Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlvállaltam magam! Szégyenlem...

Túlvállaltam magam! Szégyenlem bevallani. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Túl sokat vállaltam be felsőfokú tanulmányaim során+ mellette munkában. A tanulmányaimat valószínűleg nem tudom jó eredménnyel teljesíteni, pár tárgyat valószínűleg újra fel kell majd vennem. (egy évet csúszok teljesen más ok miatt szóval időm lenne rájuk később.) Szüleimnek nem merem bevallani. Mit tehetnék?
2014. jan. 16. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy felnőttként viselkesz és bevallod. Ez a dolog MINDENKÉPPEN ki fog derülni, nem lehet titokban tartani, ráadásul nem tele leszel az első a világtörténelemben, akivel megtörténik.


Tudom, hogy neked ez most kudarc meg minden, de hidd el, hogy valójában semmi extra. 100 év múlva senkit sem fog érdekelni. Sőt 1 év múlva sem.


De az őszinteséggel tartozol a szüleidnek. Gondold el milyen csalódás lenne nekik, hogy ha máshogy tudják meg, vagy később derül ki.

2014. jan. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Biztos, hogy tudniuk kell? Ha amúgy is túlcsúszol és van időd a teljesítésükre, akkor én nem mondanám el nekik.
2014. jan. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen a szüleiddel a kapcsolatod. Ha a barátnőm lennél, azt tanácsolnám, hogy ne mondd meg. Mert az ő szülei annak függvényében "szeretik", hogy hogyan teljesít. Ha jó a kapcsolatod velük, mint nekem az enyémekkel, akkor elmondanám, mert attól még az ő gyerekük leszel, és ha simán megoldod a dolgot, nincs is nagy baj. :)
2014. jan. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Maximalisták,de nagyon. Anyám már kiskoromtól fogva azt hangoztatja, hogy: "Ha kell kiverem belőled azt a diplomát!!"


Szóval gondolhatjátok.

2014. jan. 17. 11:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Addig nincs baj, míg nem kell érte pluszban fizetni. Egy év csúszás nem a világ, a 80% úgyis csúszik valami miatt. Emiatt nem kell úgy oda lenni. Az államvizsga úgyis a lényeg, meg a szakdolgozat, nálunk az határozta meg milyen jegy került a diplomára, magasról tettek rá, hogy a többi tárgy 5 vagy 2 lett-e, a lényeg, hogy megvolt (mellesleg a kutyát sem érdekli, kivéve ha orvosnak készülsz, ott nagy a felelősség).
2014. jan. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Muszáj dolgoznod suli mellett? Miben lesz más következő félévtől bármi is, ha ugyanúgy fogsz dolgozni és tanulni is?

Én a helyedben sürgősen kitalálnék valamit, mert akár túlvállaltad magad, akár nem, azt már te is látod, hogy ez így nem működik és valamin változtatnod kell. Mielőtt odaállsz a szüleid elé, legyenek konkrét terveid, hogy következő félévtől hogyan csinálod máshogy, mit teszel, hogy ne told magad előtt a tárgyaidat. Talán ők is könnyebben veszik a hírt, ha látják rajtad, hogy sajnálod és végig gondoltad hogyan tudsz változtatni.

2014. jan. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A következő félévben már kevesebb tantárgyam lesz, és egyre csökken majd. Szóval nem gebedek majd bele a vizsgaidőszakba a munka kellett.


Sajnos muszáj dolgozni,mert abból élek amit megkeresek :(

2014. jan. 18. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!