Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki alkoholista apa mellett...

Aki alkoholista apa mellett nő fel hogyan dolgozza ezt fel? Később lehet ez befolyással az életére? L/20

Figyelt kérdés
Egész életemben azt hallgattam, hogy a szüleim mindennap összevesznek azon, hogy apám iszik. Volt elvonón de visszaszokott, több munkahelyről azért küldték el mert ivott ott is. Ha pl. kapunk valami italt el kell dugni előle meg ugye a pénzt is mindig, de mikor nem vagyok itthon turkál a cuccaim között, hogy megtalálja. Már teljesen kivagyok idegileg.

2014. jan. 15. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:

A ferjemnek hatással van... De enm az alkohol maga, hanem az apja viselkedése van hatással..

Zárkózott nagyon.. Nehezen bízik, szkeptikus bizonyos dolgokkal...

Soáig nem hitt a hazassagban, és nem akart gyereket, mert, hogy miylen apja lenne, plusz erre a világra ahol ennyi rossz van minek..

( az apja bántotta a tesóját és az anyjat is.. Vérvis folyt...rendőrség stb)

2014. jan. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez mindenkinél más lehet. Sok olyat látok például, hogy az alkoholista szülők gyereke kicsit megkattan, ha alkoholról van szó és még azt sem tűri a párjának, hogy havonta, két havonta megigyon egy két pohár bort, mert nála már ez is alkoholizmus.

Szerintem a legtöbb ember életére az ilyesmi hatással van a későbbiekben.

2014. jan. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én életemre is némileg, de úgy érzem a helyzethez képest jól kezelem.

Én azóta is nehezen viselem, ha nincs alkalom és valaki iszik mellettem, illetve nem nehezen, nem tűröm.


Az agressziót sem, olyan párt el se tudok képzelni magam mellett, aki erősen lépne fel ellenem.


De azt hiszem ez ennyiben ki is merül.

2014. jan. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet szerintem feldolgozni. Bőven kihathat a további életre és persze nem pozitívan.

Szerintem minél kevesebbet gondolj erre és inkább a barátokkal töltsd az idődet.

Segíteni neki nem nagyon tudsz, főleg ha már az elvonó sem segített neki.

2014. jan. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem is alkoholista apám volt, és anyám elvált tőle és hozzáment egy másik alkoholistához. Kicsit befolyással volt az életemre, nagyon nehezen tudok tisztelni egy férfit, szóval kissé feministává váltam és frigiddé, ami ellen nagyon küzdök, de borzasztó nehéz. Sikerült találnom egy olyan férjet, aki tökéletes, okos, antialkoholista, intelligens, kedves, és még így sem tudom kellő képpen tisztelni, felnézni rá, és ez a borzasztó.
2014. jan. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Szerintem ezt nem lehet feldolgozni.Én legalábbis eddig nem tudtam.Már nem élek otthon,de hetente egyszer haza megyek.Ha csak meglátom apámat,hogy ivott hatalmas düh van bennem.

Nem bírom elviselni.Egyébként leírhatom,hogy lelkileg teljesen tönkretett,zárkózott vagyok,nem bízom az emberekben.És van több dolog is amiért úgy gondolom,hogy nem lennék ilyen ha ő nem lenne alkesz.

2014. jan. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Olyan nőt is ismerek, aki alkohlista apa lányaként, az otthonról hozott torz mintát követve maga is iszákos fiúkat választott.
2014. jan. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ezt nagyon nehéz feldolgozni, talán nem is lehet teljesen. Az én apám is alkoholista volt és olyannyira agresszív, hogy az érettségi előtti estét is a rendőrségen töltöttem miatta. 2011-ben meghalt, azóta is nyomasztó a vele töltött gyerekkoromra gondolni,mégis hiányzik valahol. A személyiségem alapból zárkózott, talán túlzásba is viszem, de nem tudom megítélni mennyiben járult hozzá apám alkoholizmusa.

Kitartás, kedves kérdező!

28/F

2014. jan. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekem is alkoholista apám van.Szerencsére már nem lakunk vele, de tönkre tette a gyerekkoromat.Ha részeg embert látok sűrűn sírhatnékom támad a félelemtől, de ez leginkább szerintem attól van, hogy részegen mindig ordibált, csúnyán beszélt, földig vert.7 évesen végig kellett néznem, ahogy anyukámat a földön rugdossa és ököllel veri.. elmondhatatlan gyűlöletett érzek iránta.Szerintem sose fogom ezzen túl tenni magam, most is sírhatnékom van.. pedig csak kis részletre gondoltam vissza.

18/L

2014. febr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!