Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elengednétek a gyereketeket...

Ti elengednétek a gyereketeket nyaralni?

Figyelt kérdés

Anya testvérével és a családjával mennék, nagyon közeli kapcsolatunk van kicsi korom óta (ők hívtak, hogy menjünk). + vinném a barátomat is, akivel 2 és fél éve leszünk együtt nyáron. Külföldre lenne, a trópusokra. A költségek egy részét ki tudom fizetni, de sajnos az egészet nem, némi pótlásra szorulok. Szülők, ti elengednétek a lányotokat?

Ja, amúgy 17 vagyok.



2014. febr. 3. 23:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
simán, miért ne? :)
2014. febr. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
64%
Én 16 voltam, hogy külföldre mentem repülővel a 19 éves barátommal. Már nekem is van 2 lányom. Ha mondjuk a tesómmal és a családjával menne, bárhová elengedném. Ha csak a barátjával szeretne, szerintem azt is hagynám, bár végigidegeskedném az időt otthon.
2014. febr. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Még nem vagyok szülő, de ilyen feltételek mellett szerintem az lenne a teljesen normális, ha elengedne.
2014. febr. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Hogy az itt válaszolók elengednék-e, vagy sem a lányukat, nem sokat változtat azon, a te szüleid megteszik-e? Minden család más értékrend, szokás szerint él.
2014. febr. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Én elengedném, de azért függ attól is, hogy mennyi az a kis pótlás.
2014. febr. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Ha meg lenne a pénz, simán.

De ahogy egy korábbi válaszoló írta, mi nem a szüleid vagyunk, így tök mindegy, hogy mit mondunk.


A kifogás a szüleid részéről mi? Ha a pénz, akkor azzal nem tudsz mit tenni, el kell fogadnod.

Ha maga az utazás, hogy nem vagy a szoknyájuk mellett, akkor arról meggyőzheted őket.

2014. febr. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
A kérdés az, hogy a meghívás a nagynénédék részéről csak neked szól vagy a barátodnak is? Mi is minden évben elvisszük nyaralni a nővérem lányát(16) de a barátját nem.. Nem hiszem, hogy fair lenne, hogy a nyaralás nagy részét vagy a szülők vagy a rokon fizetné, de még a barátod költsége is rájuk hárulna. Én a lányomat elengedném, de nem díjaznám a barátja utazását is. Ez mér olyan ráakasztósnak tűnik..
2014. febr. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én elengedném, ha nincs anyagi akadálya.

Bár az érdekelne, hogy a barát utazását ki finanszírozza.

2014. febr. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

Ha nincs anyagi akadály, igen...


Nálunk ilyet 10 éves korunk őta csináltunk amúgy..

Vittük az unokatesómat, vagy ők engem, vagy a tesómat...

A barátodat viszont sok mindentől függene...

Gondolom ha 2,5 éve együttlennétek nem gördítenék akadályt..

2014. febr. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
16%
17 éves korban 2,5 év..nem lehet tul nagy öröm egy szülönek.
2014. febr. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!