Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A húgomnak mindent szabad,...

A húgomnak mindent szabad, nekem semmit. Miért?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, a húgom 17. Tipikis menö tinilány, aki mindent megtehet.

Eddig is elég szabadon volt fogva hozzám képest, de amióta középsulis senki sem kéri számon semmiért.

Gyakran azt se tudják, hol van, több idöt tölt a kocsmában, mint a suliban.

A barátai isznak, cigiznek, állítása szerint ö nem. Minden héten más sráccal jár, fel is hozza az épp aktuális futòkalandját. Levágatta a haját, minden nap más színü a körme, sminkel...Tehát olyan hétköznapi tini.

Tanulnia nem kell, elég ha nem bukik meg semmiböl (3 éves szakközepes)

Én 20 vagyok. Hála az égnek koleszos az egyetemen.

Ha otthon vagyok, nem járhatok ki, ha a városba szaladok le, azt egy nappal elötte be kell jelentenem, a sminkért balhé van (csak szempillaspirál), a körömfestésröl már rég leszoktattak.

Anyukám meggyözödése, hogy nem tanulok (akkor fogalmam sincs, hogy jutottam el egyetemig), semmire se fogom vinni az életben.

A húgom olyan hangnemben beszél velük, hogy csak ámulok, ha én meg normális keretek közt elmondom a véleményem, apukám veréssel fenyeget.

A mamám közölte, egy rossz húzás (azaz egyszer nem ugrálok úgy, ahogy ök diltálják) felejtsem el, hogy valaha is volt családom.

Anyu szerint a húgomnak ki kell élnie magát. Nekem sosem volt lázadó korszakom, már tininek is unalmas vooltam ( mindig a könyveket bújtam).

Apukám a gimis bálra sem akart elengedni, mert hogy biztosan eonggyá dugnak a mosdóban, mert minden szép nö k...

Apukám máig a fejemhez vágja, hogy csak irigylem a húgomat, mert utáltam azòta, hogy megszületett, aljas kis dög voltam már gyereknek is.

Soha semmi bajom nem volt a hugommal, máig jó a viszonyunk.

A szüleimre azonban nagyon dühös voltam, mert mikor anyukám terhes lett, onnantól kezdve elkezdtek nemtörödni velem. Hol ide passzoltak le rokonokhoz, hol oda, csak hogy ne legyek már útban. Miútán megszületett a húgom, gyakran a fejwmhez vágták, hogy én már nem kellek, mert itt a kicsi, és az jobb.

Naná, hogy féltékeny voltam rá, mikor játszott, direkt megütötte magát, majd kijelentette, hogy bántom. Aztán jót szórakozott, mikor kikaptam a semmiért.

Csak az fájt, hogy ilyenkor mindig megkaptam, hogy az a kicsi nem hazudik, mert nem rudja, hogy kell, de te, te már most is aljas vagy. És meghagyták magukat ebben a hitben.

Ki szeretnék menni külföldre, de nem engedik, mett most, hogy felnöttem és végre hasznuk is lehetne belölem, önzö módon meg akarok lèpni.


2014. febr. 5. 17:21
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

20 évesen ne engedd nekik, hogy ilyen szinten lelki terrorban tartsanak! Ha nem hagyod magad, tehát nem megkérdezed, elmehetsz-e hanem elmész és nekm számolsz be nekik hová max. annyit mikorra várhatnak egy idő után ezt is megszokják. Viszont amint módod van rá és az egyetemmel is végeztél azonnal menj külföldre ha oda szeretnél vagy az ország másik felére. Addig valamennyi induló pénzt össze tudsz szedni.

Amit neked kell megérteni: 20 évesen olyan nincs, hogy nem engedik... max. nem tetszik nekik, de majd meszokják

2014. febr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem mihamarabb kezd el tervezni a saját jövődet, és lépj le tőlük. ilyen emberekkel nem lehet élni.
2014. febr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Az a baj, hogy te még mindig úgy viselkedsz, mintha 15 lennél. Nem engedik a koromlakkot meg a sminket... könyörgöm 20 éves vagy!!! Kaparj össze annyi pénzt amennyivel ki tudsz menni külföldre. A különbség kettőtök közt, hogy te hagyod, hogy elnyomjanak.
2014. febr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Sajnos én sosem mertem szembeszállni velük, mert apukám gondolkodás nélkül ütött.

Mikor 3 éves voltam, és lázasan feküdtem napok óta, kértem anyukámat, hogy ne hagyjon egyedül a sötét szobában. Lerendezett annyival, hogy "Hagyjál békén, te kis szar!" és még az ajtót is becsukta maga mögött.

Se beszélni nem lehet velük, se lázadni ellenük.

2014. febr. 5. 17:39
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

20 eves vagy. Nem mondhatjak meg, hogy mit csinalsz. Elvegzed az egyetemet, es masnap mar semmi hirt nem kell tudniuk rolad.

Ha tudsz annyit penzt keresni, hogy ne kelljen tamogatniuk, akkor mar elotte is megszakithatsz veluk minden kapcsolatot.

Ha meg hozzad akarnak erni, siman feljelented oket, ennyi.

2014. febr. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Legyél önállo és felejtsd el, hogy valaha is volt ilyen családod.
2014. febr. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
17%

"Apukám a gimis bálra sem akart elengedni, mert hogy biztosan eonggyá dugnak a mosdóban, mert minden szép nö k... " - Apád jó fej ,igaza van :D :D



"A barátai isznak, cigiznek, állítása szerint ö nem. Minden héten más sráccal jár, fel is hozza az épp aktuális futòkalandjá" -Szóval minden héten más kúrja a hugodat?!Az elég szomorú...


Egyébként,meg sajnos hiába aztkell hogy mondjam,öcsém is ebből a korból kezdte meg a pályafutását ő még durvábban is,de hiába próbáltam anyáméknak beszélni meg neki semmi,egy ideig szemmel tartottam,próbáltuk leszabályozni,több kevesebb,de inkább kevesebb sikerrel,egy idő után meg úgyvoltam hogy kit érdekel,az ő élete azt csinál vele amit akar,elég nekem a sajátom hogy azt irányitsam nem fogok még az ő baromságai miatt idegeskedni,azóta nem is érdekel,holvan mit csinál,bár nem vagyunk valami jó viszonyba de nem is érdekel,bár ő kicsit idősebb most.

2014. febr. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyűjts pénzt (ha eddig nem tetted),hogy miután befejezed az egyetemet, ne kelljen hazamenned. Soha nem tekinteném az ilyet szülőnek
2014. febr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Syruss válasza:
100%

Azta...

Sajnos ez már nemhogy szégyen, ez már egyenesen egy gerinctelen féreg gondolkodásra vall

A legesleghamarabb tűnj el onnan!!! NEM ÉRDEMLIK MEG EGYETLEN SZAVADAT SEM!!!!!! ne szólj semmit, tervezgess, és menj el külföldre!

eszement utolsó majmok (bocsánat, de egyszerűen nem lehet kifejezni) hogy jönnek ahhoz hogy vállalnak egy gyermeket, és akkor mint egy rossz játékot félredobnak és csinálnak másikat akit bálványoznak, mindeközben verik/szidják mindenért az elsőt

elmebetegek

menj külföldre, találd meg az igaz szerelmed, feledd el hogy valaha volt ilyen családod, és légy boldog, csak ezt kívánhatom neked!

2014. febr. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Ahogy mondják a többiek, kezdd el tervezni, hogy mikor és hova fogsz lelépni. Ha tényleg ilyenek ahogyan állítod, akkor egyébként sem bírnád már ki velük sokáig szerintem.

Ha külföldre nem is, de az ország másik végébe minimum elköltöznék a helyedben.

Ha pedig tartasz apud haragjától, akkor kérj távol tartási végzést.Persze csak ha már elköltöztél otthonról.


"Ideiglenes megelőző távoltartás (2009. évi LXXII. tv. (Ttv.6.§-9.§). Közigazgatási hatósági eljárásban, rendőrség által alkalmazott, bántalmazást vagy további bántalmazást megelőző intézkedés. A rendőrség a határozatot azonnal, a helyszínen köteles meghozni, előállítás esetén legföljebb 12 óra alatt. A távoltartás időtartama: 72 óra. Célja a családon belüli erőszak, illetve súlyosabb bűncselekmény megelőzése. "

2014. febr. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!