Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tegyük fel, hogy nyertek a...

Tegyük fel, hogy nyertek a lottón 300 milliót, mialatt még a szüleiteknél éltek, mennyit adnátok belőle a szüleiteknek és a testvéreteknek?

Figyelt kérdés
2014. jan. 29. 15:28
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
47%
Én a elharmadolnám. Egy harmad anyámnak, egyharmad bátyámnak, egyharmad nekem.
2014. jan. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
66%
50-50 szülőknek és testvérnek,200 magamnak.
2014. jan. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
72%

Én szerintem 25-25 millát. Abból azért már bőven tudnak mit kezdeni. Fura, mert mi is a férjemmel erről beszélgettünk, csak 200 misivel. Az rajtunk kívül 5 helyre menne szét. Én azt mondtam, hogy miután megvettük magunknak, amit akarunk, menne mindenkinek 10-10 millió. Nyilván nem hagynánk bajban senkit akkor sem, ha ez elfogy, de azért megnézném, hogy mire költik el.

De az is lehet, hogy ha egyedül vagyok, pár és család nélkül, akkor miért ne adhatnék 50-50 millát? Jó, ez kicsit túlzás, de másik 50-ből simán vehetsz házat, kocsit, és marad 150 misi arra, hogy élj. Azért az nem rossz :)

2014. jan. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
75%

Pénzt senkinek sem adnék...

300 m nem is olyan sok pénz sajnos..


Valszeg kapnának ingatlant, ha arra vágynak.. Kifizetném, ha van a hitelüket..(pl sógoromékét)

Szüleim esetében a ház felújítását állnám..

Nekik tulajdonképpen nincsen szükségük semmire szerencsére..

Anyósom is kapna egy ingatlant, hogy ne érezze magát kiszolgáltatottnak...

Beindítanám a tervezett vállalkozásunkat..

Megprőbálnék valamennyit befektetni...esetleg..

De pénzt

2014. jan. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ, milyen viszonyban vagytok és milyen anyagi helyzetben.

Én már nem lakom velük. Az én szüleim nem sokat fogadnának el, de én felújítanám a házat, vennék nekik csomó hasznos (nem luxus!) dolgot, elküldeném őket nyaralni meg ilyenek.

Tesóimnak kb ugyanez. Dolgozniuk kell, de soha nem kell majd a filléreket számolgatniuk ha be kell vásárolni. Nem a pénzösszeg számít, hanem hogy mi az amivel segítesz nekik.

2014. jan. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
78%
én nem csak a szülőnek és testvérnek adnék, hanem a közelebbi rokonoknak is akikkel jóba vagyunk és rendszeresen tartjuk a kapcsolatot
2014. jan. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
96%

Én indítanék egy vállalkozást, és munkát adnék az embereknek. Szüleimnek is adnék, de sztem inkább vennék nekik itt egy házat (130km-re laknak), és vagy az én cégemnél vagy egy másik cégnél vállalnak munkát. Vennék magamnak is egy házat. Ami marad azt be a bankba. Egy részét eljótékonykodnám. A cég bevételéből meg élnék. És jótékonykodnék is. Én ezt tenném.

25/N

2014. jan. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
51%
Én megkérdezném őket, mennyi kell, ami anyagi biztonságot jelentene nekik, és azt kapnák. És persze, ha bármikor fölmerül valami nagyobb költség, azt is én állnám.
2014. jan. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 acelsziv ***** válasza:
50%
Úgy látszik itt mindenki fogyasztó módra gondolkodik :) És befektetném a pénzt és max a hozamból kapnának havi folyósítással. De a tőke megmaradna.
2014. jan. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
95%
én 50 m tartanék meg, még ha jóval többet nyernék akkor is. egyszerűen azért, mert nincs többre szükségem, igényem. a többit szétosztanám, nem csak családon belül, 10-20m-sával mindenkinek, azzal már igazán tud mindenki kezdeni valamit :)
2014. jan. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!