Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha már ügyvédi felszólító...

Ha már ügyvédi felszólító érkezett a közműtartozás miatt, hogy egyben kérik a felhalmozott tartozást, akkor már semmi remény részletfizetésre ha egy nagyobb összeget befizet a család?

Figyelt kérdés

Albérlők kicsináltak bennünket ,nem fizették a rezsit és hazudtak ,majd mire nyilvánvaló lett ,hogy hatalmas tartozást halmoztak fel leleptek .

Belattuk fizetnünk kell ,bár az idegösszeomlás szélére kerültünk az ügy miatt ,hozzáteszem ,hogy több százezres albérlettel is elmaradtak.


2013. okt. 10. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérhetsz részletfizetést.
2013. okt. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
fizetési meghagyást kell indítani ellenük
2013. okt. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. A rezsit nem nekik kell befizetni, hanem ti befizetitek, és elkéritek tőlük a pénzt, felmutatva (nem nekik adva) az elismervényt.

Ha nem adják oda a pénzt akkor mehetnek. Hogy lehet hatalmas tartozást felhalmozni? Ha egy kicsit is el vagy maradva már akkor is felszólítanak!

2. Mi az hogy több százezres albérlettel el vannak maradva? Nincs egy szerződés, hogy ha minden hónap X napjáig nem fizetnek akkor lapát? Mert ha csúsznak 1-2 hetet az ok, de abból nem lesz több százezer.

És most mi lesz?

Ők ott élnek továbbra is ingyen, ti meg fizetitek utánuk a rezsit?


Az ügyvédi felszólító hova érkezett?


Mert ha az hozzád ment akkor az előtte lévő felszólítások is oda kellettek volna hogy menjenek.

2013. okt. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is jártam már így, igaz, én 2 hónap után kihajítottam őket a fenébe. Én beszéltem a közművek embereivel, és mivel akkor nekem azt a két hónapot is sok lett volna egyben kifizetnem, kaptam részletfizetést. A lényeg, hogy beszélj velük, mutass fizetési hajlandóságot, mert azzal a bíróság se tud mit kezdeni, nem indítanak ellened eljárást, ha kijelented, hogy fizetni fogsz, csak a lehetőségeidhez mérten, s ezért csak részletben. A bérlőidet meg jelentsd fel.
2013. okt. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Amatőr módon adta ki a férjem nekik,azaz van szerződés ,de NAV -hoz nem lett bejelentve ,amíg ki akartuk tenni őket folyton arra hivatkoztak,hogy nekik szerződésük van ,nem lehet őket kirakni,majd végül úgy felhalmoztak mindent,hogy jobbnak látták félreállni .

Folyamatosan igergettek ,hogy be van fizetve ez és ez illetve ők most már rendeznek mindent.

A végén már az albérleti díj nem érdekelt bennünket,csak legalább a rezsit fizessék.

Leléptek ,elérhetetlenné váltak,azzal fenyegetőztek ,hogy feljelentenek a NAV-nál,illetve kikérték,hogy telefonon zaklatom őket .

Elmondásuk szerint semmis a szerződés de,mivel nem lett adozva belőle.

2013. okt. 10. 21:10
 6/7 anonim ***** válasza:
attól még nem semmis, hogy nem adóztál, navnak meg küldesz önellenőrzést...amúgy meg ennyi pénznél már nem ártott volna ügyvédhez menni
2013. okt. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért ez több mint érdekes.

Én eddig mindig a főbérlőkkel szívtam meg. Lehúztak, ha valami elromlott sza...tak rá, ha egy képet fel akartam tenni a falra vagy az engedélyük kellett vagy meg sem engedték.

Egyik helyen megkérdeztem, hogy hozhatok-e magammal egy kis szekrényt (kicsit nagyobb mint egy éjjeli szekrény) erre a nő úgy rám ripakodott, hogy mit képzelek, már van bútor a lakásban, hogy csak pislogtam.

Te így szívtad meg, én (meg gondolom sokan mások) meg a másik oldalról.


De kérhetsz részletfizetést. Vagy elfogadják vagy nem.

De valószínűleg igen.

2013. okt. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!