Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 éves lány vagyok. Miért...

16 éves lány vagyok. Miért van az hogy a szüleimmel állandóan veszekszek?

Figyelt kérdés
Én igyekszek a kedvükben járni,bár a lustaságom miatt kikészítem őket...mindig többet várnak el tőlem az iskolában,hibáa mondom hogy sokszor ki vagyok merülve a sok tanulástól,mindig csak hajtanak,bár tudom hogy ezt az én érdekemben teszik,de már néha túl sok..ráadásul sosem jó amit csinálok,ezt nem íg kell csinálni,akkor minek nyúlsz hozzá ha semmihez sem értesz? ráadásul apa a múltkor azt mondta rám hogy hülyegyerek vagyok.. és ezek lelkileg nagyon megviselnek engem.hiába próbálok velük beszélni ezeekről a dolgokról...2 napig aztán minden rendben,de aztán jönnek az újabb sértegetések,ordibálások stb..mit tegyek?

2014. jan. 24. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
a kamaszok szinte sosem jönnek ki a szülőkkel, ez természetes, már nagylány vagy, de még lány, nem nő, éppen a kettő között. mind a két fél mást akar, nem értik meg a te problémáidat és te sem az övéket.
2014. jan. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a szüleid a saját álláspontjaikat veszik figyelembe szerintem, nem tudnak belehelyezkedni a te nézőpontodba. Ők lehet, hogy máshoz értenek, te viszont nem arra vagy hivatott, ami nekik természetes. Biztosan van olyan dolog, amiben te is kiemelkedőt tudsz nyújtani és megmutatni nekik, hogy már igen is, neked is van valamihez tehetséged, nem vagy "hülyegyerek".

Esetleg ha nagyon nem bírod a gyűrődést enged ki a gőzt, elmész bulizni a haverokkal, vagy esetleg biliárdozni, csocsózni vagy sportolni, bármit lehet csinálni és lehet, hogy ezekben találod meg önmagadat.

2014. jan. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen szoktam nekik mondani hogy nekem teljesen más a véleményem,más a gondolkozásunk,de erre apa azt mondja hogy mert még szinte gyerek vagyok és nem látok bele a dolgokba.
2014. jan. 24. 21:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, neki mindig is a gyereke maradsz, akár mennyi idős leszel, viszont ideje belátnia, hogy kezdesz felnőni. Bár még nem vagy a felnőtt korban (a 18. életév csak jogilag jelenti majd azt), de 16. évtől kezdve dolgozhatsz diákmunkán, ami több bevételt is jelent nektek. Érdemes ezt megpróbálni, hátha valamennyi megbecsülésre szert teszel nála.

A 2-es voltam.

22/F

2014. jan. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!! :)
2014. jan. 25. 11:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nemrég költöztem el, ráadásul külföldre, mert babát várok. Ezelőtt, apukámmal éltem, mindig minden ellen lázadtam. Aztán lenyugodtam, de mindig sikerült megbántaniuk. Tudod mikor jössz rá, hogy mit miért tettek a szüleid? Mikor magad mögött hagyod a szülői házat. Nekem a szívem szakadt meg, mert rájöttem, hogy az, hogy szigorúan voltam nevelve, a legjobb dolog volt amit tehettek, mert nem lettem olyan, mint a mai 17-18 éves éretlen fiatalok. Nem drogozok, nem iszom le magam a sárga földig. Hidd el, ha egyszer üt az óra, és elköltözöl mindent megértesz, és visszasírod ezeket az éveket.
2014. jan. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!