Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem értékelnek, a...

A szüleim nem értékelnek, a tudásomat, semmit, mit csináljak velük vagy hagyjam rá, eléggé bánt a dolog?

Figyelt kérdés
Nagyon jó tanuló vagyok, kitűnő, szeretek tanulni meg fejleszteni magamat minden téren, szeretem a kihívásokat, mindent kipróbálok amit csak tudok. A szüleimet persze ez nem érdekli, mindent amit csinálok lehurrognak, minden fölösleges. Legyen szó akár csak a süti sütésről vagy tanulmányokról. Azt mondják ez mind fölösleges, nem viszem vele úgyse semmire, nem ér semmit, meg ne éljek vissza a tudásommal. Pont én?! Aki tök visszahúzódó vagyok és s fél osztályt én támogatom. Pont én nagyzolok, amúgy csak szorgalmas vagyok meg sokat tanulok. Mások pedig mondják , hogy okos vagyok de sosem hiszem el, alacsony az önbecsülésem, csak ezért mert állandóan ha nem is mondom ki de csak emészt meg magamra veszem. Továbbtanulni is gondoltam , fősulira vagy valahova, de szerintük minek, jó ez amit most tanulok OKJ-st, pedig tudom többre is képes volnék. Elegem van mér az egészből. Persze nem szólok, mert nem vagyok az a feleselős meg velük élek , ők tartanak el, csak sok mindent köszönhetek nekik, bunkóság volna, tisztelet azért van bennem,na meg ha tényleg egyszer véletlen bolti eladóként kötök ki, akkor tényleg sokra vittem, de akkor is, mért nem támogatnak sose semmibe? Ja persze nekem csak ennyi eszem lehet 20 évesen. Beszéljek velük vagy hagyjam rá az egészet? Már várom hogy elköltözzek, meg is próbálok a nyáron, és végre a saját fejem szerint dönthessek.
2014. jan. 27. 18:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen menj egyetemre, főiskolára! 2O évesen ezt eldöntheted, még ha konfliktus is származik belőle. Később meglátod, hogy javadra válik. Szurkolok, hogy sikerüljön
2014. jan. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Hat sajnalom.A szuleidnek kene legjobban orulni,hogy ilyen vagy.Ha tudsz probalj a sajat labadra allni.
2014. jan. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
egyes vagyok, még az jutott eszembe, hogy ha jó tanuló vagy és megfogsz egy tanulmányi ösztöndijat, akkor jóljársz, és mármár majdnem eltudod tartani magad. Igyekezz őket meggyőzni!
2014. jan. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Figyelj, Te magadnak tanulsz, nem másnak. A fizetésed több lesz. Több mindent megtudsz majd engedni magadnak, jobb minőségű dolgokat, tudsz venni. Én is magamnak tanultam, pedig én általánosban kettes tanuló voltam. Később összekaptam magam és diplomám is lett. A fizum szépnek mondható. Ezt akkor érzékelem leginkább amikor vásárolni megyek. Ne törődj velük, magaddal és a leendő gyerekeidre gondolj. Gondolj arra, hogy majd a társadnak oda teszel finom ételeket, mosolyogva az asztalra. Erre gondolj.
2014. jan. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
15%
Az önsajnálaton, depresszión kívül tudsz valamit? mert nekem nem úgy tűnik.
2014. jan. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen szülők s, akiknek kisebbségi érzésük van a gyerekeikkel kapcsolatban, mert nem tudják elfogadni a szerepkörök megváltozását, azt, hogy az egyre cseperedő gyerek egyszer csak a szülei fölé nő. Menj előre, tanulj, de persze azért lehetőleg kerüld az összetűzést a szüleiddel.
2014. jan. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

hát ne haragudj, de amíg nem láttam meg a korodat azt hittem egy 14-15 éves lány írta...

viszont ha tényleg 20 éves vagy, akkor közöld velük, hogy mész egyetemre, jelentkezz és kész... ha tényleg jó tanuló voltál eddig is, akkor ingyen lesz a képzés.

2014. jan. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A szülőket alapvető dolog, tisztelni, DE! Vannak bizonyos esetek, mikor ki kell állni saját magunkért, még ha balhé is lesz belőle. Nagyon sok szülő van, akinek a gyereke hiába, hogy már rég felnőtt csak azért is irányítani akarja az életét.

Itt vagyok példának én, a mi helyzetünk nagyon hasonló.

A szüleim velem is elhitették, hogy nem kell nekem az egyetem, oda úgyis csak az elit gyerekei meg a szétfüvezett agyúak járnak. Én velem is elvégeztettek egy OKJ-s képzést...azt hiszed találtam vele állást? Azt hiszed mentem vele bármire is? 18 évesen sajna én még nagyon naív voltam elhittem, hogy nekik van igazuk, bár éreztem, hogy nem lesz ennek jó vége. És tessék...elvégeztem 2 év alatt egy hülye szakot, amit ők szinte istenítettek, de nem kapok munkát vele sehol, több helyre adtam be az önéletrajzot, nagyon sok helyről még csak visszajelzést sem kaptam. Ennyit erről az álom szakmáról, az egyetemista barátaim meg mind szép jövő elé néznek és meg van a lehetőségük arra, hogy tanuljanak, szakosodjanak, mesterképzést végezzenek, én meg a süllyesztőbe kerültem.

Én azt mondom állj ki magadért, nehogy úgy járj mint én. Ha balhé lesz belőle, hát legyen balhé, ne hagyd, hogy ők irányítsanak, mert ha úgy éled az életedet, ahogy ők akarják, akkor sosem leszel boldog.

2014. jan. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jövőre szerintem megpróbálom valahova beadni a jelentkezésemet és magamra hallgatok. És szerintem ez nem önsajnálat, tudom hogy másnak van sokkal nagyobb gondja, baja mint nekem, sokkal rosszabb körülmények között él meg minden de nekem is meg van a jogom ahhoz, hogy én döntsek és irányítsam az életem.
2014. jan. 28. 15:19
 10/17 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj egyetemre!
2014. jan. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!