Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem fogad el engem...

Miért nem fogad el engem édesanyám?

Figyelt kérdés
Huszonéves nő vagyok, egyelőre még otthon vagyok, egyetemre járok. Nincs rossz kapcsolatom édesanyámmal, viszont vannak örökzöld témák, amiket nem hajlandó elfogadni velem kapcsolatban. Vallásban és rengeteg apróságban nem értünk egyet, gondolkodásmódbeli különbségek is akadnak jócskán. Én elfogadtam, hogy édesanyám olyan amilyen. Ő viszont nem képes, folyton a szemere hányja és hogy nem lettem olyan mint amilyennek nevelt. Van még két testvérem, ami nagyon fáj, hogy őket elfogadja olyannak amilyenek. Amikor szóba hozom az ő "hibáikat", azzal érvvel, hogy ők olyanok amilyenek, így kell őket elfogadni. Nem értem, hogy akkor egnem miért nem képes. Miért kivételezik velem negatív értelemben. Sajnos sokszor megkapom, hogy nem lettem olyan, mint amilyennek szeretett volna. Pedig nem érzem úgy, hogy rossz ember lennék. Lassan diplomázok, dolgozok a szakmámban, barátaim jólelkű embernek mondanak, igyekszek úgy élni és bánni az emberekkel, ahogy én szeretném, hogy bánjanak velem. Azért nem költözök el, mert diploma után úgyis másik városba költözök, addig gyűjtögetek. Viszont édesanyám szemrehányásai a távolság ellenére is követni fognak. Ezért szeretnék ezen változtatni. Már rengetegszer leülütnk megbeszélni ezt, utána egy-két hétid rendben volt minden, majd kezdődött előlről. Miért csinálja ezt? Mit kéne tennem, hogy elfogadjon?
2014. jan. 19. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Konkrétan mivel érvel?
2014. jan. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Valami régi sérelmei lehetnek, amiket benned lát. Lehet, hogy agyilag maga sem tudja már mi az, vagy éppen sose merné bevallani, és sajnos így vezeti le rajtad. Amíg ő nem akar ezen változtatni, sokat nem tehetsz.
2014. jan. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rettenetes dolog ez, amikor valaki meg akar felelni, azt akarja, hogy elfogadják. Az emberi lélek nagyon bonyolult, az ilyen családon belüli személyes feszültségeknek rendkívül bonyolult okai lehetnek, olyanok is, amelyeket legfeljebb valami mélyhipnózisban tudna kideríteni egy pszichológus/pszichiáter. Csak egy dolgot tudsz csinálni, a magad elvárásainak felelsz meg, anyádat viszont beszéltesd az életéről, a boldogtalanságáról és a boldogságáról is, az ő saját szüleivel való viszonyáról stb. Az ilyen apró elbeszélésekből mindig kiderülnek apróságok, a mozaik részletei, amelyek aztán összeállnak. Én tudok olyanról, hogy pl. egy anya azért volt mindig elégedetlen a saját lányával, mert annak idején az ő anyja, tehát a nagymama szinte kisajátította ezt a gyereket, ugyanakkor meg a nagymama elutasította a később született fiúunokáját. És mindez végül is visszavezethető volt arra, hogy a nagymama réges régen elvesztette az ő saját első kisfiát, később a második fiát is (aki már nagykorú volt), ráadásul a férjét (a nagypapát is). Ezek a feldolgozatlan személyes traumák így tudnak lelki károkat okozni egy családban, végigvonulva hosszú évtizedeken át.
2014. jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is huszonévesként ugyanebben a cipőben járok, évek óta megy ez köztünk anyummal és mind a mai napig nem tudtam lezárni egyszerűen azért, mert nem ismerem annak a valódi okát, hogy miért viselkedik igy velem, annak ellenére, hogy ugyanúgy bizonyitottam előtte már, mint gyerek: egyetem el van végezve szép eredményekkel, munkahely is van, kapcsolatom is van. Mindez szépen meglett és ő akkor is rengetegszer lek...vázott, alkoholistának és drogosnak nevez, s elvonóknak az elérhetőségeit is többször ideadta már. Soha nem drogoztam, alkoholt csak 2-3 alkalommal egy évben iszok, azt is ebédek után max. egy pohár bort, iagz voltak pasijaim (2-3 hosszabb kapcsolataim), de azokról neki nem volt honnan tudnia, tehát abszolút alaptalanok a vádjai.

Mikor látom, hogy egy 60-as férfi ismerősöm annyira nagyon szereti a lányát, hogy képes volt még a vallását is radikálisan, önakaratból megváltoztatni miatta, mindig sóhajtva mondom magamban: bárcsak én is tapasztaltam volna ezt a mély szeretetet és együttműködési akarást a szüleimtől, máshol lennék most és talán sokkal boldogabb is.

Popper Péter egyik előadásában a Boldogságról beszél és ott emliti azt, hogy mennyien fordultak hozzá felnőttként azzal, hogy az anyjuk nem szerette őket és ezt mélyen magukban hordozzák évtizedeken át.

2014. jan. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!