Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves korig normális,...

Hány éves korig normális, hogy a szülők nem hagynak magánéletet a gyereknek?

Figyelt kérdés

Az, hogy kopogás nélkül bejönnek a szobába, vagy nem engedik, hogy becsukjam, nem annyira zavar, nem csinálok semmi titkosat.

Viszont az igen, hogy állandóan rám nyitnak a fürdőszobában. Előtte mindig közlöm, hogy fürödni megyek, csak hogy ne mondhassák, nem szóltam.

Irritál, hogy apukám gondolkodás nélkül bejön, amikor épp szőrtelenítek, és lehord, hogy azt meg minek. A múltkor este a sminkemet mostam le (csak szempillaspirált használok), és mikor meglátta, mit csinálok, üvöltőrohamot kapott, hogy hová fajult a világ, mit képzelek magamról, hogy festem magam.


Gondolom, az írásomból mindenkinek az jön le, hogy 13-14 éves vagyok. A valóságban kicsit több, 20.


2013. dec. 30. 02:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennyi idősen már gáz hogy bemennek a fürdőszobába utánad. Próbáltad már megbeszélni velük hogy ez téged zavar?
2013. dec. 30. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Mondtam anyukámnak. Elintézett ennyivel: "Apád ilyen. Ne hozd fel neki, csak kiborítod. A szemében sajnos még mindig 5 éves vagy."


Ágyba parancsolnak este tízkor, és nyáron is csak 10ig lehettem kint, és azt is csak úgy, ha a barátom hazakísért. Kisvárosban lakom, 15 perc séta a városból a házunkig.

2013. dec. 30. 02:32
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Elköltözni nem tudsz? Tényleg nem vagy a szemükben felnőtt... :S Alapvető emberi kultúra, hogy nem nyitogatunk rá másra a fürdőben vagy minimum kopogunk. Valami nálatok nagyon nem kerek, érdekes hozzám legutoljára akkor jött be édesapám a fürdőbe, mikor kb 4-5 éves voltam. 20 éves nőként azért már csak illik szőrteleníteni... Kulcs nincs az ajtóban vagy valami zár?
2013. dec. 30. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
egy het-nyolc eve minimum kene hagyniuk eletteret neked, ez igy nagyon gaz
2013. dec. 30. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
35%

Úúú. De durva.

Nem tanultál tovább?

2013. dec. 30. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
Költözz el! Betegek a szüleid! Anyád is hibás, hogy nem véd meg! Te már fel vagy nőve! Apád már 5 éves korod után se menjen be, pláne nem beleszólni a tisztálkodásodba! Egy ember 16 éves kora után biológiailag fel van nőve. 18 éves korod után elköltözhetsz. Ha továbbra is bántanak, hívd fel a NANE-t és kérj segítséget!
2013. dec. 30. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Tesód van?

Vele hogy bánnak?

2013. dec. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A fürdöszobát zárd be, ha benn vagy. Ha nincs kulcs, ez tolózát pár Ft és te is fel tudod szerelni.

Vagy legközelebb önts nyakon apádat, ha bejön, és közöld vele, hogy felnött nöhöz nem megy be normális ember, ha nincs felöltözve.

2013. dec. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Már nem vagy gyerek, így nem hiszem, hogy belegondolnak ebbe, hisz eddig is rád nyitottak, nem tettél ellene. Kicsit későn jut eszedbe, engem 12 évesen kezdett zavarni, hogy apám bemászkál kezet mosni pl, ha fürdöm, úgyhogy szóltam neki, hogy ne tegye, mert zavar.

Ha nem értenek a szóból, szerelj fel egy olyan eltolhatós zárat. Ne legyél már szerencsétlen. Mi az, hogy nem csukhatod be a szobád ajtaját? Arra is mehet egy zár.

2013. dec. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%

Kb. fél éves koráig. Utána engedni kell, hogy elváljon anyukáről.


A te estedben durva kontroll alatt vagy. Ha az ordítozó apáddal nem lehet beszélni, ha a kontroláló anyáddal nem lehet zöldágra vergődni, akkor a legjobb út a mielőbbi költözés onnan.


Ps: Hiába vagy huszonvalamennyi, ha az írásodból egyértelműen lejön a 13 éves szint, azt jelenti, hogy ott tartasz lelkileg, mert oTT TARTANAK téged, erőszakkal, hogy ne nőhess fel.

2013. dec. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!