Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a megoldás az alábbi...

Mi a megoldás az alábbi helyzetre? (rokontartás)

Figyelt kérdés
Édesanyám cirka 5 éve otthagyott minket. Szüleim elváltak, egy öcsém van(19). Anyum jelenleg Bécsben él étterme van. Havi 150-150 eurót küldött eddig nekem és öcsémnek. Én(23) most fejezem be a nappali alapszakot- már csak az államvizsga van hátra-, de a magyar perspektíva miatt úgy vélem a mesterképzés elvégzése muszáj. Öcsém most fejezi be a középiskolát és OKJ-ban gondolkodik. Ő is és én is diákmunkákkal próbálunk valami plusz bevételt teremteni, mert édesapánk keresete nem elég a mi normális fenntartásunkra. Kérdésem arra irányul, hogy édesanyám megszüntetheti-e irányomba a (gyermek-)rokontartás folyósítását, mondván, hogy lediplomáztam, vagy az életpálya tervezés/nappali tanulmányok végzése értelmében a mester képzés alatt is köteles támogatást nyújtani? |A válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm és szívesen fogadom.
2014. febr. 4. 01:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Bírósági határozat van róla, hogy 150 Eurót kell fizessen?
2014. febr. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
diploma megszerzéséig kérheted a rokontartást. A mesterfokozat már egy külön tanulmány, arra már nem köteles anyud támogatni.
2014. febr. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Most olvasom, hogy milyen esetben jár felnőtt gyerek esetében a rokontartás

linkelem:

[link]

2014. febr. 4. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%
Szépen elmész dolgozni, szánalmas, h 23 évesen még anyádtól várod el, h ő tartsa a hátát, mert te úgy gondolod, h 30 éves korodig fogsz tanulni.
2014. febr. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha nappali tagozaton tanulsz, akkor elvileg kell, hogy támogasson. De az is egy megoldás, hogy estin/levelezőn folytatod a tanulmányaid és mellette dolgozol. Vagy nappalin, de egyéni tanrenddel.
2014. febr. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%

Ha magyar perspektívában gondolkozol és azt hiszed, hogy a mesterképzéssel majd többre mész, mintha kimennél anyud éttermébe mosogatni, akkor kár belédfektetni bármennyit is.

Már bocs, ha ez most túl nyers, de majd, ha elkezdesz munkát keresni a mesterfokozatoddal, fogsz nagyot koppanni.

Én bármikor a tűzbe vetném a diplomáimat, ha anyámnak lenne Bécsben saját étterme. Azonnal mennék és mindent megtanulnék, bármit megcsinálnék, hogy előbb-utóbb felnőhessek mellé! Neked lenne esélyed, hogy ne rabszolga legyél, mégis azt választod. Miért?

2014. febr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért mosogatna valaki Bécsben 1000 euróért diploma nélkül, ha kimehet fejlesztőmérnöknek is 3000-ért? :)
2014. febr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

3:223. § [A továbbtanuló nagykorú gyermek tartásra való jogosultsága]


(1) A nagykorú, munkaképes gyermek a 3:217. §-ában foglalt eseten kívül is jogosult a tartásra, ha szükséges tanulmányai ésszerű időn belüli folytatása érdekében arra rászorul. A szülőt a továbbtanulási szándékról megfelelő időben tájékoztatni kell.


(2) Az (1) bekezdés szerinti tanulmánynak minősül az életpályára előkészítő szakképzettség megszerzéséhez szükséges képzés vagy tanfolyam, a felsőfokú végzettségi szintet biztosító alap- és mesterképzésben, valamint a felsőfokú szakképzésben folytatott tanulmányok folyamatos végzése. Nem érinti a tanulmányok folyamatosságát az a megszakítás, amely a jogosultnak nem róható fel.


Ez alapján úgy gondolom jár a folyósítás.

2014. febr. 4. 19:25
 9/14 A kérdező kommentje:
# 1/8 - igen
2014. febr. 4. 19:26
 10/14 A kérdező kommentje:
# 4/9 - Szánalmas? Nem az a szánalmas, hogy amikor öcsém 15 én pedig 18 éves, apám pedig beteg volt akkor lelépett? LEÍRTAM, HOGY DOLGOZOM! 14 éves korom óta alkalmian, 18 éves korom óta pedig állandóan. Szerinted diákmunkával mennyi pénzt lehet keresni és mennyi idő/energia van főiskola mellett rá? Körülbelül heti 3-4 napot tudok dolgozni. Az lófütty. Tudod mennyi Budapesten egy albérlet, rezsi, bérlet, étkezés, ruházkodás + egyetemi kiadások? És akkor még nem ittam egy kávét sem... Látszik, hogy fingod sincs róla. EGYETLEN ismerősöm sincs, akit ne támogatnának a szülei. Csak engem legkevésbé. Körülbelül 70%-ig tudom jelen keretek között ellátni magam. Másoknak anyuci apuci fizeti a tandíjat, krediteket én meg egész nyáron szopok a pénzért...
2014. febr. 4. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!