Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem engedik, hogy...

A szüleim nem engedik, hogy elköltözzek itthonról, mit tehetek (jogilag) ilyenkor?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, van egy örökölt házam is, amit eddig ők intéztek. Itthon egyre több a nézeteltérés, amiből nekem elegem van, ezért szeretnék elhúzni, saját erőmből boldogulni. 2 éven belül, amint elvégzem a sulit így is úgy is elmentem volna egy nagyobb városba, de ha most jött össze sok minden nekem nem probléma, hogy most lépjek le. Ha közösen nem tudunk dűlőre jutni jogilag hogyan lehetséges, hogy megkapjam a kulcsokat a saját házamhoz?
2013. nov. 10. 17:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy nem engedik? MI akadálya? Felnőtt vagy.
2013. nov. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ezt mondom én is, és amikor el akarom kérni a házam kulcsait nem adják ide. A magyarázat annyi, hogy nem el kell futni a problémák elől, hanem meg kell oldani.
2013. nov. 10. 17:08
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát elveszed aztán kész! Ne legyél már ennyire szerencsétlen. Csak nem alszanak azzal a nyomorult kulccsal! Ha máskor nem hát éjjel zsebre teszed, aztán másnap már költözhetsz is.
2013. nov. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Zárat cseréltetsz.
2013. nov. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
De ha egyszer nem tudom, hogy hol van... :`D
2013. nov. 10. 17:12
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor fogod magad, hívsz egy lakatost és ő kicseréli a zárat neked a saját lakásodban. 24 évesen felnőtt ember vagy. Tudod csak azt lehet gátolni a cselekedeteiben aki hagyja is hogy gátolják.

Ha tényleg menni akarsz, akkor vagy elveszed a kulcsokat, és mész, vagy szépen kisétálsz az ajtón és ahogy írtam hívsz egy lakatost.

2013. nov. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A saját házad ajtaját még be is rúghatod. Csak azt nem értem, hogy miből fogsz egyedül megélni, ha még 2 évig tanulsz. Nem tudsz fenntartani egy házat diákmunkából.
2013. nov. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A lakatosnak valami módon igazolni kell, hogy az a saját házam, nem? Amit addig nem tudok megtenni, míg nincsenek nálam a ház papírjai...
2013. nov. 10. 17:17
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Költözéshez jogod van, rendőrökkel nem vitethetnek haza sőt ha meg is találnak akkor is jogod van azt mondani a rendőröknek hogy ne árulják el hol vagy és oda haza a szüleidnek is annyit mondanak hogy jól vagy de nem akarod hogy tudják merre vagy.

Az örökölt házad ha csak a te neveden van akkor jogod van a kulcsokhoz így akár bíróságra is viheted az ügyet.

2013. nov. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Platypus ***** válasza:
96%

Beszerzed a tulajdoni lapot, elmész az önkormihoz, átiratod a lakcímkártyád, aztán mehetsz a lakatoshoz. Már csak azért is, mert ha ilyen szüleid vannak, akkor nem szerencsés ha egyáltalán marad kulcsuk a házhoz.


[link]

2013. nov. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!