy iszik.. Igen ivott de csak miatta mert mindig hívogatta meg parancsolt neki. És elege lett belőle.
2013. okt. 1. 11:33
 9/10 anonim ***** válasza:

Szomorú, nehéz gyerekkorra fogni azt, hogy egy rövid szöveget se tudsz érthetően megfogalmazni... szégyen!

Két alkoholista szülővel, nagyon nagy szegénységben, nélkülözésben nőttem fel, mégis elsajátítottam ezt a teljesen alap tudást (és még ezen kívül rengeteg más mindent is)! Mert az iskolában TANULTAM!


Fuss neki még egyszer, vagy ne akarj segítséget!


Értelmezhetetlen a történeted!

Apád alkesz és mégis az anyukádat vádolta ezzel? Milyen alapon? Kinél vádolta?

Mi az, hogy függ az anyád az apádtól, és ezért tejel százezreket? Miért függ?


Írd már le értelmesen!

2013. okt. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nezd, engem aztan moszerolhatna, ahogy akar: ha nem vagyok alkesz, hiaba. A gyerekemet biztos nem hagynam ott. Amugy meg egy hetveget toltottel anyaddal, az nem ugyanaz, int egyutt elni vele, de mindegy.

A suliban hogyan fogod igazolni a hianyzasodat?

2013. okt. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!