Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedi anya, hogy...

Miért nem engedi anya, hogy kiköltözzek apámhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már vagy egy-két hete azon megy a vita, hogy miért nem engedi anyu, hogy kiköltözzek Madridba apuhoz. (majd ha betöltöm a 18-at csak akkor). A nyelvvel jól haladok, Madridba meg biztos vannak egyetemek is. Anyu azt mondta, hogy Ő elengedne, mert talpraesett vagyok, csak apa miatt nem enged el. És ha

megkérdezem, hogy: "Jó, én már tíz éve nem láttam őt, miért nem engedsz, rossz apa volt XY, bántott engem/minket?" Akkor azt válaszolja, hogy nem. A nővérem ha megkérdezi, hogy akkor miért nem enged engem, (csak azért kérdezte, mert ő volt apánál tavaj) akkor csendben van. Anyu azt mondta, hogy nem félt, mert tudja, hogy biztonságban leszek. úgy gondolja, ha nem engedne, megutálnám, és ő is bánná. De akkor mi a rákért nem enged el?

Üdv.: Mikulás Jr. ThCh



2014. jan. 25. 18:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
A magyar látom nem megy olyan jól. *tavaly
2014. jan. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De tudtam, hogy valaki kiszúrja. :D Amúgy én is észrevettem.
2014. jan. 25. 18:16
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
Itt mindig mindenki azt veszi észre amit nem kellene! :-D
2014. jan. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem csak itt. :D
2014. jan. 25. 18:20
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

Ne haragudj, de ilyen felfogással, hogy "ott biztos vannak egyetemek" nem engednélek el.


Ha szépen elmagyaráznád nekem mik a terveid (melyik egyetem milyen szakja), letennéd a felsőfokút spanyolból; a céltárgyakból ötösre állnál, akkor beszélgethetnénk a dologról, mert nyilván a te boldogulásod is biztosabb lenne ott. De így a nagyvilágba, minden megalapozottság nélkül, "csakmer" nem.


Az meg a másik, hogy ha apukáddal 10 éve nem tartod a kapcsolatot, akkor honnan tudod, hogy befogadna-e, gondoskodna-e rólad?

2014. jan. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%
Érettségizz le, nyelvvizsgázz le, menj el spanyol szakra és Erasmussal menj ki Madridba. Ez lenne a legegyszerűbb és a legolcsóbb módja is, ráadásul a spanyol mellé vehetsz fel valami turisztikai cuccot, vagy bármit, ami érdekel és kint a hasznodra válik.
2014. jan. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
Ha apukád akarja, hogy te oda költözz. Akkor beadja a bíróságra a gyerekelhelyezési kérelmet,ha 14 felett vagy a te véleményed mérvadó és neki ítélnek. Gyámügyön meg engedélyezik a kiköltözésedet. Az,hogy Anyukád mit akar lényegtelen.
2014. jan. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag egy idegenhez költöznél hisz 10 éve nem látad,

neki is van kint egy élete amibe te belemásznál, anyagilag is kérdéses, találnál munkát ő tudna akarna e téged eltartani amíg egyetemre jársz, gondolom van párja aki nem fog örülni hogy a semiből feltünt felnött kieszi a hütöt

2014. jan. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A Madridba meg biztos vannak egyetemek is vicc volt, bár elég gyenge. Ezt beismerem. Az Universidad Europea de Madrid-ra gondoltam, és informatika szakra mennék. Apa biztos elengedne, rendszeresen beszélünk telefonon.
2014. jan. 25. 19:04
 10/17 anonim ***** válasza:
És azon nem gondolkodtál még el, hogy 10 év alatt miért nem látogatott még meg egyszer sem? Madridból kb. 10.000 ft egy repülőjegy fapadossal oda-vissza, és 2 óra út... szóval a pénzre nem foghatja.
2014. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!