Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az én szüleim...

Szerintetek az én szüleim rossz szülők?

Figyelt kérdés
Valaki nekem azt mondta, hogy nagyon rossz szüleim vannak, és nem normálisak. Én nem látom így, de már nem tudom, lehet csak megszoktam őket. Arról beszéltünk, hogy nem mehetek sehová, nem engednek el sehová, 17 éves létemre. Nincsenek barátaim, és sok mindenben visszamaradott voltam sokáig, értem én ezt úgy, hogy nem világosítottak fel semmiről, nem beszélgetünk szinte soha, ilyenek. Szerinte nem szeretnek, hanem rabszolgaként tartanak, amiért nem mehetek szó szerint sehová, kocsival vagyok hordva iskolába, és meséltem neki, hogy mindkettőnek ha valami baja van, azt mindig én hallgatom meg, és majdnem hogy döntés elé vagyok állítva, hogy kinek adjak igazat. Anyám csinált nagyon sok hülyeséget életében, megcsalta apámat, ami jórészt rajtam csattant le, mert hogy én miért nem mondtam el apámnak, utána hogy én is azt akartam, hogy új apám legyen, voltak ott minden féle cirkuszok. Más hülyeségei is voltak, de apámnak is ugyanúgy. A szülinapjaim soha nincsenek megtartva, mindig van valamilyen családi bál aznap. Nem tudják, hogy milyen osztályos vagyok, milyen tantárgyakat tanulok, a saját ellenőrzőset én írom alá, ilyenek. Ennek ellenére én szeretem őket, és ami rengeteg, ide leírhatatlan rosszat kaptam tőlük, megbocsájtom nekik. Ha felnövök, nekem kell őket támogatnom, mert más nem fogja, bármit megtennék értük. Mindig mindent megkaptam, ami kellett, lehet hogy nincs annyi ruhám, meg turkálóból öltözködök javarészt, de azért van külön szobám, van laptopom, bútoraim, meg mit tudom én, ruhailag: lehet, hogy jórészt turkálóból öltözködök, de nem lehet mindig mindenre pénz. Elég sokat dohányoznak, és akivel beszéltem, szerinte ez rossz szülőségre vall, hogy cigire mindig van pénz, de nem járok normális ruhákba, nem járhatok el sportolni. Mondta, hogy nem szeretnek a szüleim, azt mondta, hogy szerinte ezért vagdosom magam többek közt,és nem szeretem őket,csak félek tőlük. Szerinte csak megtűrt személy vagyok, valójában nem szeretnek. Ti mit gondoltok erről?

2014. jan. 7. 22:03
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
87%
Én azt gondolom, hogy vagy kamukérdés ez az egész, vagy komoly pszichés problémáid vannak. Olvasd vissza a soraidat: sehova nem engednek, semmit nem csinálhatsz, érzelmileg zsarolnak - ez szerinted normális dolog? Jó szülő így tesz?
2014. jan. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 gelazso ***** válasza:
65%
ez szerintem egy kamu kérdés. csak a reklám miatt van írva
2014. jan. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:
Ez nem kamukérdés, 17 éves lány vagyok, és igen, nekem ilyen szüleim vannak, szerintem vannak tőlük rosszabbak is. Miért gondolod, hogy komoly pszichés bajaim vannak?
2014. jan. 7. 22:14
 4/52 A kérdező kommentje:
Semmiféle reklám miatt nem írtam, légyszíves higgyétek el, komoly választ várok, ki mit gondol. Köszönöm!
2014. jan. 7. 22:15
 5/52 anonim ***** válasza:
90%

Hagyjuk már, hogy nem kamukérdés, szerinted normális dolog az, hogy 17 évesen nulla szociális életed van, mert sehova nem engednek téged? Azt sem tudják, hogy mi van veled az iskolában, olyan szinten lesz*rják, hogy az ellenőrződ nem írják alá, egy normális ruhát nem bírnak neked venni?


NORMÁLIS SZERINTED???

Ha igen, akkor miért vagdosod maga?

2014. jan. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
100%

Ha te normálisnak tartod a szüleid viselkedését, és szerinted nem olyan vészes, végül is vannak rosszabbak is, akkor minek vagdosod magad?? Tudod, aki elégedett az életével az nem csinál olyan ökörséget, hogy csonkítja magát..

Szóval szerintem is nagy mese ez.

2014. jan. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:
Pedig nem mese, aki kíváncsi rá, miért vagdosom magam, írjon privátot, annál jobban szégyellem, hogy kiírjam ide. Nekem ők jutottak, köszönöm, hogy senki nem hiszi el nekem, amit ide leírtam, lehet, hogy nem normális amit csinálnak, de attól még igaz. Köszönöm a válaszokat..
2014. jan. 7. 22:24
 8/52 anonim ***** válasza:
95%

Feltehetően szeretet-hiányod van. Szüleid olyanok, amilyenek, valószínűtlen, hogy önmaguktól megváltoznának, gyanítom, hogy ők is hasonló családban nőttek fel, onnan hozták a mintát. Fordulj bizalommal osztályfőnöködhöz, mert meg kellene beszélni a dolgot egy iskolapszichológussal. Valójában Ő tudná csak rávenni a szüleidet, hogy törődjenek Veled többet, ami azt is jelenti, hogy hagyjanak önállósodni, de közben figyeljenek rád többet. Legyenek közös elfoglaltságaitok és programjaitok és rád ne úgy tekintsenek, mint egy háztartási gépre, amit be kell kapcsolni, ki kell kapcsolni, meg időnként letörölni róla a port.


A turkáló az egy más dolog, lehet, hogy a Te korodban az nem menő, de legalább praktikus. És nem ez a probléma.

2014. jan. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:
Az osztályfőnököm nem szeret, mert sokat hiányzom, és rontottam eléggé a jegyeimen, meg ő olyan nemtörődöm, néha azon is csodálkozom, hogy az iskolába betalál. Félek a pszichológustól, az iskolának meg ha jól tudom nincs is, de nem vagyok benne biztos. Félek a pszichológustól, már csak azért is, mert félnék, hogy megtudják a szüleim, hogy valamivel nem vagyok megelégedve, és kiabálnának velem, meg ilyenek. Köszönöm a válaszod !
2014. jan. 7. 22:28
 10/52 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj en ugy vagyok ezzel, hogy lehetne rosszabb is..vegulis van fedel a fejed folott.Hamarosan 18 leszel..probalj meg kicsit fuggetlenedni toluk.erzelmileg, nem anyagilag vagy egyeb modon ertem.Az o eletuk az ovek...sajnos nem minden szulo olyan ahogy az a nagykonyvbe meg van irva.Sajnalom hogy a tieid ilyenek.Kitartas kicsi lany.Kitartas!!
2014. jan. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!