Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Költözzünk össze mind a...

Költözzünk össze mind a hárman? Vagy ez nagyon rossz ötlet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A helyzet az, hogy pesten kaptam munkát( vendéglátóipari egység), de a hazajutás nagyon körülményes illetve mondhatjuk meg sem oldható. Már több mint egy éve keresek munkát és csak most találtam, ezért nem akarom visszamondani. Párommal így úgy gondoltuk, hogy felköltözünk pestre. Mivel kezdetben csak az én fizetésem lenne ezért nem tudom, hogy jönnénk ki a pénzből plussz a későbbiek folyamán félre sem tudnánk rakni. A másik szál, anyukámnak is most lesz esedékes, hogy el kell jönnie az albérletből, így nem tudom milyen ötlet lenne, ha hárman költöznénk össze. Önállóan ő sem tud egy albérletet fenntartani( amiben most laktunk az nagyon olcsó volt) 4 éve vagyunk együtt párommal, anyukámmal jó a viszonya. Segítünk egymásnak ahol tudunk, csak nem tudom jó ötlet-e ez így. Ez csak egy felvetés meg nem beszéltem erről senkinek.
2013. okt. 23. 11:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Ha jóban vagytok, miért ne? Persze csak átmenetileg, mert ha sokáig élnétek együtt, félő, hogy lemérgesedne a helyzet. De rövid időre, ha mindhármatoknak jó így, szerintem nyugodtan megoldható.
2013. okt. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
*elmérgesedne, bocsánat
2013. okt. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Anyukád hogy járna dolgozni Bp-ről?

Ha valamiféle járadékot kap, akkor 2 fizetésből már fenn lehet tartani egy albérletet és közben a a párod is találhat munkát.

Félrerakás?

Most sem tudsz félrerakni, később pedig még javulhat a helyzet, hogy gyűjteni is tudjatok.

Sok sikert!

2013. okt. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mert nem akarom anyukámat sem cserben hagyni, mert ő sem tud majd hovamenni, de azt se akarom, hogy párommal veszekedés legyen. De ez tűnik mindenhogy a legjobb megoldásnak.
2013. okt. 23. 11:44
 5/16 A kérdező kommentje:
Anyunak van budapestről is céges busz. Így az ő bejárása biztosított.
2013. okt. 23. 11:46
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Akár, végül is, ha jó a viszonyuk, akkor meg lehet kockáztatni, valahol élni kell és így jóval jobban jönnétek ki anyagilag, mint külön-külön.

Idővel reméljük, rendeződik majd a helyzet.

2013. okt. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem is teljesen elfogadható, csak nem hosszútávon. Bár gondolom ti is azon lesztek, hogy minél hamarabb külön költözhessetek :)

Remélem hamar sikerülni fog és addig sem lesznek konfliktusaitok, de ehhez fontos, hogy az alapvető szabályokat már az elején lefektessétek(nálunk a takarítás beosztásából és a hasonló apró-cseprő dolgokból szokott a legnagyobb feszültség keletkezni, szóval óvatosan:D)!

Sok sikert! :)

2013. okt. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Átmenetileg teljesen jó, amíg mondjuk anyukád nem talál olyan albérletet amit egyedül is fenn tud tartani. Ha addigra a párod is talál munkát, ketten már bőven fenn tudtok egy lakást tartani. Addig meg anyukádnak is tudtok keresni elfogadható áron albérletet.
2013. okt. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

Akkor átmenetileg próbáljátok meg, de olyan lakásba menjetek, ahol két különálló szoba van és ajtóval becsukható (még ha picike is), tehát nem az, hogy vagy ő, vagy ti vagytok a nappaliban.


Amiben én korábban laktam az lakótelepi, 1+2 félszobás volt, a fél szobák nagyon kicsik, épp csak az ágy meg pici asztal/polc fért el, de külön-külön el lehetett vonulni, a nappali meg megmaradt tévézni, enni, stb.

2013. okt. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Beszélni fogok velük! És szerintetek hány négyzetméteres lakás lenne így kényelmes hármunknak?
2013. okt. 23. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!