Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem fogadja el anyám,...

Miért nem fogadja el anyám, hogy nem akarok vallásos életet élni? Van megoldás?

Figyelt kérdés

Anyámnak mindig is a vallás volt a legmeghatározóbb az életben. Lehet, hogy azért, mert a csapból is ez folyik otthon, kiábrándultam az egészből. Hiszek abban, hogy van vmi ember feletti erő, de semmi többet. Amióta ezt elmondtam anyámnak, folyamatosan arra tereli a szót, hogy el fogok kárhoztatni, és amíg vissza nem térek a régi életformába (templom, imádkozás, stb), addig nem is akarja, hogy hazamenjek. (Otthonról 90 km-re tanulok egyetemen.)

20/L



2014. febr. 4. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy 20 évesen már senki ne szóljon bele a világnézetedbe. Anyukád pedig tudhatná, hogy nem vagy gyerek, és ha tényleg annyira nagy hívő, akkor gondolhatna arra, hogy mindenki abban hisz, amiben akar. Elvégre tisztelni kell a másikat, nem?
2014. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom anyukád is ezt hozta otthonról, hallgatta ezer évig, nem tud ebből kilépni. Szerintem jó, hogy nem vagy otthon. Nem valószínű, hogy meg tudod változtatni a nézeteid. Azért mondd meg neki, hogy a hit belül van, nem a templomban.
2014. febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, már többeknek javasoltam hasonló szituban, hogy beszélni kell a pappal, akihez az illető jár. Mert - bár a papok közt is akad fanatikus - a többségük azért tudja, hogy az embernek szabad akarata van, és a vallásban nincs helye semmiféle erőszakoskodásnak.

Ha szerencséd van, és normális a pap, az azután simán meggyőzi, hogy ne szekáljon téged vallási dolgokkal.

2014. febr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szörnyű, mikor valaki ennyire megszállott, és még rosszabb, ha másokra is rá akarja erőltetni ezt. :(


Próbálj meg nagyon komolya elbeszélgetni vele: mondd meg neki, hogy így el fogtok hidegülni egymástól, mert egyszerűen nem lesz miről beszélnetek, ha neki ennyire csak ez van, és nem fogadja el a te életedet.

Mondd meg neki azt is, hogy a vallás fontos része a tolerancia, vagyis pont az, hogy erőszakkal nem térítünk, hanem tiszteletben tartjuk a másik embert.

2014. febr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Óvatosan térj ki az ilyen viták elől. Nyugodtam mondd, meg, hogy te saját magadban éled meg hitedet, ami nem külsőségekben nyilvánul meg és úgy is gondolod, hogy aki a külsőségekre ad ilyen tekintetben is, azt te nem tudod igazán hívőnek, tekinteni. A hit és a vallásosság két különböző dolog, ami csak kis felületen érintkezik, a te lelked inkább a hit és nem a vallásosság felé fordul. Aztán anyád vagy megérti vagy nem.
2014. febr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Annyira fel tudnak bosszantani az ilyen ál-vallásos emberek.

Elég nagy vagy hozzá, hogy saját világnézetedet-vallásodat-bármi egyebet szabadon megélj. Ebbe nem lehet beleszólása édesanyádnak sem, max közölheti véleményét. Én a helyedben kivárnám, amíg jobb belátásra tér, ha pedig nem térne, nagyon fájna, hogy ritkán, vagy sosem látom, de talán nem is akarnám...

2014. febr. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én simán agresszív leszek,ha ilyen vallás-dologgal kapcsolatban valami elvakulttal kerülök szóváltásba. De az a válaszoló, aki azt írta,hogy beszélj a pappal,hogy állítsa le a szüleid,azt megfogadhatnád,már ha tényleg nem egy elvakult a pap. Sajnállak,komolyan,én is ilyen szituban voltam,csak engem anyám még vert is,amikor nem akartam menni templomba,mert nem volt szimpi a pap :D (10-11 éves lehettem,amikor rátört,hogy ő ezentúl hívő)
2014. febr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Keresztanyám ugyanezt csinálta az unokatestvéremmel.

Elkezdődött azzal, hogy miután Jehova tanúja lett, kijelentette, hogy ő már nem a keresztanyám, mert a Jehováknál ilyen nincs.

Aztán az ötéves unokatesómnak csak akkor adott enni, ha a gyerek imádkozott.

Az unokaöcsém ma 29 éves, és évek óta nem látta az anyját. A válás után az apja kapta a felügyeleti jogot, a gyerek pedig minimálisra vette a találkozást az anyjával. Konkrétan haragszik rá, és utálja a gyerekkori vegzálásért.

2014. febr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat!

Anyám egyedül nevelt, családról nincs szó. (Nincs olyan, aki jobb belátásra téríthetné.) Egy egyházközösségbe jár, ahol a prédikátorok/papok még elvakultabbak, mint ő. Próbáltam már beszélni velük 17-18 éves koromban, de esélytelen volt.

Ahogy többen írtátok, én is úgy érzem, hogy hamarosan teljesen megszűnik a kapcsolatunk, mert nincs értelme beszélnünk... Az a szerencsém, hogy dolgozok egyetem mellett és fenn tudom tartani magam.

2014. febr. 5. 17:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt évekig. Apám mindenképp hittanra akart küldeni, én meg mondtam, hogy nem. Ha nem, nem és kész. Hogyha nem akarsz, nem kell, nincs olyan, hogy muszáj. És hogyha egy felnőtt nő vagy, szerintem nem anyukádnak kéne eldönteni ezt a kérdést...
2014. júl. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!