Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Elég kiszolgáltato...

Mit tegyek? Elég kiszolgáltatott helyzetben vagyok.

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, és nem találok munkát, többféle pszichiátriai betegségem van. Két munkahelyem volt, de mindkét helyről azért bocsátottak el, mert lassú voltam. Szedem a gyógyszereket, és talán emiatt.

Az édesanyámmal élek, aki eltart, de nagyon megalázó helyzetben, nem fürödhetek minden nap, nem ehetek csak ebből-abból (pl. vett joghurtot, abból nem, de mondjuk margarinos kenyeret igen), most épp azért sírok, mert közölte, hogy ma nem fürödhetek, mert pénteken már fürödtem. Emellett mindenhová gyalog járok, mert tudok még buszjegyet venni sem. Épp hogy a gyógyszereim árát ki tudom spórolni, üvegvisszaváltás meg hasonlókból.

Próbálok munkát keresni, de amint meg tudják, hogy pszichiátriai beteg vagyok, mást választanak. (kéthetente kötelező kontrollra kell járnom reggel, így vagy olyan munkahely lenne jó, ahol 10-kor kezdődik a munkaidő, hogy ne derüljön ki a betegségem, vagy ahol elfogadnak és elengednek kéthetente egy reggel a kontrollra).

Szárnyas fejvadászt, jobinfot, közigallast, professiont szoktam böngészni.

27N



2014. jan. 26. 20:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Milyen pszichiátriai betegséged van??

Végül is nem kell elárulnod ha nem akarod, de ha tényleg ennyire rossz, hogy képtelen vagy önállósodni, akkor esetleg leszázalékoltathatnád magad. Ha nem gyógyulsz meg, vagy nem teszel lépéseket, hogy önállóbb legyél akkor 40 évesen is anyuddal fogsz élni.

Nem akarlak megbántani, de valahol érthető a munkaadók reakciója is, hogy nem alkalmaznak. Senki nem akar olyan kollégát aki állandóan beteg..

Jobbulást kívánok

2014. jan. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz olyan dolgokat csinálni, amivel enyhithetnéd a betgségedet.Lehet még rosszabb helyzetbe kerülsz, hogy az anyuddal élsz, hiszen szörnyü, hogy miket csinál meg veled.
2014. jan. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Bipoláris depresszió, érzelmileg labilis személyiségzavar, poszttraumás stresszzavar, generalizált szorongás, kényszerbetegség. De szedem rájuk a gyógyszereket, így valamennyire tünetmentes vagyok, ha eljutok a pszichiátriai kontrollra. Tudom én is, hogy önállósodnom kellene, de ahhoz pénz és munka kellene, de egyszerűen nem találok. Én is megértem a munkaadókat, hogy inkább egy 100%-osan egészséges embert alkalmaznak, mint engem. De már nem tudom, hol keresgéljek.
2014. jan. 26. 20:33
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok


Van egy alapítvány akik segítenek beteg embereknek munkát szerezni. Jobban mondva hátrányos helyzetűeknek..akik vakok, nagyothallók, testi fogyatékosok. Nem tudom, hogy a te betegségeddel mehetnél oda, de megér egy próbát.. A neten megtalálod ezt az alapítványt.

2014. jan. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
84%
van valami hobbi amiben jó vagy? kötés, DIY, főzés... valami?
2014. jan. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Kérdeztem, hogy ehetnék-e az ebédből majd, amit főzött, HA MARAD, erre felosztotta a kutyák között. Néha nagyon fáj, amiket csinál, persze, tudom, hogy örülhetek, hogy van hol laknom.
2014. jan. 26. 20:38
 7/30 A kérdező kommentje:
Melyik alapítvány? Milyen kulcsszó alapján keressek rá? Köszönöm.
2014. jan. 26. 20:40
 8/30 A kérdező kommentje:

Az állatokhoz elég jól értek szerintem.

Ami nem az erősségem az az önbizalom, határozott fellépés, kommunikáció, és a koncentráció is sokszor nehezen megy.

2014. jan. 26. 20:42
 9/30 anonim ***** válasza:
97%
Azt azért vegyétek figyelembe,hogy ő bazira nem tehet a betegségéről,és látjátok van benne akarat a változásra és motiváció a gyógyulásra. Kedves kérdező: Büszke lehetsz magadra,hogy van benned kitartás és munkát keresel,a lassúságod majd szűnni fog ha jobban leszel és ha lehet csökkenteni a gyógyszeradagod. Kitartás,keresgélj és ne keseredj el,sajnálom,hogy édesanyád nem látja milyen értékes gyereke van.Keresgélj és ha van olyan rokon ismerős aki megérti a problémád,kérj tőle tanácsot,hátha tud segíteni.Sok sikert!
2014. jan. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
60%
En a helyedben ejszakai munkat keresnek (pl. felszolgalo, pincer). Ott azt hazudnam, hogy foiskolara jarok, ezert nem jo napkozben dolgozni. Kesobb, ha mar megbiznak benned, bevallhatod, hogy mi a helyzet. Sok sikert!
2014. jan. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!