Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Majdnem egy hónapot voltam kint a barátomnál Németországban. Sajnos eddig nem tudtam, milyen jó körülmények között élni.

A kollégiumban, ahol lakom, néha fűtenek, néha nem, nincs meleg víz, és hiába takarítok kosz van.

Kajára nemigen van pénzem (és itt most nem főtt kajára kell gondolni, hanem vajaskifli és instant leves, erre se jut mindig), ahogy másra se. A ruháimat hétvégente kézzel mosom a mosdóban.

Haza nemigen járok, önhibámon kívül nincs jó kapcsolatom a szüleimmel. Felém se néznek (már a születésnapom se voltam otthon, apukám még csak fel sem köszöntött), anyu néha felhív, de csak azért akarja, hogy hazamenjek, hogy apu ne csak őt bántsa.

Ami az anyagiakat illeti, teljesen tesznek rám. Az egyetem miatt nem tudok munkát vállalni (a taníttatásom ingyenes, a lakhatás olcsó), az eltartásomat teljesen ráhagyták a barátomra. Ő úgy segít, ahogy tud, de nem várhatom el tőle, hogy még rám is költsön.

Most, hogy itt voltam, sok mindent vettünk nekem, úgyhogy lett egy két jó cuccom, de még mindig nem tudom, miből fogok élni.

Végre lett önbizalmam, de félek, ha visszamegyek, megint minden a régi lesz.

A koleszszobám elég lepusztult állapotban van, ezért arra gondoltam, feldobom kicsit, hátha otthonosabbá tudom tenni, jobban érzem majd tőle magam.

Ilyesmikre gondoltam:

[link]


[link]


A másik problémám, hogy nagyon magányos vagyok. Egyedül lakom a szobán, a csoporttársaimmal nem jövök ki, mert lenéznek a helyzetem miatt (szertő és jómódú családból származnak).

Amíg itt voltam a páromnál, hozzászoktam, hogy nem vagyok egyedül, van kihez szólnom.


Mit tegyek, hogy ne zuhanjak össze?


Kérem, aki már tízezredszer látja a kérdésem, kattintson a "vissza" gombra, anélkül, hogy beszólna, mert az nem segít. Köszönöm!


20l


2013. dec. 31. 19:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A linkeket sajnos nem tudom megnyitni, de a koliszoba szépítgetését nagyon jó ötletnek tartom!Apró, párszáz forintos dolgokkal is lehet szépet alkotni, ami örömet okoz! Szerintem erre gondolj, ebben próbáld örömödet lelni. Biztosan nehéz lesz visszaszokni a mindennapokba. Nincs rá esetleg lehetőséged, hogy kimenj a párodhoz Németországba dolgozni? Ezzel egy csapásra minden gond megoldódna! :)
2013. dec. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a támogatást. :)


Sajnos egyetemen tanulok, csak érettségim van és egy B2-es nyelvvizsgám. Németül mindössze A2-es szinten beszélek sajnos.

2013. dec. 31. 19:26
 3/17 anonim ***** válasza:
Bármilyen nehéz is tanulj,mert a jövőd szempontjából fontos,Valami alkalmi munkát nem tudsz vállalni?-csak egy 4-órásat vagy valami bedolgozást?
2013. dec. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Igen, én is azt akartam írni, hogy dolgozzhatnál.

Sok munkalehetöség van diákok számára.

2013. dec. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Minden nap estig vagyok suliban korán reggeltől, hétvégente meg tanulok, takarítok, mosok, szóval sajnos ez nem megy...
2013. dec. 31. 19:57
 6/17 anonim ***** válasza:
20%
Mi az ami megy a kérdezgetésen kívül? Mi az amit hajlandó vagy megtenni ezen kívül?
2013. dec. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem tudsz kinn maradni, és ott új életet kezdeni, a pároddal?
2013. dec. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
2013. dec. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kértem, hogy akit nem érdekel, kímélje meg a magát is és engem is a felesleges stressztől, és ne szóljon be. Ezer köszönet


Csak akkor, ha abbahagyom az egyetemet

2013. dec. 31. 20:05
 10/17 anonim ***** válasza:
92%
Belőled soha nem lesz semmi, ez a nagy igazság. Sajnálom, ne haragudj a maximális őszinteségemért, de hiába teszed fel minden nap ugyanezt a kérdés több kategóriában is, nem fog téged igazolni senki, legalábbis nem annyira amennyire te akarod.
2013. dec. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!