Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek gáz, ha 30 alatt...

Szerintetek gáz, ha 30 alatt nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Kicsit hülyén van megfogalmazva, bocsi. szóval gáznak nem gáz,mindenki akkor vállal gyereket amikor akar, de annyira csodálkozva meg lenézve néztek rám a barátnőim, mikor erről beszéltünk és mondtam. de én még úgymond élni szeretnék előtte, ők meg inkább amelett vannak, hogy inkább fiatal csinos anyukák lesznek (persze 30 felett is lehet valaki csinos, de így értelem szerűen tovább tart :D). Meg még ugye ki tudja mit hoz a sors. Szerintetek baj, ha így gondolom?

18 évesek vagyunk.


2013. jún. 16. 12:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én is valahogy így tervezem.

Úgy érzem addigra érzelmileg is elég érett leszek rá.

2013. jún. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gáz, ha így gondolod. Persze, addig még sok minden változhat. Én 27 éves voltam, amikor az első babámat szültem és nem bántam meg, hogy nem abban a korban vállaltam gyereket, mikor a barátnőim. Ők 18-20 év közöttiek voltak. És folyton arra panaszkodtak, hogy még fiatalok. De akkor már késő volt nekik gondolkodni. Én kiéltem magam, aztán boldog anyuka lettem. Tehát várni jó. Persze ez csak az én véleményem.
2013. jún. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) mondjuk az is közrejátszhat, hogy nekik már többéves kapcsolatuk van, vele akarnak gyereket, meg minden, nekem meg nincsen :D
2013. jún. 16. 13:01
 4/15 anonim ***** válasza:
Mindenki maga dönti el és úgy éli az életét ahogy neki jó:)
2013. jún. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%
Szia! Én 34 vagyok, és még mindig nem szeretnék. Annyi idősen mint Te én azt mondtam, hogy egy nő 30 alatt szülje az első gyerekét, aztán úgy gondoltam ráérek még vele, de az az igazság, hogy ennyi idősen már kezdem öregnek érezni magam hozzá, és az hiszem nem lesz gyerekem. Dehát ki tudja, lehet, hogy 2 év múlva azt fogom érezni, hogy most rögtön gyereket akarok, bár nem látok rá sok esélyt.
2013. jún. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem gáz ez.

Nővérem is most 29 éves és ő is 30 évesen tervezte a gyereket. Még terhes valószínű akkor fog szülni amikor a 30. születésnapját fogja ünnepelni.

Lehet valaki szép anyuka 35 évesen is.

Sőt az egyik kolléganőm 33 évesen szült most van 42 éves és kinéz vagy 30 évesnek.

Szóval ez egyáltalán nem gáz. Én 23 éves vagyok igaz hogy férfi de én is élni szeretnék vagy 26-27 éves koromig, aztán utána szeretnék csak apa lenni. Persze ha becsúszna a gyerek akkor teljes mértékben vállalnám akár most is ha arról lenne szó, de a barátnőm aki 19 éves ő sem akar 25 éves koráig, szóval ez nálunk nem gond. Ha meg eljön az idő kicsivel korábban akkor is vállalni fogjuk.

2013. jún. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Én is így tervezem. Most csak azért nem fogok idejekorán gyereket szülni, hogy utána pocsékul érezzem magam mellette, mert elveszi a szabadságom, ráadásul nem is lenne még miből eltartani. Úgyhogy nálam 30 alatt kizárt. Aki meg lekezel, az lehet, majd megnézheti magát, amiért elkapkodta.
2013. jún. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Hát nézd, 18 évesen még nyilván nem kell, addig meg amíg 30 leszel még sok víz lefolyik a Dunán, Te is meggondolhatod magad. Amúgy nyilván célszerű előbb a körülményeket megteremteni (tanulmányok befejezése, lakás, stabil állás stb.).

A későn szülésnek ami hátránya van, hogy növeli a veleszületett betegségek kialakulásának veszélyét, illetve, hogy mire a gyereked felnő nagyon idős leszel, nagyobb esélyjel nem lesztek egy hullámhosszon.

2013. jún. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%
Most, ezt mondod. Aztá jön valaki akitől eláll a lélegzeted aztán esküvő és gyerek :) Én is, ezt mondtam anno... nem jött be.
2013. jún. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

köszi szépen mindenkinek a válaszokat :D

uccsó előtti: írtam, hogy addig még ki tudja mi lesz, csak most így gondolom.

meg ahogy én hallottam, a később szülés egészségesebb, persze nem tudom, biztos-e. meg anya is 34 évesen szült, mégis hasonlóak vagyunk :D

2013. jún. 16. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!