Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy szülő felemlegeti, hogy segített és visszaél vele?

Figyelt kérdés
Pl. ha friss diplomásan kikerülsz a főiskoláról/egyetemről és éppen munkát keresel egy ideje, de eddig elég sikertelenül
2014. febr. 7. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy él vissza vele? Nem értem.
2014. febr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen igaza van, ha egyetem elvégzése után meg egy egyszerü kérdést is képtelen megfogalmazni mások számára érthetöen!
2014. febr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Undorító, nem mi akartunk megszületni, akkor meg gondoskodjanak rólunk!

Én a fővárosba költöztem 18 évesen, 1 évre rá anyukám hozzám szeretett volna költözni a vidéki rossz kilátások miatt.

Hosszú hónapokig nem tudott elhelyezkedni, az ő hibája miatt is!

Elkísértem, segítettem neki az én munkám mellett, addig természetesen egy ft bevétele sem volt.

Majd elvesztettem a munkahelyem és fel volt háborodva, hogy hogy képzelem, hogy nem adok bele a lakásba és mit képzelek én magamról?! Ekkor voltam 20-21 éves.


Azt hogy én segítettem neki, elfelejtette, de hiába vagyok a gyereke, ő kiborult!

Szerintem ez felháborító!

Én míg élek segíteni fogom a gyerekem!!!

2014. febr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nyilván pénzügyi segítségre gondoltam.

Úgy él vele vissza, hogy pl. utána többször felemlegeti, hogy bezzeg mennyit segítettünk stb. és úgy gondolja ezért beleszólhat az ember életébe.

2014. febr. 7. 14:01
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak szülötöl undorito viselkedes, hanem mindenkitöl.
2014. febr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell rá odafigyelni. Vagy pedig meg kell neki mondani hol a helye. Ha nincs munkád, nem fizetsz. Ha van munkád, akkor meg elköltözöl, és neki ugyanúgy nem fog fizetni senki. Szóval kusiban maradhat ha a gyerekén akar élősködni.


Én személy szerint nagyon undorítónak tartom hogy egy szülő a gyereke hátán akar boldogulni. Neki már volt egy egész élete arra hogy megteremtse az anyagi biztonságot, erre a szegény gyerek aki 20 évesen a hátára veszi a világ összes terhét, még a családja élvezeti cikkeit is fedezze? Hát persze.

2014. febr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kérdező: az a dolga, hogy segítsen, azért szülő. Ha visszaél vele, akkor nyugodtan mondd meg neki, hogy ez nem szép tőle, és te nem kérted, hogy megszüless. Ha ennek ellenére durvul, esetleg még jobban durvul az önzése, akkor hozzá lehet tenni azt is, hogy "nem kértem, hogy éppen ilyen szüleim legyenek". Tapasztalataim szerint ez szokott segíteni.


3-as: Azért költözött hozzád, hogy tapadjon rád, és azért vesztetted el a mumkádat, mert anyád tapadt rád. Jó tanulság: az ilyen szülőt le kell rúgni, menjen szépen haza. Nem Budapesten (a "város-vidék" megosztást rendkívül rühellem!) is lehet találni munkát, csak akarni kell.

2014. febr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én értem hogy mit mondasz.

Nagyon rossz lehet ezeket a szövegeket hallgatni. Szerencsére az én szüleim nem ilyenek. De nem is lehetnének hisz az őket pedig az ő szüleik támogatták. Csak ezt sokan elfelejtik. Általában az ilyen felemlegetős emberek mindenben ilyenek.Nem csak a gyerekükkel hanem mindennel.

2014. febr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sajnos én is ezt érzem, hogy nem szép tőlük meg rosszul is esik. De ráadásul ők még meg is tehetik, hogy segítsenek, mert elég jó családból származom.

Volt, hogy a barátom szülei is nagyon sokat segítettek, de tőlük 1x nem hallottuk vissza, hogy mennyi mindent adtak, hiszen jó szívvel adták és szeretetből. Ők meg még ráadásul vidéken laknak szerény körülmények között.

2014. febr. 7. 14:14
 10/12 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy a szüleimet anno nem nagyon segítették a nagyszülők, így gondolom ők is azért fogják fel ezt így, mert ők is ezt tapasztalták.
2014. febr. 7. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!