Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elköltözzek már vagy még várjak?

Elköltözzek már vagy még várjak?

Figyelt kérdés
Idén leszek 20 éves, még tanulok. Anyámmal nem felhőtlen a kapcsolatunk. Mindig az számít, amit ő mond, én vagyok a lelki szemetese, viszont az én dolgaim nem igazán érdeklik. Miután elváltak apámmal, egy új faszival jött össze, aki ki nem állhatott. Anya mindig neki adott igazat, és szolgálta. Nem igazán számíthattam senkire. Végül a faszi megcsalta anyámat és egy csomó pénzt ellopott tőle. Hatalmas összegű hitelt rótt a nyakába. Mivel nem jöttünk ki jól, úgy volt, hogy apámhoz költözöm. Aztán anyu szó szerint könyörgött, hogy bocsássak meg neki, és megígéri, hogy többet nem tesz ki idegenek kénye kedvére, és ketten élünk, a párkapcsolatait pedig kihagyja az életemből. Ettől az ígérettől alig telt el 4 hónap, már egy idegen faszihoz kellett alkalmazkodnom, akit nem is ismerek. Folyamatosan kellemetlenkedett csak eddig, én meg feszengtem itthon. Délután kussban kell lennem, mert őnagysága alszik (a pasi), este meg nem bírok aludni, mert hajnalokig mászkál az ajtóm előtt is. Van egy fenntartott helyemben egy kollégiumban, direkt, mert a volt szobatársaim is és a nevelő is tudják, hogy milyen viszonyom van anyámmal. Szerintetek tűrjek el állandóan egy idegent az otthonunkban, ahol én is lakom, vagy menjek el a kollégiumba? Utóbbit választanám, de érdekelne, hogy ti az adott helyzetben hogy döntenétek.
2014. jan. 26. 02:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ha anyagilag megteheted menj a koleszba. Én mennék, gyűjtenék, aztán társbérlet.

Hasonló szitu, de hidd el másokat is nehéz elviselni sajnos (lakótárs, szobatárs), de megértem milyen szar érzés ez anyádtól.

Drukkolok!

2014. jan. 26. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A kollégiumot választanám a helyedben.
2014. jan. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én is kollégium. Sajnálom.
2014. jan. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszaitokat! Esetleg akinek más a véleménye, arra is kíváncsi lennék, hogy mivel érvel.
2014. jan. 26. 08:22
 5/18 anonim ***** válasza:
Hát egyenlőre amíg tehetem elmennék, de ez annyira nagyon nemhosszútávú megoldás na de ha befejezed a sulit után ha nem találsz munkát valószínűleg haza kell megint menned. Akkor vagy szerencsés helyzetben ha el tudod magad tartani.
2014. jan. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 dani900 ***** válasza:

Más vélemény?

Max ha szeretsz szenvedni, gyomorgörccsel hazamenni.


Csak azért mondom, mert pont ebben a helyzetben voltam ennyi idősen. Az otthon azért van, hogy el tudd engedni magad, pihenj, feltöltődj. Ha ezek nincsenek meg, ott gond van. Én sem bírtam anyám fasziját, megmondtam, hogy ha ő nem költözik el, akkor majd én. Bár, nálunk nem volt olyan, hogy én kussoljak :D....csak zavart.


Nehéz meglépni, de csak úgy válsz felnőtté, ha felelősséget vállalsz a saját életedért, és tetteidért. Tehát, ha van lehetőséged lépni, és nem teszed, akkor onnantól kezdve a saját hibádból szenvedsz otthon.

2014. jan. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy a kollégiumban is alkalmazkodnod kell másokhoz?
2014. jan. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Tudom, amíg nem az aktuális lakhelyünkön éltünk, addig kollégista voltam. Más a többi diákkal alkalmazkodni, meg más egy full idegent eltűrni mindig. Arról nem is beszélve, hogy a vécére is csak úgy ráül (anyám előző faszija nemibeteg volt). Nem lakik itt, úgy van vele, hogy az otthonom egy szálloda. Egy pöts. Utálom. Szerencsére lakáskulcsot nem kapott.
2014. jan. 26. 16:47
 9/18 anonim ***** válasza:
Volt szobatársaid? Laktál már koliban?
2014. jan. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Látom közben pont válaszoltál erre.Ha tudod milyen koliban lakni,akkor menj oda.De a wc-re ott is mindenki ráül csakúgy és nem is csak egy-két ember,hanem akár egy egész emelet :) Alkalmazkodni sajnos mindenhol kell.
2014. jan. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!