Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engednék hogy 18 évesen...

Engednék hogy 18 évesen elköltözzek?

Figyelt kérdés
A szüleim elég szigorúak...kb. havonta 1* engednek el a barátnőmhöz. Szeretnék érettségi után elköltözni és továbbtanulni. Már említettem anyának, de az volt a válasza, hogy "Úgysem tudnád magadat ellátni...." . Megváltozhat majd a véleménye? Ilyenkor nem örülnie kéne, hogy önálló akarok lenni?
2013. jún. 28. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen jogilag felnőtt vagy, tehát azt teszel ami jó belátásod szerint.

Persze ha nincs munkád/albid sok értelme nincs mit tenni és igaza van

2013. jún. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha dolgozol és ellátod magad, akkor miért ne, de ha nekik kellene a tanulásod, a lakásod és minden egyebet is állni, az elég fura lenne.
2013. jún. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
a akarsz elköltözhetsz, csak keres meg az árát. Szülőket arra kötelezni, hogy helyetted fizessék az albit, rezsit viszont már pofátlanság.
2013. jún. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

De örülnie kéne! Legyél önálló!

De azt tudod, hogy az önállóság miből áll?

Hogy gondolod az önállóságot? Erről nem írtál semmit!

2013. jún. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A tanulást nem kéne fizetni és mellette szeretnék dolgozni is. Az 'indulásra' pedig már most gyűjtök és most nyáron is akarok dolgozni, de félek, hogy nem akarnak elengedni. :(
2013. jún. 28. 15:12
 6/8 A kérdező kommentje:
Szeretném én eltartani magamat.
2013. jún. 28. 15:13
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha képes lennél megkeresni az albérlet és a rezsi, valamint a havi kiadásaid összegét iskola mellett, akkor biztos megváltozna a véleménye. Kicsit kalkulálj, hogy te is átlásd, mekkora összeg lenne saját magad fenntartása.
2013. jún. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Nikkita válasza:

Az én szüleim is nagyon erőszakosak és meglett emberekhez képest gyerekesen ostoba gondolkodàsúak. Úgyhogy érettségi után összecsomagoltam és leléptem. De nekem itt volt/van a vőlegényem és családja, akik támogatnak mindenben. Ha neked nincs ilyen támogatásod, nehéz lesz elmenned. Kb.100 ezerből jönnél ki havonta albérlettel és rezsivel, meg ha olcsó lakást találsz, még kaját is tudsz venni. És akkor még nem vettél tankönyveket, nincs bérleted, kártyáid a sulihoz, na és persze neted, hogy hozzáférj a Neptunodhoz. És hidd el, hogy egyetem/főiskola mellett nem fogsz tudni olyan munkát végezni, amiből megélsz (hacsak persze nem olyan pokolian könnyű szakból akarsz diplomát szerezni, amivel soha nem fogsz elhelyezkedni). Ha pedig technikumra mész, minden energiád a gyakorlatra fog elmenni, amiért jó esetben kapsz havi 10-20 ezer Ft ösztöndíjat.

Szóval becsülni való a bátorságod, hogy elköltözöl panaszkodás helyett és hajlandó lennél a saját lábadra állni. De azért ezen gondolkodj még egy kicsit.

2013. nov. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!