Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18'év alatt elköltőzés?

18'év alatt elköltőzés?

Figyelt kérdés

18 éves leszek májusba a gyámügy adhat e

ngedélyt otthonrol valo elköltőzéshez? a barátomhoz szeretnék menni. egyszerűen nem birok itthon lenni őrõkős ordibálás és néhányszor megisvernek..barátommal 1 éve vagyunk egyűtt mikor ott vagyok jobban megy a tanulás.édesanyámék a gyáműgynek máshogy adták elő a dolgokat ahogy szokták mindig...


2014. febr. 3. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:
18 évesen odamész ahova akarsz nem kell gyámügy
2014. febr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

18 évesen nagykorú leszel, oda mész ahova akarsz, semmi köze ne, lesz hozzá a gyámügynek.

De amíg nincs önálló kereseted/keresetetek, addig jól gondold meg, mi lenne a legjobb választás.

Nem azt mondom, hogy maradj otthon akkor is, ha fát vágnak a hátadon, de mielőtt átmész egy bőrönddel a fiúhoz, beszéljétek meg ezt a részét is a dolgoknak.

2014. febr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, te már most mennél. Menj be a családsegítőkhöz, pontos információt kérni, mert ők ebben tudnak segíteni.
2014. febr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Ha nem bántanak fizikailag, szerintem azt a pár hónapot kibírod,. ha már kibirtál melletük 17,5 évet.

Addig bármi rosszat mondanak rád egyik füleden be, a másikon ki, mást nem tudok ajánlani. Olvas utána, hogyan kezeld a stresszhelyzeteket, mert ez is az! Hidd el úgy sokkal könnyebb!

A tanulásra pedig figyelj oda, azzal fogsz kilépni a szüleid árnyékából!

Sok erőt és kitartást kívánok!

2014. febr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
De én azt nem értem, hogy miért tartanak otthon a szüleid? Ha tudják hogy el akarsz menni, és 3 hónap múlva ígyis úgyis elmész, akkor miért tartanak otthon?
2014. febr. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

nem tudom..de nem birok ittlenni.. itt tőnkre megyek.

:( 3 hugomal vagyunk egy szobába idegekkel nem birommár.. a barátomhoz akarok menni,ő is akarja..

2014. febr. 3. 18:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Fogd magad pakolj össze, és mondd meg anyádéknak hogy nem bírsz itt lenni, és átmész a barátodhoz. Ha akarjanak hívjanak rendőrséget. Hátha leesik nekik hogy komolyan gondolod. Ha kijönnek a rendőrök akkor meg mondd meg nekik hogy szüleid tudnak róla hogy itt vagy, és csak pár napra jöttél át, nem érted mi bajuk van. Ha hazavittek, akkor újra ülj le velük beszélni, hogy holnap megint elmész, nem kéne bajlódni a rendőrökkel. Ennyi.
2014. febr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyámügyre nem érdemes menned, mire lefut a procedúra, már nagykorú vagy.
2014. febr. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nevelőintézetbe nemvihetnek ha elmegyek??
2014. febr. 4. 04:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem, a szüleidhez fognak hazavinni. Nevelőintézetbe nem visznek ok nélkül.
2014. febr. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!