Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálják ezt velem a...

Miért csinálják ezt velem a szüleim?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem. Folyamatosan vissza akarnak tartani attól hogy a saját lábamon álló felnőtt ember váljon belőlem. A mai napig mindent elkövetnek azért hogy az utamba álljanak. Anyám összeveszik velem ha a kajámat magam akarom csinálni, ha a ruhámat magam akarom mosni, ha a ruhámat én akarom vasalni? Most elakarok költözni albérletbe, vannak terveim, erre jön azzal hogy én nekem ez nem fog menni. Hogy én erre képtelen vagyok. MI a teremtő jó isten ez? Tiszta bolondok háza! Apám folyton azzal jön hogy én sose fogom semmire vinni, ne menjek el itthonról mert én csak elkallódok. Bepróbálkozik nálam folyton mintha versengeni akarna velem vagy nem is tudom mit mondjak erre. Főiskolai diplomám van, nyelvvizsgám, jó fizetésem, egy biztos multicégnél, egyetemre is elkezdtem járni megint mert tanulni akarok újra hogy egyedül megtudjak állni a saját talpamon. Mi a bánatos **** baja van mindkettőnek velem? Az hogy én nem lettem se alkoholista se nem nyugtatókon élek? Az?

2014. jan. 30. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Kell valaki nekik aki eltartja őket mikor már szhart se tudnak majd maguktól csinálni. Egy igahúzó állatot látnak benned, ennyi.
2014. jan. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Nehezen engednek ki a szárnyaik alól. Sok szülő annyira félti a gyerekét, hogy nem képes belenyugodni abba, hogy felnőtt .
2014. jan. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja apámról még: nem használhatok itthon semmilyen barkács eszközt, se fúrót, semmit, mert én csak el****hatok mindent a ház körül. Őneki kell odajönni és neki kell csinálnia helyettem mert én nem tudom.
2014. jan. 30. 14:55
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem engem félt az, saját magát. KEzdik felismerni hogy megöregedtek és meg fognak halni. Azonfelül ha a nagyszüleim meghalnak ők is éhenhalnak, mert a nagyszülők pénzelik őket a mai napig.
2014. jan. 30. 15:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz velük. Ne kérdezz, meg könyörögj, hanem cselekedj.

Mégis mire vársz, ha jó állásod van, és el tudod tartani magad?

Nyilván nem fognak a fizetéseddel együtt elküldeni, de ezt te is érzed. Mármint azt, hogy csak hátráltatnak, visszatartanak.

Keress egy albérletet, és kezdd el az önálló életedet élni.

Majd megbékélnek a helyzettel. Nem kell az engedélyük.

2014. jan. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem is azzal van a baj, hanem hogy apám nem teljesen kiszámítható de én igyekeznék békésen megoldani a dolgokat. Volt egy olyan alkalom hogy szomszédok társaságában nem hallottam mit mond mert éppen nyírtam a füvet a kertben. Erre ő elkezdett nekem ordítozni hogy így a k**** anyámat úgy a k**** anyámat miért nem figyelek arra amit ő mond. Erre én megkérdeztem tőle hogy mégis hogy képzeli ezt? A válasz az volt hogy fizikailag nekem akart támadni. Egyszerűen röhejesnek tartom az egészet.
2014. jan. 30. 15:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Már nem azért mondom, de ha annyira el akarsz költözni akkor mi tart vissza? Elmész oszt jól van!
2014. jan. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mintha csak én írtam volna, annyi különbséggel hogy én lány vagyok és a párommal akarok összeköltözni. Amikor annyit mondtam anyámnak hogy nézegetjük az albérleteket, ő ebből akkora botrányt kavart, hogy rohant apámhoz, hogy "a gyerek jövő héten elköltözik" és kb mintha azt mondtam volna hogy "na most lelépek, ti meg megr_hadhattak magatoknak", ezt így adta elő neki, gondolhatod... Nem tudom miért csinálják, de én amint tudok, menekülök, nem bírom már az örökös drámázást.
2014. jan. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!