Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha lekerül a gyerek az apa...

Ha lekerül a gyerek az apa nevéről milyen kötelezettségei lesznek utána (láthatási jog, gyerektartás. Hol teheti meg az első lépést bíróságon?

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 17:06
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
A gyerek úgy született meg hogy az apa nem akarta. Dns tesztet is csináltatott mikor meglett a gyerek és az övé. Soha nem látogatta a gyereket nem kiváncsi rá egyáltalán. Gyerektartást is úgy facsartam ki belőle hogy fenyegetőztem hogy feljelentem sokszor ráncigáltattam be bíróságra emiatt. Most ebből lett elege. Elérheti valahogy hogy ne kelljen fizetnie?
2014. jan. 23. 17:53
 12/19 A kérdező kommentje:
Egyébként meg nincs ki örökbe fogadja a gyereket.
2014. jan. 23. 17:55
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
A jog az nem kötelesség. Jogról le lehet mondani, kötelességről nem.
2014. jan. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, eddig nincs semmiféle bírósági határozat a gyerektartásról.


Adj be egy keresetet a bíróságra a gyerekatartás mértékének megállapítására, a határozat kimondásától kezdve az apa köteles a meghatározott összeget fizetni, akár tetszik neki, akár sem.


Elvileg a határozat kimondásától kezdve láthatási joga is van (de ez nem kötelesség), ha nem él vele, attól még a gyerekatartást kell fizetnie.

2014. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Kérdező (#11) - maradjunk a korrekt stylnél hisz nem ismerem a részleteket - ilyen jogintézmény nem áll a rendelkezésére jelenleg, ilyen jogi lépéstől nem kell tartanod.
2014. jan. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Kedves #14, ha nem lenne, a Kérdező nem tudna feljelentéssel meg bírósággal fenyegetőzni... tehát nyilván van.
2014. jan. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
11 Mit lehet erre mondani?
2014. jan. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Egyszer már megítéltek 15000 Ft-ot a fizetéséből vonták is de munkanélküli lett, most megint dolgozik de nem fizet.
2014. jan. 23. 18:14
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező (#18), akkor megint elmehetsz végrehajtást kérni, akkor megint le fogják tiltani a fizetéséből, stb... ezzel el lehet szórakozni a következő 16-18 évben...
2014. jan. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!