Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy biszexuális vagyok?

Figyelt kérdés
Azt kell tudni rólam,hogy középiskolában tudatosult már bennem. De most,20 évesen venném rá magam,hogy elmondjam a szüleimnek. Egyenlőre csak anyumnak.Anyummal sokkal jobb a viszonyom. Szüleim elváltak. Apum előszeretettel próbálta fenntartani testi fenyítésekkel a családi "rendet",és amikor egy ilyen közepette elmondtam neki,hogy mivan,akkor is kaptam tőle egy szép nagy pofont ennek hallatára. Persze akkor csak idegességembe mondtam,és szerintem nem vette komolyan,bár azt a pofont megjegyeztem.Mindennek már több mint 3 és fél éve,hogy elváltak,azóta se jó vele a viszonyom,és szerintem sose lesz. Úgy gondolom nem is nagyon érdemes tudnia,nincs nagyon miről beszélgetnem vele,amúgy sem vagyok az a felejtős ember,én nem tudom kiverni a fejemből azokat a napokat,amikor a tányérdobálások voltak a programok. Tehát ő ez a konzervatív beállítottságú. És anyum is az,bár ő szerintem sejt valamit,talán,hogy meleg vagyok,de mint irtam biszex. Lehet megkönnyebbülne,hogy a lányokat is szeretem. Szerintetek érdemes lenne anyumnak most elmondanom,vagy majd ha a saját lábamon állok? Szeretném,ha látná,hogy tartozom valakihez,ugyanakkor kapcsolatot csak férfival tudok elképzelni,viszont egyéjszakás kalandot,vagy akár kavarást viszont lánnyal is.
2014. jan. 23. 11:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jah és 20/F
2014. jan. 23. 11:31
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ha azt mondod biszex vagy, akkor anyukád örökké abban fog reménykedni, hogy ez elmúlik és "normális" párkapcsolatod lesz ... csak akkor mondd el neki, ha van esély, hogy mástól előbb megtudja, vagy ha "lebukhatsz" előtte
2014. jan. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tudná meg mástól előbb,ez szerintem biztos. Viszont van egy hugom is,akiben megbízom,mert példamutató magatartású lány,és el is fogadna olyannak amilyen vagyok,viszont mivel lányból van,előbb utóbb lehet,elmondaná anyumnak,akit úgy ismerek,hogy könnyebben elfogadná,ha a hugomtól hallaná.
2014. jan. 23. 11:42
 4/11 anonim ***** válasza:
hozzáteszem: éppen a napokban poénkodtam egyik fiammal - mert nem látom, hogy lánykapcsolatra törekedne, bár még fiatal -, hogy mondd el, ha a fiúk érdekelnek nyugodtan, mert attól még a mi gyerekünk maradsz és ugyanúgy szeretünk ... a poénkodás csak az eleje volt a mondatomnak, a végét teljesen komolyan mondtam neki, és vette is ... bár azt mondta hülye vagyok (csak nem ilyen direktben :))
2014. jan. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Anyukáddal üljetek le beszélgetni, és mondd el neki azt, amit most nekünk leírtál. Szerintem meg fogja érteni, ha eddig is sejtette, meg se fog rajta lepődni.

Apudnak meg szerintem ne is szólj semmit, egy ilyen ember nem is érdemli meg, hogy szeresd. Meg elmondásod szerint nem is szoktatok beszélni, akkor meg semmi köze hozzá.

2014. jan. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

20 évesen azt csinálsz, amit akarsz. Minek kínos szituációkba belemenni, úgyis fény derül mindenre előbb-utóbb.

Ha lánnyal is kezdesz, mindenek előtt jó, ha tájékoztatod az identitásodról.

2014. jan. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Beszélgetni beszélgetek vele ( kényszerből) a gyerektartás végett amit fizet nekünk,de kb egy hónapban egyszer van egy másfél két órás együttlét,amit ki kell bírnom vele.. Ha nem lenne szükséges pénz nekünk a gyerektartás,nem is beszélnék vele többet,de egyenlőre ez az egyetlen bevételi forrás ( anya munkanélküli sajnos) Én meg nem találok munkát. A múltkor elmondtam egy konzervatív gondolkodású barátomnak ( aki a legjobb barátom) de nem szereti a melegeket,sem a biszexeket,homofób gondolkodású. Gondoltam elmondom neki,ha igaz barát elfogad olyannak amilyen vagyok. És elfogadta,azt mondta örül,hogy elmondtam neki,és ettől nem változik semmi. Majd kiderül ;)
2014. jan. 23. 11:46
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze egy 20 éves fiú szüleinek a gyermekük szexuális beállítottságához? Felnőtt, önálló ember vagy, csak rád tartozik a szexuális életed, nem kell magyarázkodnod, mentegetőznöd.Ha megjelensz az aktuális partnereddel, akkor nem, mint szexpartnerrel jelensz meg náluk, hanem mint barátoddal, társaddal. Nyilván nem tapizzátok, csókolgatjátok a fiúbarátoddal egymást társaságban, mert ez egy ellenkező neművel sem mindig ildomos mindenféle helyen. Várd meg, míg valamelyik szülőd rá nem kérdez, s akkor a világ legtermészetesebb módján megmondod, hogy mindkét nemmel élvezed. És hogy ez nem betegség, hanem szokás, megpróbáltad, és mindkét nemmel bejött.Nem kell ezt túlmisztifikálni, van aki csak a disznóhúst szereti, s meg nem kóstolná a kutyahúst semmi pénzért, a másik meg kipróbálja, s ízlik neki mindkettő. De nehogy már azt mondjuk, hogy valaki úgy születik, hogy csak a disznóhúst, vagy csak a kutyahúst. Ez már nem a veleszületettségről szól, hanem a kíváncsiság kielégítéséről, és a szabadságról.Nincs jogunk lenézni azt, aki ellenkező neművel tudja elképzelni az intimitást, de megérthetők azok is, akik e téren nem korlátozzák magukat. A baj ott kezdődik, ha önmagukat is frusztrálja a helyzet, de ez meg az ő bajuk.A kíváncsiságnak is van ára.
2014. jan. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

De miért kéne elmondanod most? Majd ha tényleg lesz egy komoly kapcsolatod egy férfival, akkor állj anyud elé, és avasd be.

DE!

Ha a férfi komoly kapcsolatot szeretne tőled, akkor nem biztos, hogy neki belefér az, hogy kalandokat keresel lányokkal.

2014. jan. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én sem értem, hogy most minek kell elmondanod.
2014. jan. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!