Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egész délután üvöltenek a...

Egész délután üvöltenek a butító műsorok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Apám imádja ezeket, de annyira hangosan hallgatja, hogy hiába csukom be az ajtómat, olyan, mintha mellettem szólna a tv hangosan! Füldügóval meg nem tudok tanulni, mert nekem csak úgy megy, ha hangosan mondok ki mindent és hallom a saját hangomat.

Még egy szót sem tudtam tanulni az érettségire, mert egész délután visít az éjjel nappal budapest meg a valóvilág...


2014. jan. 20. 16:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
56%

Szóval: te csak úgy tudsz tanulni, ha hangosan felolvasod magadnak az anyagot (hmm... na hagyjuk, nem ez a kérdésed)

de ugyanakkor zavar, hogy apád meg TV-t néz, hangerővel. Merthogy hallod a szobaajtón keresztül is, és arra ugye nem vagy képes, hogy ne a TV-re figyelj, hanem a tananyagodra.

Erre a helyzetre nincs megoldás, mert azt egész egyszerűen nem kérheted, hogy kapcsolja ki a TV-t.


Ha netán tovább akarsz tanulni, kollégiumba véletlenül se tedd be a lábad, mert akkor már az első féléven se jutsz túl.

2014. jan. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
60%
Én megértem a kérdezőt mert az én időmbe meg mindig LagziLajcsit kellett hallgatnom. Aztán meg csak kettesekket tudtam szerezni a suliban. Sajna nincs megoldás. El kell menni barátokhoz-barátnőkhöz tanulni ott ahol csendesebben vannak a családfők.
2014. jan. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
41%
És mikor NEM tévézik? És miért nem támogat a tanulmányaidban avval, hogy nyugodt környezetet biztosít?
2014. jan. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
64%

Én megértem a kérdezőt, szintén úgy készültem érettségire, hogy bömbölt a való világ meg a győzike és társai, és se halkítani nem voltak hajlandóak, sem becsukni az ajtót. A könyvtárban meg nálunk nem nagyon volt mód tanulni, ez sajnos nem mindenkinek opció, és egyébként is, nehogy már a saját szobádban ne tanulhass nyugodtan, ez nonszensz :D

Nem azért, de szerintem egy ilyen szituációban normális szülő a gyereke tanulni tudását támogatná (és bizony sokunk úgy tud hatékonyan tanulni, ha legalább maga elé suttogja a tanultakat, ez tök normális), és nem megnehezítené.

A kérdező nem azt mondta, hogy mindenki kussoljon körülötte, de azért kompromisszumra elvérható lenne, hogy a szülők is törekedjenek, mert a jó jegyeket bezzeg garantáltan elvárják, ugyebár.

Fülhallgató, vagy legalábbis csukott ajtók mellett való tévézés (normális hangerővel) nem nagy kérés, akinek az, az ne vállaljon gyereket!! Pocsék úgy felnőni, hogy folyton alkalmazkodnod (megalázkodnod) kell, de a te igényeiddel semmilyen szinten sem törődnek, ez semmiképp sem egészséges.

2014. jan. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Őt nem érdekli az én tanulásom, iskolázatlan ember. Ne szóljatok le, de buta. Nem bántásból írom, csak tényleg az..

Miért kell belekötni abba, hogy én így tudok tanulni? Így megtanulok egy teleírt a4-es oldalt 3-4 perc alatt, míg felolvasás nélkül 15-20 perc.

2014. jan. 20. 16:58
 16/23 A kérdező kommentje:
Egész délután megy a tv, főleg most hogy nem dolgozik.
2014. jan. 20. 16:58
 17/23 anonim ***** válasza:
73%
Azért az érettségiig még van időd, tegyél be füldugót és tanulj lassabban. Nem tudom, mit vártál, mit mondunk, ha minden létező kompromisszum nem megfelelő?
2014. jan. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
97%

Na ez az, nekem is pont negyedikben lett apukám rokkantnyugdíjas, ivott, agresszív volt, és EGÉSZ NAP bömbölt a tévé. Na most ránk sajnálta a pénzt, vagyis nekem még íróasztalom sem volt a szobámban, csak egy ágy meg egy ruhásszekrény, kénytelen voltam a konyhában tanulni, ott volt ugye asztal...Egy ajtó választotta el a konyhát és a nappalit, meg egy rövidke "folyosó" (panelban laktunk), vagyis az ajtó becsukása sem ért sokat, de a gesztust is értékeltem volna már...De nem, mert ő a tekintélyes szülő, én örüljek, hogy nem dob ki az utcára, és kuss a nevem mindig, minden helyzetben.

Na most ilyenkor lehet okoskodni, de azért aki ezt így nem élte át tartósan, az feleslegesen osztja a kérdezőt, lövése sincs arról, milyen érzés, főleg olyan időszakban, amikor amúgy is hatalmas a nyomás a kamaszokon.

Mindenesetre sokat nem tudsz tenni, én rengeteg kávét ittam, és éjféltől tanultam aktívabban, amikor az egész napos semmittevéstől végre bealudt a kedves "apuka" :(

2014. jan. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
93%
Anyukád nem tud az apudra hatni?Igy valóban nem tudsz koncentrálni a tanulásra!
2014. jan. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
91%
Hátha segít valamennyit: fogd a matracot az ágyadból, és támaszd az ajtó elé, hangszigetelésnek. Nem tudom, milyen a lakás alaprajza, ha át tudsz menni egy távolabbi szobába, az is jó, de gondolom már átmentél volna. Esetleg egyszer, valami csendes helyen vedd fel diktafonra az anyagot, és az utcán, parkokban sétálgatva hallgasd. Ha van telefonod, valószínű van rajta diktafon, de külön sem drága. Ezek csak ötletek, hozzá kell tenned a te ötleteidet is, és úgy hátha mész velük valamire.
2014. jan. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!