Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogy megoldódjon...

Mit tehetnék, hogy megoldódjon ez a helyzet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nem tudom már kihez forduljak, úgy érzem, megoldhatatlan helyzetbe kerültem. Egész nap azon agyalok, mit tehetnék, de nem látok kiutat, hátha valaki tud jó tanácsot adni. Tehát... 22 éves vagyok, édesanyámmal lakok egy háztartásban. Apukámmal nem tartom a kapcsolatot, elhagyta születésem előtt anyukámat. Anya szembeteg, nem lát jól. Elég sok mindenen keresztülment, ezért az idegei gyengébbek, mint kéne. Bármikor volt párom, kinyomozta a telefonszámát, vagy a szüleiét és elkezdte őket hivogatni. Így történt most is. 3 hónapja van egy új párom, aki teljesen másképp viselkedik velem, a tenyerén hordoz és az elejétől van köztünk valami leírhatatlaln. Számomra ő olyan, mint egy csoda. Anya eddig semelyik barátomat nem szerette (nem vagyok egy férfifaló, eddig kettő 2 éves kapcsolatom volt), de a mostanit nagyon szereti. Épp ezért, bíztam abban, most nem fog cirkuszolni. Hát, tévedtem, az utóbbi 1-2 hétben kinyomozta a barátom apukájának a számát, majd a barátomét is, és a barátom egyik haverjáét is... Mondanom sem kell, hivogatja őket, számomra ez nagyon kínos. Cirkuszol, hogy sokat vagyunk együtt, de úgy vélem, felnőtt ember vagyok, egyetemről hazajövök, segítek neki mindenben, max este megyek át a páromhoz. Eleinte itt is voltunk nálunk, de ez a sok cirkusz nem jó, amikor együtt vagyunk, békében szeretnénk lenni, nem a veszekedést hallgatni... Én elhiszem, hogy rossz neki sokszor egyedül, de nem tudja megérteni, ha másképp viselkedne, szívesen lennék vagy lennénk itthon. Nem számít neki milyen nap van, a Karácsonyt is végigkiabálta...Úgy érzem, nem tudja elfogadni, hogy felnőttem, hogy lassan szeretnék kirepülni, és hogy ez nem azt jelenti, hogy rá sem nyitnám az ajtót többet. Illetve biztos vagyok benne, hogy az idegeivel van valami, viszont orvoshoz nem akar elmenni, mondván, biztos azt hiszem, bolond, és arra pályázok, diliházba vigyék és örököljek... Nem tudom, mit tehetnék, nem akarom itthagyni egyedül, de felőrli az idegeimet, illetve egy friss kapcsolatnak sem tesz jót ez a folytonos hivogatás, nem vagyok már kislány, a barátom is felnőtt, 25 éves ember. Hozzá nem szeretnék költözni, ugyan együtt alszunk szinte minden nap, de 3 hónap után korainak tartom. Külső szemmel elolvasva, abban bízom, valaki tud nekem valami okosat mondani!


2014. jan. 9. 09:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Hat en a parodat tajekoztatnam rola, hogy ez es ez van. Az Anyudnak meg muszaj megmutatnod, hogy tudsz te nelkule is elni. Akkor TALAN fel fogja adni es abba fogja hagyni.


Amugy egyszeruen feltekeny szerintem.

2014. jan. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Próbálj beszélni édesanyáddal. Mondd el neki, hogy kínosnak érzed, hogy telefonálgat és hogy folyton cirkuszol. Kérdezd meg, hogy mit szeretne ezzel elérni, beszélgess vele a félelmeiről és tisztázd vele, hogy bár örökre a lánya maradsz, de már felnőttél. Kapcsolatod van, tervezed a jövődet neki ebben segítenie kellene nem hátráltatni téged.
2014. jan. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Édesanyáddal erről nem lehet beszélni? Jól látod, szerintem fél attól, hogy elveszít Téged, hogy egyedül marad. Apukád elhagyta,írtad, hogy nem lát rendesen. Valószínűleg az idegei is amiatt tropák, mert tudja, hogy valamilyen szinten egyrészt a szeme miatt rád van utalva, másrészt úgy veszem ki egyke vagy, így egyetlen gyermekeként magához akar kötni. A viselkedése nem normális és valószínűleg ezt a fura viselkedést a magánytól való félelme váltja ki belőle. Attól tart, hogy majd ő háttérbe szorul, egyedül lesz sokat, nem lesz kihez szólnia, meg a gyereke vagy, olyan kapcsolt fűzi hozzád, amilyet senki más nem pótolhat. Anyukáddal komolyan le kéne ülnöd és elmondanod neki, hogy te egy 22 éves felnőtt ember vagy. Önállósodnod kell, ahogy Ő is tette anno, de ez nem egyenlő azzal, hogy ő vele nem tartasz rendszeres kapcsolatot, vagy nem segítesz neki, ha szüksége van rád. Egyszerűen ez az élet rendje,a szülő jó esetben felneveli a gyermekét, mint, ahogy édesanyád tette, majd te is ezt csinálod a tieddel. Meg kell értenie, hiszen neked is lesz majd családod, de attól még ő is a családod lesz. Mondd meg neki, hogy ezzel a viselkedéssel csak elmar magától, mert ezt hosszútávon nem lehet elviselni. Pont az ellenkezőjét éri el ezzel. Próbálj meg vele kompromisszumokat kötni eleinte, ha pedig az sem megy, s nem érti meg ezt a helyzetet, akkor döntened kell egy idő után mert ez tönkretesz téged és a kapcsolatod is. Lehet, hogy majd el kéne költöznöd és bizonyítani neki, hogy attól még ő ugyanúgy fontos maradt, és nem egy-két hétig, hanem tényleg. Ha ez sem megy, akkor sajnálom, de édesanyád reménytelen eset, s kezdj önálló életet, tegyél meg mindent a kapcsolat fenntartásáért, de ne legyen lelkiismeretfurdalásod, ha ez az ő hibájából lehetetlen.
2014. jan. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!