Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A húgomnak mindent szabad,...

A húgomnak mindent szabad, nekem semmit. Miért?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, a húgom 17. Tipikis menö tinilány, aki mindent megtehet.

Eddig is elég szabadon volt fogva hozzám képest, de amióta középsulis senki sem kéri számon semmiért.

Gyakran azt se tudják, hol van, több idöt tölt a kocsmában, mint a suliban.

A barátai isznak, cigiznek, állítása szerint ö nem. Minden héten más sráccal jár, fel is hozza az épp aktuális futòkalandját. Levágatta a haját, minden nap más színü a körme, sminkel...Tehát olyan hétköznapi tini.

Tanulnia nem kell, elég ha nem bukik meg semmiböl (3 éves szakközepes)

Én 20 vagyok. Hála az égnek koleszos az egyetemen.

Ha otthon vagyok, nem járhatok ki, ha a városba szaladok le, azt egy nappal elötte be kell jelentenem, a sminkért balhé van (csak szempillaspirál), a körömfestésröl már rég leszoktattak.

Anyukám meggyözödése, hogy nem tanulok (akkor fogalmam sincs, hogy jutottam el egyetemig), semmire se fogom vinni az életben.

A húgom olyan hangnemben beszél velük, hogy csak ámulok, ha én meg normális keretek közt elmondom a véleményem, apukám veréssel fenyeget.

A mamám közölte, egy rossz húzás (azaz egyszer nem ugrálok úgy, ahogy ök diltálják) felejtsem el, hogy valaha is volt családom.

Anyu szerint a húgomnak ki kell élnie magát. Nekem sosem volt lázadó korszakom, már tininek is unalmas vooltam ( mindig a könyveket bújtam).

Apukám a gimis bálra sem akart elengedni, mert hogy biztosan eonggyá dugnak a mosdóban, mert minden szép nö k...

Apukám máig a fejemhez vágja, hogy csak irigylem a húgomat, mert utáltam azòta, hogy megszületett, aljas kis dög voltam már gyereknek is.

Soha semmi bajom nem volt a hugommal, máig jó a viszonyunk.

A szüleimre azonban nagyon dühös voltam, mert mikor anyukám terhes lett, onnantól kezdve elkezdtek nemtörödni velem. Hol ide passzoltak le rokonokhoz, hol oda, csak hogy ne legyek már útban. Miútán megszületett a húgom, gyakran a fejwmhez vágták, hogy én már nem kellek, mert itt a kicsi, és az jobb.

Naná, hogy féltékeny voltam rá, mikor játszott, direkt megütötte magát, majd kijelentette, hogy bántom. Aztán jót szórakozott, mikor kikaptam a semmiért.

Csak az fájt, hogy ilyenkor mindig megkaptam, hogy az a kicsi nem hazudik, mert nem rudja, hogy kell, de te, te már most is aljas vagy. És meghagyták magukat ebben a hitben.

Ki szeretnék menni külföldre, de nem engedik, mett most, hogy felnöttem és végre hasznuk is lehetne belölem, önzö módon meg akarok lèpni.


2014. febr. 5. 17:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom....ezek nem szülők. De ne félj. Az élet majd visszaadja nekik is szépen a pofonokat. Tipikus ilyen eset a húgod is. Az agyonajnározott gyerek fogja legelőször szembeköpni a szüleit, amikor a szüleinek segítség kell, olyankor ne félj egyből eszükbe fog jutni, hogy te is létezel, de akkor már késő lesz.

20 éves vagy. Felnőtt. Ha meg tudod tenni, keress valami diák, vagy részmunkaidős melót, és NE menj haza a koliból. Tervezd a saját életed, és azt, hogy mint mondanak a szüleid, elnézést a kifejezésért, sz@rd le.

Istenítsék csak a húgodat, te pedig egy fikarcnyit se foglalkozz a szüleiddel, akik úgy kezelnek téged, mint egy megunt, nem kívánatos játékszert.


Ha keményen dolgozol az életed jobbá tételéért, akkor meg lesz a gyümölcse. Aztán majd a szüleid nézni fognak, amikor a húgodból egy alkoholista munkanélküli lesz, aki még mindig a szülei nyakán él és eltartatja magát, míg neked lesz jó munkád (főleg külföldön), családod, lakásod, stb.

2014. febr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nagyon szemét módon viselkednek a szüleik. Jól tanulsz mindenkinek meg akarsz felelni, és még téged kritizálnak. A húgod előbb-utóbb bajba fog kerülni akkor meg majd néznek.
2014. febr. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia, azt, hiszem, az elottem irok kb mindent leirtak a szuleidrol, akik tokeletes elmebeteg allatok. Ne tiszteld oket, mert nincs miert. Lepj le minel messzebbre toluk, es szakits meg minden kapcsolatot veluk.

Azonban eszembe jutott valami: egeszen 100% biztos, hogy teged nem fogadtak orokbe? Nekem ez volt az elso benyomasom olvasva a sztoridat...

2014. febr. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

20 éves vagy, felnőtt nő. Leírom még 1x, lassan, hogy megértsd: felnőtt nő.

Vállalj diákmelót, gyűjts pénzt, ha megszorulsz, DH1-et is igényelhetsz (ezt mondjuk annyira nem javaslom, csak ha tényleg nem tudsz már ennivalót venni).

Függetlenedj tőlük. Anyagilag, érzelmileg. Tanulj nyelvet, diplomázz le.

Apud pedig ne legyen erős ember, mert a börtön ablakába soha nem süt be a nap... (látleletet vetess, ha bánt, vagy járt el jujitsuzni :D)

Apud ütései

2014. febr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Na, ami lemaradt:

Apud minden egyes ütése, minden csúnya szó, minden bántás évek múlva önmagán fog csattanni. Nem részletezem, miért, és hogyan. De így lesz.

2014. febr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!