Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Édesanyámmal lakom 1 lakásban...

Édesanyámmal lakom 1 lakásban fele-fele arányban tulajdonosok vagyunk, azonban NAGYON rossz a kapcsolatunk!?

Figyelt kérdés

Mindent elzár előlem még a legalapvető dolgokat is.

A lakásban csak akkor tartózkodhatom ha ő is itthon van és akkor is figyeli minden mozdulatom - hogy miért? hát azért mert téveszméi vannak beképzel dolgokat és nekem minden nap el kell viselnem a vádaskodását az ordibálását.

Ma azzal fenyegetett hogy ha holnap elmegyek itthonról be sem enged jöhetek rendőrrel akkor se pedig a fél lakás az enyém.

Mit tegyek ebben az esetben?


2011. ápr. 5. 22:24
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Megbeszélni vele ezt nem lehet, félek hogy már nem teljesen önmaga.

Tiszta idegbaj így minden nap élni.

Folyamatosan kitalálja hogy ezt loptam el a lakásból azt loptam el közben hozzá sem nyúlok és nem is nyúlhatnék mivel egyedül a lakásban sosem vagyok (kulcsom sincs...) és általában sokkal később megtalálja amit korábban nem talált.

Persze a "bocsánat" szót nem ismeri és kezdődik elölről.

Tudom el kéne költözni vagy eladni a lakást de jelenleg MÉG egyik sem kivitelezhető.

Azt is mondta hogy majd direkt lejárattat a munkahelyen hogy kirúgjanak stb.

Na most így lehet élni?

2011. ápr. 5. 22:28
 2/19 anonim ***** válasza:

Az elsö kérdés, hogy mennyi idös vagy. Mert ha nagykorú, akkor lövetelheted, hogy neked is legyen kulcsod.

A másik, hogy ha anyád ilyeneket képzel, akkor könnyen lehet, hogy kezdödö üldözési mániája van, és azt kezeltetni kellene, mielött nagy bajd csinál. Van jogi lehetöség arra is, hogy a közös tulajdont megszüntessék.

2011. ápr. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nagykorú vagyok a tulajdonom 50%-át tőle kaptam ajándékozás keretében de már megbánta.

A lakás felújításra szorul tehát ezért nem tudjuk eladni bár már olyanokat is mondott hogy ha eladjuk a lakást akkor majd rám küld embereket hogy elvegyék -.-

Korábban is voltak vitáink de nem ennyire durvák.

Az egészben az a durva hogy semmi rosszat nem tettem és nem ezt érdemelném.

Szívem szerint elmennék albérletbe csak nincs annyi pénzem jelenleg hogy a kaukciót ki tudjam fizetni mivel most álltam munkába.

De ha el is költöznék kinézem hogy alám vág munkahelyen.

Fogalmam sincs mi lenne a jó lépés egy ilyen esetben.

Az ember bárkiről el tud képzelni ilyen viselkedést de a saját anyjáról nem.

Az biztos hogy külön megyünk ebben én is és ő is biztosak vagyunk csak attól tartok hogy a korábban leírt "ígéreteiből" valamit betart és akkor ...

Adj valami tanácsot kérlek, esetleg írd le nekem ha tudod hogy mit tehetek (jogilag értem).

Előre is köszi.

2011. ápr. 5. 22:42
 4/19 A kérdező kommentje:

Orvoshoz soha nem fog elmenni hiába mondok neki bármit is.

Az ajándékozást tudtommal visszakérheti és máris földön futó vagyok.

Kulcsot hiába követelek nem fog adni, még a riasztó kódját is megváltoztatta.

Megjövök hulla fáradtan munkából és máris a vita és kiabálás fogad.

Ráadásul kitalálta hogy minden számlát én fizessek ő nem fog elmenni dolgozni (az ő nevén megy minden közüzemi számla) amíg itt lakunk, azt mondta eddig ő fizetett mindent 18 éves koroming most fizessek én.

Azt mondta holnap lemondja a tv-t és a netet is hogy legyen pénz a számlákra hogy ÉN kifizessem.

Beszállok én szívesen a számlákba de max a felét fizetném szerintem ez így korrekt.

Ha ő most lemondja a netet és tv-t én megrendelhetem újra kell az engedélye hozzá hogy legyen a lakásban?

Azt mondta hogy hagyni fog a diginél 1 levelet hogy nem járul hozzá hogy legyen net és tv itthon?

Mit tehetek ilyen esetben?

2011. ápr. 5. 23:01
 5/19 anonim ***** válasza:
Tulaj vagy megrendelheted a diginél a szolgáltatást.
2011. ápr. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"Az ajándékozást tudtommal visszakérheti és máris földön futó vagyok. "


Nem kérheti vissza - már hogy is kérhetné vissza.


"Kulcsot hiába követelek nem fog adni, még a riasztó kódját is megváltoztatta. "


És? Fogod és kicseréled a zárat, aztán adsz neki egy kulcsot. 50% tulajdonjognál egyikőtöknek sincs több joga semmihez, mint a másiknak.


"Ha ő most lemondja a netet és tv-t én megrendelhetem újra kell az engedélye hozzá hogy legyen a lakásban? "


Nem kell, tulajdonos vagy, a nevedre bármikor rendelhetsz bármit.


"Azt mondta hogy hagyni fog a diginél 1 levelet hogy nem járul hozzá hogy legyen net és tv itthon?"


Ezt leszarja majd a Digi és mindenki más.


"Mit tehetek ilyen esetben?"


Anyád a leírás alapján nem tűnik normálisnak. Megpróbálnám gyógykezeltetni...


Ha ez nem megy megmondanám neki, hogy eladom a tulajdonrészemet egy 8 tagú cigány családnak, akik szemrebbenés nélkül beköltöznek majd (helyetted) és akkor velük lehet eljátszani azt, amit most veled tesz. Aztán rajtad múlik, hogy valóban megteszed-e...

2011. ápr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Pedig én úgy halottam hogy visszakérheti az ajándékozást.

Hogy cseréljem ki a zárt ha csak akkor lehetek itthon ha ő is itt van? - de ha sikerülne is akkor másnap már megint más zár lenne szerintem.

Gyógykezelés nem lehetséges szentig megvan győződve hogy ő normális, a tulajdonrész eladással kapcsolatban pedig pont ugyanezt mondta nekem (8 tagú).

A digi kérdésre a választ köszönöm, legalább az a része tiszta.

2011. ápr. 6. 17:23
 8/19 anonim ***** válasza:

Az ajándékozás definíciója a magyar jogban:

"Az ajándékozás mint jogügylet olyan ingyenes juttatás, amellyel az adományozó egy vagyontárgyat VISSZAVONHATATLANUL a megajándékozottnak ad, és az ezt (köszönettel) elfogadja."


Ez alól ezen kivételek vannak:


582. § (1) A még meglevő ajándékot az ajándékozó visszakövetelheti annyiban, amennyiben arra létfenntartása érdekében szüksége van, és az ajándék visszaadása a megajándékozott létfenntartását nem veszélyezteti.


(2) Ha a megajándékozott vagy vele együtt élő hozzátartozója az ajándékozó vagy közeli hozzátartozója rovására súlyos jogsértést követ el, az ajándékozó visszakövetelheti az ajándékot, vagy követelheti az ajándék helyébe lépett értéket.

(3) Az ajándékozó visszakövetelheti az ajándékot, vagy követelheti az ajándék helyébe lépett értéket akkor is, ha az a feltevés, amelyre figyelemmel az ajándékot adta, utóbb véglegesen meghiúsult, és enélkül az ajándékozásra nem került volna sor.

(4) Visszakövetelésnek nincs helye, amennyiben az ajándék vagy a helyébe lépett érték a jogsértés elkövetése időpontjában már nincs meg, továbbá ha az ajándékozó a sérelmet megbocsátotta; megbocsátásnak számít, ha az ajándékozó az ajándékot megfelelő ok nélkül hosszabb ideig nem követeli vissza.


Az 1-es pontot biztos elbukná egész addig amíg neked nincs másik lakásod.

A 2-es triviális, amíg nem követsz el ELLENE súlyos bűncselekményt addig ez nem él.

A 3-as elég triviális, mivel nem mondtad, hogy bármilyen kikötéssel kaptad volna a házrészt.

A 4-es az szinte semmi.


Ez a harci helyzet.

2011. ápr. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod most ezt a részét értem.


Mondott olyat is hogy majd aláhamisítja a nevem az eladási szerződésen és majd csak a pénzt kapom meg ha megkapom.

Őszintén? - kinézem belőle, mit lehet ez ellen tenni?

2011. ápr. 6. 22:22
 10/19 A kérdező kommentje:

" A 3-as elég triviális, mivel nem mondtad, hogy bármilyen kikötéssel kaptad volna a házrészt "


Őszintén szólva fogalmam sincs hogy van-e van nincs kikötés és azt sem tudom ki a haszonélvező hisz az erősebb a tulajdonosnál.

Azt hogy a lakás fele azt is csak véletlenül tudtam meg amikor személyit kellett újracsinálnom mert a régi lejárt.

2011. ápr. 6. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!