Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apu nagyon kiakadt rám. Mit...

Apu nagyon kiakadt rám. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
9. osztályos fiú vagyok. Elkövettem egy hülyeséget, amit utólag már nagyon megbántam. Tegnap órák után az egyik haverom rábeszélt, hogy menjek át hozzájuk filmet nézni, kockulni. Utána át jött még másik 2, akik kitalálták, hogy menjünk el este egy kicsit szórakozni. Mondtam, hogy rendben van, de csak néhány órára, mert másnap tanítás. Ebből a néhány órából az lett, hogy egész éjjel kimaradtunk. Az egyik srác szülei délelőtt dolgoznak, hozzá mentünk reggel aludni. Iskolába már nem jutottunk el. Mivel mobil nem volt nálam, ezért vezetékesről felhívtam a szüleimet. Anyu vette fel, teljesen ki volt akadva. Amikor hazamentem, akkor nagyon megszidott. Nem az volt a baj, hogy átmentem iskola után a barátomhoz, hanem hogy erről semmit nem szóltam, ráadásul egész éjjel engem vártak. Hab a tortán, hogy iskolába sem mentem ma. Utána felhívta aput, aki szerencsére ma délelőtt dolgozik. Ő azt üzente nekem, hogy nincs mentség arra, amit tettem, készüljek fel egy kiadós verésre. Tudom, hogy komolyan gondolja. Ő nagyon szigorú és hajthatatlan az ilyen kérdésekben. Életemben kétszer kaptam ki tőle, utána 3 napig alig tudtam ülni. Igaz, hogy mindet megérdemeltem, ezt is. Próbáltam anyut meghatni, de most nem sikerült. Szerinte is megérdemlem. Ameddig felelőtlenül viselkedek, addig nem vagyok túl idős a veréshez sem. Apu 5 körül fog hazaérni, mert túlórázik. Őszintén bevallom, hogy nagyon félek, még a gyomrom is összeszorul az idegességtől. Nincs valakinek valami ötelete, hogyan győzhetném őt meg? Vagy inkább törődjek bele, hogy kapni fogok?
2014. jan. 21. 13:41
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
73%
ha apud hazaér, próbáld neki mondogatni, hogy üljetek le, beszéljétek meg, higgattan, nyugottan, mond el neki hogy te is megbántad már, beszéljétek meg. verésel semmit nem lehet elérni, csak ha szépen megbeszélitek. sok sikert!
2014. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
54%
A verés nem egy nevelési megoldás! Ezt bántalmazásnak hívják, akár megérdemelted, akár nem! A lényeg, hogy tanultál az esetből és hogy nem fordul elő még egyszer, ezt a szüleidnek meg kell értenie verés nélkül!
2014. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
80%
Hát az én apám is ilyen volt :( Én is tudtam, ha kapni fogok. Szerintem ezt el kell viselni, de nem értek egyet vele. Azzal nem érnek el semmit a szüleid azzal, ha megvernek, értelmét sem látom. Mert most azt veszem észre rajtad, amit magamon is látok most. Nem azért bánod, mert hülyeség volt, hanem azért, mert félsz a veréstől. És nem azért nem fogod többet megtenni, mert tiszteled a szüleid, és érted, hogy ez milyen fontos, hanem mert félsz a szüleidtől. Nálam is így volt. Ezt mondjuk lehet, el kéne nekik is mondani.
2014. jan. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
79%

Anyukádéknak mindenben igazuk van, de ezt te is tudod. Felelőtlenségeket viszont időnként a felnőttek is elkövetnek, ettől még nem veri meg őket senki (hanem másfajta büntetéseket kell elszenvedniük...)


Szerintem pontosan belátod, hogy miért leszel megbüntetve. Ez arra vall, hogy bár nagy hibát követtél el, felnőtt módon belátod ezt. Felnőtt módon kell elviselned a következményeit is. Nem fognak meggyilkolni a szüleid, szar lesz, de túléled. Többet biztos nem csinálsz ilyet.


Sajnálom nagyon a szüleidet és együttérzek velük, kegyetlen és embernek nem való dolgokon mentek át az éjjel; neked meg kívánom, hogy hamar túllegyél rajta és többet ne forduljon elő ilyesmi.

2014. jan. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
25%
Nincs mit megbeszélni. Elszúrtad, ami jár, az jár. Én se vagyok a verés híve, de azt vallom, hogy a megfelelő időben elcsattanó pofon igenis nevelő hatású. Ez is az lesz. Legközelebb majd lesz annyi eszed, hogy legalább hazaszólsz. Én ezek után tuti 1 hónap szobafogságra ítélnélek még a verés mellé pluszba...tv, telefon és gép nélkül.
2014. jan. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
93%
Igaza van a szüleidnek. De fiatalon mindenki követ el hibákat és szerintem a verés az egy kicsit túlzás. Nem normális a szüleid hozzáállása.
2014. jan. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
98%

Nézz a szemébe, mondd, hogy tudod, hogy megérdemled és el is fogadod. Nagyon megbántad, hogy fájdalmat okoztál nekik, és többé nem teszel ilyet. És gondold is komolyan, kérlek, nem a verés miatt, hanem a szüleidért. A posztod alapján jól látod a dolgokat, és nem vagy rossz srác, csak meg kell tanulnod előre gondolkodni és ha kell, nemet mondani.


Röviden: fogadd éretten, amit kapsz. Kívánom, hogy elmaradjon, de ha mégsem, ez a legbölcsebb, amit tehetsz.

2014. jan. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
96%
Én azt tanácsolom, hogy próbálj apáddal beszélni, hogy ne verjen meg. Mondd meg neki, hogy őszintén sajnálod a dolgot, de Te még nem tudod felmérni, hogy egy szülő mennyire aggódik a gyerekéért. Viszont a verés Téged nagyon megalázna és nem tudnád őt őszintén szeretni a későbbiekben, mert félnél tőle. Pont olyan lennél mint hőn szeretett miniszterelnökünk, akit szintén vert az apja és ez is hozzájárult ahhoz, hogy pszichopata személyisége lett.
2014. jan. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
94%
Viseld a tetteid következményeit. Nem fogsz messzire jutni, ha mindig próbálsz kibújni a felelősség alól.
2014. jan. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
57%
megérdemled ... az szép, hogy ennyi idős korodban éjjel kimaradsz, reggel hazatelefonálsz, és még ki is akarsz bújni a büntetés alól ... remélhetőleg legközelebb ha ilyen jut eszedbe, akkor emlékezni fogsz a verésre
2014. jan. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!