Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nárcisztikus anyával megszünte...

Jujika kérdése:

Nárcisztikus anyával megszüntetni a kapcsolatot jó ötlet?

Figyelt kérdés
34 éves, családos nő vagyok, két gyerkőccel. Anyám 62 éves, amióta az eszemet tudom, a nárcisztikus személyiségzavarban szenvedő emberek minden ismérve megvan benne. 3 évig jártam pszichológushoz, ami segített feldolgozni a gyermekkori traumákat. 6 év kihagyás után 3 éve megengedtem neki, hogy - a gyerekek miatt - felvegye velünk a kapcsolatot. Életem legnagyobb hibája volt, későn jöttem/jöttünk rá, hogy manipulálja a fiunkat, aki most 11 éves, a legbefolyásolhatóbb és legbizonytalanabb életévében van. A pszichológusom azt mondta, a kapcsolat nem tartása a szülővel olyan, mint a búvó patak, ott dolgozik az emberben, alámos mindent. Párommal közösen úgy döntöttünk, minden kapcsolatot megszakítunk vele, a gyerekeket sem láthatja többet, kapcsolatot sem tarthat velük. Az ilyen embernél két véglet van: vagy tartjuk a kapcsolatot és beledöglünk, vagy nem tartjuk. Úgy érzem, kötelességem a gyerekeimet és a családomat megvédeni tőle. Jó döntöttünk?
2014. jan. 8. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
jól
2014. jan. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól döntöttél, a fiad érdeke az első. Ha az anyukád a te gyerekkorodat tönkretette, szerintem a fiad se sok pozitív példát tanulna tőle. A pszichológusnak csak részben van igaza, szerintem nem a kapcsolat nem tartása jelenti a búvó patakot, hanem a maga a gyerekkori kapcsolat a szülővel, az akkori sérelmek. Azok bármikor feltörhetnek bizonyos szituációkban, és ezeket nem lehet újra játszani, kitörölni, ezek már adott dolgok. Csak nagyon tudatosan meg kell tanulni kezelni őket.


Jól döntöttetek, ebben biztos vagyok.

2014. jan. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem meg nem jó.

HA a 11 éves gyerek, aki találkozik vele néha, és mégis befolyásolni tudja, ott valamit nagyon rosszul csináltatok, csak könnyebb anyukádra fogni.

2014. jan. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Néha még egy felnőttet is könnyen lehet manipulálni, ha valaki profi ebben, nemhogy egy 11 éves gyereket, aki alapból bízik a másikban. Nem hiszem, hogy bármit rosszul csináltak volna, a baj itt egyértelműen a nagyival van. Mert megvan benne a szándék, hogy manipuláljon. Én egy-két alkalmat sem adnék neki, mert egyfolytában azon idegeskedhetnék, hogy mit hord össze neki.


Pár hónapja volt egy kérdés, ahol anyuka teljesen kétségbe volt esve, mert nem tudta hogyan nyugtassa meg a 3 éves kislányát. A hülye anyósa viccből azt mondta neki, hogy az anyukája, nem is az igazi anyukája, csak elvette valakitől. Milyen jó poén?!

2014. jan. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nárcisztikus apám volt és a legjobb dolog az életemben hogy megszakítottam vele a kapcsolatot(és ez igaz az apai nagyanyámra is) cseppet sem hiányoznak,mert folyton hátulról orvul támadtak ami végül mind lelkileg és fizikailag is kikészített.Szóval még azt sem érdemlik meg hogy valaha lássák a gyerekemet ha majd lesz egy.Ezt akkor megmondtam apámnak amikor könyörögtem neki hogy változzon meg vagy esküszöm sosem fogja látni az unokáját ha nem változik.Hát így járt.
2014. jan. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Narcisztikus szemelytöl mindig szabadulni kell. Nekem a volt ferjem az.Ö is mindig mindenkit manipulälni akart.

Jol döntöttel.

2014. jan. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Kicsit könnyebb lett a szívem.
2014. jan. 9. 08:20
 8/10 A kérdező kommentje:

A "bíráló" kommentjéhez. Persze nem rossz szándékkal! 11 éves korban a gyerekek még barátot is az alapján választanak, ki hoz cukrot a suliba és ad belőle. Ezt már pedagógusokkal végig tárgyaltam. Ez életkori sajátosság.

A gond az, hogy nagyi "egyenrangúként" beszél(t) vele, pl. olyan dolgokról, hogy a bátyám súlyos beteg (Lyme kóros kullancscsípés következtében), meg fog halni...stb. A gyerek ezt nem tudta hova tenni, mert nem ismeri a bátyámat, aki külföldön él, és azt hitte, hogy az általa ismert, férjem bátyjáról beszél. Nem tudta összekötni a dolgokat. Kétségbeesetten jött hozzám, hogy most akkor a sógorom meg fog halni? Sajnálatot ébreszt a gyerekben magával szemben, gyámoltalannak, elesettnek állítja be magát, aki vigaszra vár, a jólelkű fiam meg persze ezt próbálja is ellensúlyozni, mert ő egy kis hős!

Sok-sok ilyen apróság került nemrég napvilágra, ezért döntöttünk így.

Ez azért bitang nehéz nekem, mert a férjem családja mint egy klán él együtt és segítik egymást, részben az ő hatásukra engedtem a kapcsolatfelvételnek annak idején. Mindenki arra hivatkozik, hogy De az anyád! Hát persze, csak amikor dührohamot kapott és beszorított a sarokba 13 évesen és addig vert, amíg össze nem estem, akkor nem tudtam úgy érezni, hogy De az anyám! Beszélni a 80-as években ilyenekről nem szabadott, ez tabu volt. Az iskolában - szerintem - tudták, vagy sejtették, de mivel anyám is pedagógus volt (MINTA PEDAGÓGUS!!!), ezért nem tettek semmit. Apánk pedig menekült egy olyan kapcsolatból, ami nyűg lett a számára. Ez persze őt nem menti fel az alól, hogy ő volt az egyedüli felnőtt, aki megóvhatott volna bennünket.

Szóval az a baj, hogy hittem-hiszek a változásban, az emberekben, abban, hogy egy rossz emberből is lehet jó, mert ez a tulajdonság mindenkiben ott van. :(

2014. jan. 9. 08:37
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Es a närcisztikus emberekkel az a baj, hogy sosem fogjäk elismerni hogy betegek. Hidd el en is megprobältam hinni abban hogy vältozik, de remenytelen.

Nem kivänom senkinek, hogy ilyen tärsa, csalädtagja legyen.


Ahogy irtad anyukäd pedagogus volt.Ök szeretnek ugymond vezetö pozicioban lenni, mert gyakorolhatjäk a hatalmukat.

Az en exem is megprobält fönök lenni, de szerencsere nem jött neki össze. Sajnältam volna a beosztottjait.

2014. jan. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A legjobb döntés volt.
2014. jan. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!